:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Temat Szczecinecki 15/09/2018 08:29

Trzęsące się stropy, popękane ściany, odpadające tynki. Do tego komunikacyjny chaos spowodowany wprowadzeniem na jedyną drogę dojazdową, którą jest wąska i nieutwardzona uliczka, kilkunastotonowych ciężarówek… Tak od paru tygodni wygląda życie lokatorów ul. Bohaterów Warszawy 48 oraz Ordona 16, których nieruchomości sąsiadują z terenem budowy nowego wielorodzinnego budynku, powstającego przy ul. Bohaterów Warszawy. „Skoro państwa dom się trzęsie, może trzeba go wyburzyć?” – mieli usłyszeć lokatorzy kamienicy przy ul. Ordona 16. Z kolei na prośby mieszkańców bloku nr 48 o interwencję nikt w SM lub w komendzie policji nie reaguje. Mieszkańcy szukają pomocy, gdzie tylko się da, i dopytują, czy dla burmistrza i pracowników ratusza ważniejsze są interesy dewelopera, czy mieszkańców Szczecinka?

Nie mamy jak stąd wyjść 

Tak jak już informowaliśmy, nowy budynek stanie wkrótce na ul. Bohaterów Warszawy, odgradzając tym samym od głównej ulicy wybudowany w latach 90-tych w głębi podwórka blok o numerze 48. Mieszkańców bloku budowa zaskoczyła. Czują się kompletnie odcięci od świata. Z jednej strony mają bowiem plac, na którym trwają wykopy, a z drugiej – wąską uliczkę łączącą ich podwórko z ul. Ordona, która właśnie została opanowana przez ciężarówki.

- 20 sierpnia, mimo zakazu wjazdu pojazdów powyżej 3,5 ton, zaczęły tu wjeżdżać kilkunastotonowe ciężarówki – mówią nam mieszkańcy wspomnianego bloku. - Deweloper z jednej strony zagrodził nam przejście, bo mieliśmy tu wcześniej tzw. drogę adresową, którą mogliśmy wyjść na ul. Bohaterów Warszawy, a jedyną drogę dojazdową nam zablokował. Chcielibyśmy, aby to przejście do ul. Bohaterów Warszawy zostało wyznaczone. W końcu my przy tej ulicy mieszkamy! Poza tym teraz nie mamy żadnego chodnika ani wyjazdu. A ruch ciężkich samochodów jest tu teraz bardzo intensywny. Kilkanaście naładowanych po brzegi ciężarówek przejeżdża tędy w ciągu godziny. W dodatku… tyłem. Tylko chwila wystarczy, aby doszło tu do tragedii. - Ostatnio jedna ciężarówka jechała tyłem, przewożąc przenośną toaletę. Nikt mnie nie widział. Dobrze, że zdążyłam odskoczyć w krzaki. Ci kierowcy jadą i na nic nie patrzą. A przecież tędy chodzą dzieci. Ktoś miał kierować ruchem, ale nic takiego się nie dzieje… My natomiast czujemy się zamknięci, nie mamy stąd jak bezpiecznie wyjść, ani jak wyjechać.

Dzwonimy, ale nikt nie reaguje 

- Dzwonimy na policję, do straży miejskiej – wyjawia nam jedna z lokatorek. – Tłumaczymy, że przy wjeździe stoi znak zakazu wjazdu dla ciężarówek i że deweloper ten zakaz łamie. A policja nie reaguje. Słyszymy, że deweloper ma zgodę na przejazd. I to jest najdziwniejsze. Miasto wydało taką zgodę, ale naszym zdaniem, bezprawnie. Poza tym, w pozwoleniu wyznaczono limity przejazdu ciężarówek. Do 8.09 zgoda dotyczyła 10 ciężarówek dziennie! A do 31.10 – do 5 ciężarówek tygodniowo. Przecież deweloper te zapisy łamie… Wystarczy przyjść i zobaczyć ile tych ciężarówek przejeżdża w ciągu godziny. Zresztą chcielibyśmy wiedzieć, po co tutaj stoi ten znak? Czy on nic nie znaczy?

Po co stoi znak?

I tu pojawia się kolejny problem. Dlaczego ktoś przy wjeździe na wąską uliczkę od ul. Ordona postawił znak zakazu dla pojazdów powyżej 3,5 ton, skoro tego typu zakaz obejmuje praktycznie całe miasto? Znak został postawiony za zgodą ratusza w 2010 roku. Doprowadzili do tego mieszkańcy ul. Ordona 16, chcąc niejako „na przyszłość” zabezpieczyć swoją kamienicę. Przed czym? Właśnie przed taką sytuacją, jaka ma miejsce teraz.

