:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C pochmurno

Dodatkowe patrole, dodatkowe kontrole

Policja, Dodatkowe patrole dodatkowe kontrole - zdjęcie, fotografia

Tradycyjnie, jak co roku, w okresie listopadowego dnia Wszystkich Świętych, szczecinecka policja uczestniczyć będzie w ogólnopolskiej Akcji „Znicz”.

    - Dużego natężenia ruchu należy spodziewać się zarówno przy cmentarzach, jak i na drogach regionu. Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą policjanci – mówi „Tematowi” sierż. sztab. Anna Matys, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Szczecinku. 
    - Działania "Znicz 2013” rozpoczną się dziś, tj. czwartek 31 października i trwać będą do niedzieli 3 listopada – dodaje pani rzecznik. - W tym czasie na drogach pojawi się więcej patroli drogówki. Funkcjonariusze będą ujawniać i dokumentować popełnione przez kierowców wykroczenia przy użyciu zarówno oznakowanych, jak i nie nieoznakowanego radiowozu z wideorejestratorem. Przede wszystkim jednak mundurowi będą bezwzględni dla tych, którzy zdecydują się usiąść za kierownicę po pijanemu. Policjanci będą również kierować ruchem w miejscach, w których najczęściej dochodzi do utrudnień. Ma to miejsce m.in. przed Cmentarzem Komunalnym przy ul. Cieślaka. 

    - Dlatego w miarę możliwości zalecamy korzystanie ze środków komunikacji publicznej – dodaje sierż. sztab. A. Matys. - Jeżeli zdecydujemy się na wyjazd samochodem, pamiętajmy, że na drogach dojazdowych do cmentarzy, a także na niektórych ciągach komunikacyjnych zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu. Zwracajmy, więc uwagę na znaki drogowe i nie jedźmy na pamięć. Pamiętajmy również o tym, że polecenia policjanta kierującego ruchem są ważniejsze od sygnałów i znaków drogowych!

    Policjanci apelują również do pieszych uczestników ruchu, aby korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza. 

    - Przed wejściem na jezdnię należy zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Przebieganie lub wychodzenie zza samochodu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność może zakończyć się tragicznie. Przypominamy także o elementach odblaskowych, które poprawiają widoczność, a tym samym wpływają na nasze bezpieczeństwo – dodaje rzecznik szczecineckiej policji.
    Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku mieszkańcy Szczecinka i powiatu szczecineckiego wzięli sobie do serca zalecenia naszych policjantów. Podczas ubiegłorocznej akcji „Znicz” policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Kierowcy jeździli ostrożnie, nie doszło do żadnego wypadku drogowego. 

    Niestety, statystyki z terenu województwa zachodniopomorskiego nie były już tak przyjemne. W 2012 roku w listopadowe święto na drogach regionu doszło do 23 wypadków drogowych. Zginęły w nich 3 osoby, a 33 zostały ranne. Odnotowano 171 kolizji drogowych. (sw)

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 16 maja 2012 r. w czwartek 31 października od godz. 18 do godz. 22 oraz w piątek 1 listopada w godz. od 8 do 22 obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. 

Dodatkowe patrole, dodatkowe kontrole komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com