:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C pochmurno z przejaśnieniami

Dobry dzień na szczupaki

Dziś (sobota 19.10) na jeziorze Białe rozegrano I Powiatowe Spinningowe Zawody Wędkarskie Służb Mundurowych. "Zmilitaryzowani" wędkarze walczyli o nagrody ufundowane przez Starostę Szczecineckiego Krzysztofa Lisa.

    - Jestem przekonany, że to bardzo fajna inicjatywa i w przyszłych latach nie trzeba będzie przekonywać naszych policjantów, strażaków, strażników czy żołnierzy, by wzięli w niej udział. Cztery godziny spędzone na świeżym powietrzu to rzecz niemal bezcenna. Najważniejsze, że wszyscy uczestnicy tych sympatycznych wędkarskich zmagań setnie się bawili. Jeszcze ważniejsze jest to, że do domu nie wracamy "o kiju". Padły szczupaki i okonie. Znak to, że w szczecineckich jeziorach pływają piękne ryby - powiedział "Tematowi" podsumowując zawody starosta K. Lis.  

    W szranki wędkarskich zmagań stanęło 6 zespołów i 12 wędkarzy. Rywalizowali reprezentanci: Komendy Powiatowej Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej w Szczecinku, Zakładu Karnego w Szczecinku, Straży Gminnej w Grzmiącej oraz Państwowej Straży Rybackiej w Szczecinku.

    To właśnie strażnicy rybaccy nie mieli sobie równych. Indywidualnie wygrał Krzysztof Batogowski, łowca szczupaka o wadze 3,46 kg. - Ryba połakomiła się około godz. 9 na malutkiego predatora przeznaczonego dla... okoni. Walczyłem z nią blisko 10 minut - powiedział nam uszczęśliwiony wędkarz. 

    Strażnicy rybaccy (łowili w składzie: Krzysztof Batogowski i Jacek Sobczak) złowili też okonie i w klasyfikacji drużynowej zajęli I miejsce. Nagrodą jest dzień połowów dorszy z kutra na Bałtyku. Nagrodę ufundował mistrz Europy i Polski w Wędkarstwie Morskim Mariusz Getka. 

    II miejsce wywalczyli funkcjonariusze Straży Gminnej w Grzmiącej (Krzysztof Kacprowicz i Seweryn Kalinowski), a trzecie szczecineccy policjanci (Kazimierz Harasym i Sebastian Bartoszko). Zwycięzcy odebrali pamiątkowe wędkarskie statuetki.

    W czasie połowów padł jeszcze jeden szczupak. Rybę o wadze blisko 1 kg pokonał Krzysztof Kacprowicz ze Straży Gminnej w Grzmiącej. Wszyscy uczestnicy zawodów zostali uhonorowani przez starostę Lisa drobnymi upominkami. Obiecali też, że już za rok po raz drugi staną w szranki powiatowo - mundurowej rywalizacji. 

    Sędzią głównym i szefem sekretariatu zawodów był Edward Szysz. (sw)

 

 

Dobry dzień na szczupaki komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com