- Wszystko zaczęło się w momencie, kiedy budowano blok – 48 – tłumaczy nam jedna z lokatorek kamienicy Ordona 16. – Gdy trwała budowa, kamienica zaczęła pękać. A po kilku latach po jej zakończeniu wszystko dosłownie się sypało. Tynki, cegły, wszystko… Pojawił się inspektorat budowlany. Oczywiście był nakaz natychmiastowego remontu. Wspólnota zaciągnęła kredyt na pół miliona zł z odsetkami na 20 lat. Kamienica dzisiaj wygląda pięknie. Została wpisana do Gminnego Rejestru Zabytków. Ponieważ jest tu dość podmokły grunt, a miasto nie zgodziło się na utwardzenie znajdującej się tuż obok drogi, wywalczyliśmy postawienie tego znaku. Chodziło o to, by ciężkie pojazdy już nigdy więcej nie niszczyły naszej kamienicy! Na wszystko mam cały komplet dokumentów i pism. 

Czy ktoś badał grunt?

- Nasi rozmówcy wskazują, że teren na którym stoją ich domy, to specyficzne podłoże. Na tę kwestię, według nich, nikt nie zwrócił uwagi. – Kiedy budowano ten blok (chodzi o Boh. Warszawy 48), kierownik budowy wspominał, że mamy tu pokłady kredy. Dlatego stosowano tu specjalne szpile, żeby wzmacniać fundamenty i żeby ten budynek nie siadał. Kreda to materiał sypki, elastyczny i te drgania będą tu następowały. To już widać po naszych piwnicach.

Kiedy budowano nowe skrzydło sądu, dawny budynek ZDZ został doprowadzony do ruiny. Wtedy pan burmistrz walczył z wykonawcą. A teraz? Czy nas czeka to samo? My też wszystko remontowaliśmy za swoje pieniądze. Mamy zaciągnięty kredyt. Teraz mamy wszystko remontować od nowa? Kto za to zapłaci?

O swoje martwcie się sami

- Wszędzie jesteśmy ignorowani – dodaje lokatorka Ordona 16. - Niedawno złożyłam pismo do powiatowego inspektora nadzoru, żeby zabezpieczył nam kamienicę. Wszystko wytłumaczyłam. Dostaliśmy odpowiedź, że to na właścicielach leży obowiązek dbania o właściwy stan techniczny budynku. Do tego zobowiązali nas nakazem(!), że na własny koszt musimy teraz sobie wykonać inwentaryzację stanu technicznego. Ja się pytam dlaczego? My z kredytem, obok budowa i teraz musimy płacić? A przecież nie byłoby to konieczne, gdyby nie ta budowa i te jeżdżące obok ciężarówki… To nie my powinniśmy ponosić te koszty.

To nasze podwórko

Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze kwestia podwórka, które jest własnością wspólnoty bloku Bohaterów Warszawy 48. Zdaniem mieszkańców, deweloper, sprzedając swoim klientom garaże, nie uwzględnił tego, że dojazd do nich będzie przebiegał przez wykupiony wcześniej teren wspomnianej wspólnoty. Zastanawiają się też, gdzie deweloper urządzi obiecane klientom miejsca parkingowe. - Na wizualizacji deweloper zaznaczył sobie, że to jest jego teren, tak jakby ten parking należał do nich – mówią lokatorzy. - I że ludzie, którzy wykupią te mieszkania będą mogli korzystać z tego parkingu. A to jest nasza własność! Dostaliśmy pismo, że te brakujące parkingi, około 20, mają zostać wybudowane przez dewelopera na ul. Ordona. No, ale gdzie? Czy to jest zgodne z miejscowym planem? 

Inwestycji się nie zatrzyma, a kamienicę można… wyburzyć

Pod koniec sierpnia mieszkańcy doprowadzili do spotkania z deweloperem i przedstawicielami Urzędu Miasta. Brali też w nim udział Jerzy Hardie-Douglas i Daniel Rak. Efekt? Jeszcze większe rozczarowanie. – Oni oczywiście swoje, nie widzą, żeby tu były wstrząsy, nikt tego nie potwierdza – mówią nam mieszkańcy. – Deweloper pyta mnie, dlaczego ten znak zakazu wjazdu dla ciężarówek w ogóle tu stanął. No, to im tłumaczę.

A deweloper do mnie, że skoro ten budynek tak reaguje na wstrząsy, to może go trzeba – wyburzyć... Zapadła cisza. Ale burmistrz i jego zastępca nic na to nie odpowiedzieli. Nie bronili nas. Wszyscy tylko milczą. Jak tak można mówić? Przecież ul. Ordona to jedna z najbardziej unikalnych i reprezentatywnych ulic miasta?

- Usłyszeliśmy, że helikopterem materiałów na tę budowę nikt przewozić nie będzie. Ja tłumaczę, że domy nam się trzęsą, że nie mamy jak przejść przez ciężarówki. To deweloper mówi, że to nie prawda. Odpowiadam, że mam filmiki i słyszę, że z filmikami to do kina mogę sobie iść. Co to za odzywki? Jak my jesteśmy traktowani? Burmistrz wspomniał, że może trochę niepotrzebnie padło parę słów. Ale powiedział, że tej inwestycji i tak nikt nie zatrzyma. Kto by miał wtedy zapłacić za odszkodowanie? Zapytałam wtedy, dlaczego miasto nie trzyma naszej strony? Gdzie są nasze prawa? To mieszkańcy wybrali was na te stanowiska! – mówię. Usłyszałam, że oni trzymają się planu przestrzennego. Że to jedyna droga dojazdowa do budowy. Ale w planie jest jasno, że miasto ma obowiązek chronić zabytki. Jest też odrębny plan ochrony zabytków. Mówię więc, że wy sobie wybieracie paragrafy, które wam pasują. A reszty nie widzicie. Miasto nam nie pomaga, nie chroni zabytków, a wręcz przeciwnie, pomaga tylko deweloperom! 

