:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C pochmurno z przejaśnieniami

Dodatkowe pieniądze na leczenie w szczecineckim szpitalu

Szpital w Szczecinku

Są dodatkowe pieniądze na leczenie ortopedyczne. Z tej informacji powinny ucieszyć się przede wszystkim osoby, które czekają w długich kolejkach na wszczepienie endoprotezy, bowiem to właśnie te zabiegi będą w na szczecineckiej ortopedii priorytetowe. Starosta szczecinecki spodziewa się, że dodatkowe źródło finansowania, skierowane na pokrycie kosztów wszczepienia endoprotez, przyczyni się do znacznego skrócenia czasu oczekiwania na operację.     O tym, że szpital otrzymał dodatkowy zastrzyk finansowy na ten rok starosta poinformował podczas jednej z ostatnich sesji Rady Powiatu.

Podkreślił również, że póki co, sieć, w której znalazł się szczecinecki szpital, nie przysporzyła placówce zbyt wielu problemów.
    Jak poinformował w programie samorządowym starostwa Krzysztof Lis, od 1 października funkcjonuje zupełnie inny rodzaj finansowania procedur. Także od 1 października zachodniopomorski NFZ uruchomił dodatkowe środki na oddziały urazowo-ortopedyczne. W szpitalu w Szczecinku pieniądze zostały zwiększone o 700 tys. zł. 
- Pieniądze te będą przeznaczone na to, jest związane z endoprotezami – informuje Krzysztof Lis. – My na te zabiegi mieliśmy dość dużą kolejkę, bo nawet do roku 2020. Dzisiaj oddział wykonuje tego typu procedury maksymalnie. Uzależnieni jesteśmy jedynie od wydolności oddziału i ludzi. 
- Jak długo to będzie trwało, trudno powiedzieć – dodał starosta. – Wszystko zależy od tego, czy NFZ w przyszłym roku także zechce uruchomić dodatkowe źródło finansowania. Oczywiście, jeśli skoncentrujemy się na zabiegach związanych z endoprotezami, siłą rzeczy innych zabiegów na oddziale będzie wykonywanych mniej. Ale zapotrzebowanie na endoprotezy wydaje się duże, więc moim zdaniem to dobra polityka i warto te pieniądze wykorzystać. 

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


endoprotezy ortopedia szczecinek szpital starosta pieniądze - komentarze opinie

  • gość 2018-01-09 21:21:03

    Kiedy w Szczecinku powstanie szpital wielospecjalistyczny jak w Chojnicach? Nie trzeba by jeździć. Pieniądze są na wszystko (fantazje na Pl. Wolności). Dodatkowe miliony dla szpitala co roku i za 10 lat będzie jak w Chojnicach szpital wielospecjalistyczny. Prawko w Szczecinku to też miały być mrzonki.

Dodajesz jako: Zaloguj się