:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -1°C całkowite zachmurzenie

Dobre konto firmowe dla młodego przedsiębiorcy. W którym banku takie otworzyć?

Jako początkujący przedsiębiorca, z pewnością nie masz dużych potrzeb, jeżeli mowa o rachunku bankowym. Oczekujesz, że będzie on tani w utrzymaniu i pozwoli ci rozliczać się z kontrahentami z kraju lub z zagranicy? Musisz wiedzieć, że część banków pobiera opłaty za prowadzenie rachunku firmowego i obsługę karty płatniczej. Jeżeli nie poświęcisz czasu, aby zapoznać się z ofertą banków, możesz po prostu przepłacić.

Jakie operacje będziesz wykonywał, korzystając z rachunku bankowego?

W pierwszych miesiącach działalności gospodarczej nie będziesz zatrudniał pracowników, ale koncentrował się na zdobyciu pierwszych zleceń i klientów? W takim z rachunku bankowego będziesz korzystał sporadycznie. Można przyjąć, że w ciągu miesiąca będziesz:

 • zlecał przelew do ZUS-u i urzędu skarbowego,
 • regulował otrzymane rachunki (ok. 10–15 przelewów w ciągu miesiąca),
 • dokonywał płatności kartą płatniczą,
 • wypłacał środki z bankomatu lub oddziału banku.

W późniejszym okresie twoje potrzeby z pewnością się zwiększą, np. będziesz musiał wykonywać przelewy międzynarodowe z uwagi na współpracę z zagranicznymi podmiotami.

Skoro na początku twoja firma nie będzie mogła się pochwalić imponującymi dochodami, to dobrze, aby również wydatki nie były duże. Na rachunku bankowym możesz zaoszczędzić. Opłaty za prowadzenie takich powinieneś porównać, korzystając z aktualnego rankingu. Przykładowy znajdziesz pod adresem: https://www.ideabank.pl/ranking-kont-bankowych.

Czy i za co musisz płacić, korzystając z firmowego rachunku?

Banki rozmaicie podchodzą do kwestii opłat za prowadzenie rachunków firmowych – wszystko zależy od produktu.

Gdy zdecydujesz się na rachunek Firma to Ja (więcej: https://www.ideabank.pl/konto-firma-to-ja), to bezpłatnie otrzymasz:

 • jego prowadzenie,
 • wypłaty gotówki z bankomatów i oddziałów banku,
 • standardowe przelewy,
 • 2 przelewy europejskie i 2 przelewy natychmiastowe w miesiącu,
 • kartę płatniczą do założonego konta.

Jedyną opłatą, z jaką musisz się liczyć, to opłata za obsługę karty płatniczej w wysokości 4,99 zł miesięcznie. Naliczenia tej opłaty unikniesz, jeżeli w ciągi miesiąca dokonasz transakcji bezgotówkowych na kwotę minimum 400 zł lub dokonasz np. wypłat gotówki z bankomatu w wysokości co najmniej 1 000 zł.

Dodatkowo, z myślą o gromadzeniu oszczędności, możesz od razu założyć rachunek oszczędnościowy. Przykładem takiego jest konto Zośka Pro (więcej: https://www.ideabank.pl/konto-zoska-pro).

Zakładając powyższe konto możesz liczyć na:

 • oprocentowanie w wysokości do 2,50% w skali roku,
 • odsetki naliczane od kapitału znajdującego się na rachunku każdego dnia.

Zminimalizuj koszty prowadzenia firmy – co jeszcze powinien oferować wybrany bank?

Koszty, które będziesz ponosił, korzystając z firmowego rachunku bankowego, mogą być dla ciebie kluczowe przy wyborze banku. Pamiętaj jednak, że warto, abyś zwrócił uwagę również na dodatkowe korzyści oferowane przez bank.

Będziesz korzystał z terminali płatniczych? Może warto sprawdzić, czy bank zaproponuje ci dostęp do takich na dobrych warunkach? Podchodząc do wyboru rachunku firmowego w ten sposób, możesz jedynie zyskać – wybrać najlepsze konto.

 

artykuł partnera, Idea Bank

Dobre konto firmowe dla młodego przedsiębiorcy. W którym banku takie otworzyć? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com