:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C słabe opady deszczu

Dofinansowania PFRON – ile może otrzymać pracodawca?

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) jako organ administracyjny jest skoncentrowany na wspieraniu osób niepełnosprawnych poprzez ich rehabilitację oraz zatrudnienie, tworząc programy pomocowe. Pieniądze z PFRON przeznaczane są również na obniżanie kosztów zatrudnienia osób niepełnosprawnych, w tym na dofinansowania wynagrodzeń osób niepełnosprawnych oraz na refundację składki na ZUS dla właściciela firmy, przystosowanie miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych, a także dofinansowanie składek ZUS dla tych osób niepełnosprawnych, które same podejmują działalność gospodarczą.

Kiedy można uzyskać dofinansowanie PFRON?

Pracodawca może otrzymać dofinansowanie PFRON w sytuacji, gdy zdecyduje się na zatrudnienie osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności na podstawie umowy o pracę. Wobec tego dofinansowanie nie może być udzielone wtedy, gdy zostanie ona zatrudniona z wykorzystaniem umów cywilnoprawnych, czyli umowy o dzieło lub umowy zlecenia. Wymiar etatu nie ma znaczenia – może być to połowa etatu czy cały etat.

Kwoty dofinansowania mogą być też wyższe, gdy pracownik ma jedną z tzw. chorób specjalnych – stwierdzono u niego całościowe zaburzenia rozwojowe, upośledzenie umysłowe, chorobę psychiczną, epilepsję czy wadę wzroku w stopniu znacznym lub umiarkowanym.

Stawki dotacji są określane jako maksymalne. Kwota comiesięcznego dofinansowania nie może przekroczyć 90 proc. faktycznie i terminowo ponoszonych kosztów płacy na miesiąc, natomiast w przypadku pracodawców wykonujących działalność gospodarczą w rozumieniu przepisów o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej nie może przekroczyć 75 proc.

Koszty płacy to: wynagrodzenie brutto oraz obowiązkowe składki na ubezpieczenia emerytalne, rentowe i wypadkowe naliczone od wynagrodzenia i ponoszone przez pracodawcę, składki na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Jak można uzyskać dofinansowanie PFRON?

W celu uzyskania dofinansowania konieczne jest zatrudnienie spełniającego wymogi pracownika posiadającego orzeczony stopień niepełnosprawności oraz złożenie wniosku z dokumentacją dodatkową do PFRON – można zrobić to również przez internet.

Jeżeli poszukujesz zarówno pracownika z niepełnosprawnością, jak i również pomocy w sprawach związanych z PFRON, możesz skorzystać z usług firm specjalizujących się w tej dziedzinie. Capital Work to agencja pracy oferująca rozwiązania w dziedzinie optymalizacji wpłat do PFRON, dzięki której można otrzymać fachowe wsparcie i znaleźć wykwalifikowanych pracowników. Więcej informacji dostępnych jest pod adresem: http://capitalwork.pl/.

 

(ogłoszenie)

 


Dofinansowania PFRON – ile może otrzymać pracodawca? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się