:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  26°C bezchmurnie

“Dni Otwarte” odbyły się w ZS nr 2 w Szczecinku

Spore wyzwanie czeka młodych uczniów, którzy już niedługo skończą gimnazjum - przed nimi bowiem wybór szkoły średniej i kierunku dalszego kształcenia. Wielu z nich nadal ma wątpliwości, niektórzy już są pewni, do jakiej szkoły chcą iść od września. Idealnym sposobem na to, aby dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat danej szkoły i różnych kierunków, są tak zwane “Dni Otwarte”. W środę (16.05) odbyły się one w Zespole Szkół nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku.

Uczniowie gimnazjów ze Szczecinka i okolic, mogli obejrzeć szkołę, zapoznać się z ofertą edukacyjną i kierunkami kształcenia, dowiedzieć wielu ciekawych, przydatnych informacji.  Pokazane zostały im sale lekcyjne, pracownie gastronomiczne, sala gimnastyczna i internat szkoły. W szkole dostępnych jest wiele kierunków kształcenia w technikum - technik logistyk, handlowiec, hotelarstwa, usług fryzjerskich, żywienia i usług gastronomicznych i technik obsługi turystycznej; ale i w szkole branżowej I stopnia. Gimnazjaliści usłyszeli także informacje na temat projektu “Praktyki zagraniczne uczniów - szansa na lepszą pracę w przyszłości”, który jest realizowany właśnie w ZS nr 2 we współpracy z Education and Training Network (ETN). W ramach tego projektu uczniowie szkoły odbywali praktyki w Rimini, Berlinie czy Portsmouth.

W każdym z odwiedzanych pomieszczeń, wszyscy zainteresowani mogli wziąć również udział w zabawach i konkursach (krzyżówki, dopasowania, układanki, rzut do kosza), a osoby, które zdobyły najwięcej punktów, otrzymywały nagrodę. Na gimnazjalistów czekał również poczęstunek. Jeśli któryś z nich był zainteresowany szkołą, mógł od razu wziąć podanie. Choć spora część miała ze sobą już wypełnione podanie, które złożyła w sekretariacie szkoły.

Patryk Witczuk


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


dni otwarte zs 2 szczecinek uczniowie gimnazjum - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się