Co na to inwestor?

- To są dwa budynki, z którymi cały czas walczymy. Lokatorom nie podoba się, że nie mogą przechodzić na skróty na ul. Bohaterów Warszawy, bo powstaje tam budynek. Już wszyscy zostali powiadomieni: nadzór, policja, straż miejska, straż pożarna. Wszyscy już wiedzą o tym znaku zakazu wjazdu dla ciężarówek. Nie wiem, kto ten znak postawił. Moim zdaniem, nieprawnie. My mamy decyzję z Urzędu Miasta, że możemy jeździć. Fundamenty pękają, no tak. No, ale jak budynek jest w złym stanie, wtedy trzeba go wzmacniać albo rozebrać, a nie mówić, że to przez budowę. Chcieliśmy zrobić ekspertyzy budynku, ale bez pozwolenia nikt nas nie wpuści. Wysyłaliśmy pisma i czekamy na możliwość sprawdzenia – mówi nam P. Rittau, przedstawiciel firmy Dewelop24, realizujący inwestycję na ul. Bohaterów Warszawy.

A jak ten problem widzi ratusz?

- Budowa musi iść. Wszystko jest zgodne z miejscowym planem. Budowa była też uzgadniana z konserwatorem zabytków – tłumaczy z kolei Anna Mista, kierownik Wydziału Komunalnego Urzędu Miasta. – To nie jest tak, że my nic nie robimy. Wzdłuż garaży chcemy wygrodzić chodnik, żeby ci ludzie z bloku mieli przejście.

Czekamy na decyzję o wycince dwóch drzew. ZGM zobowiązał się do rozbiórki dwóch garaży, które tymi garażami nie są. Jeśli chodzi o Ordona 16, dodatkowo zabezpieczymy ogrodzenie. Postawimy też specjalne plandeki, żeby ciężkie samochody nie niszczyły elewacji. 

- Nie można tej budowy prowadzić od strony Boh. Warszawy. Tam jest skrzyżowanie – dodaje nasza rozmówczyni. - Gdyby wjechały ciężkie samochody, wszystko by było zakorkowane. To nie jest tak, że my nie chronimy zabytków, bo wydaliśmy zgodę na przejazd od ul. Ordona. Mieszkańcy źle te plany interpretują. Do tej pory przy innych budowach nie było żadnych skarg. Na Wyszyńskiego, na Bartoszewskiego, na Moniuszki – tam też są stare budynki i też wjeżdżał ciężki sprzęt. W starych kamienicach, gdzie są drewniane stropy, często coś pęka…
Czy tym razem budynki ulokowane w pobliżu jeziora nie podzielą losu sąsiadującej z nimi dawnej siedziby ZDZ? – Czy nic się nie zawali? Od tego jest nadzór budowlany, do którego ci mieszkańcy też piszą. Pozwolenie na budowę wydało starostwo. My tym mieszkańcom powiedzieliśmy, że mają prawo się odwołać. To nie my wydawaliśmy pozwolenia na budowę. 

Będziemy walczyć do końca

Tymczasem zbulwersowani i pozostawieni sami sobie mieszkańcy postanowili odwołać się gdzie tylko się da. Sprawa trafiła do: Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Wojewódzkiego Inspektora Ruchu Drogowego, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, a nawet do biura poselskiego poseł Małgorzaty Golińskiej. - Czekamy na odpowiedzi na nasze pisma. A oni grają na czas – mówią nam mieszkańcy. – My chcielibyśmy, żeby ruch ciężkich samochodów został skierowany od ul. Boh. Warszawy. Złożyliśmy też pismo do powiatu, żeby po prostu wstrzymać tę budowę, bo naszym zdaniem, jest ona niezgodna z prawem. 

- Sąd? Jak będzie trzeba, to i tam pójdziemy, ale to ostateczność. Będziemy walczyć do końca. Nam już nic innego nie zostało. Nam się teraz będzie proponowało wyburzenie kamienicy, bo pęka, a za chwilę co? Następny będzie blok nr 48? A potem kolejne? Przecież my się tą ulicą wszędzie chwalimy. Nie tędy droga. To przecież nasz dobytek życia. Tu mieszkamy, żyjemy, płacimy podatki, dbamy o te domy, spłacamy kredyty na remonty tych budynków… Chcemy też mieć zachowane swoje prawa. Chcemy też czuć się bezpieczni na swoim podwórku. 

- Burmistrz nam mówi, że zrobią nam chodnik wzdłuż garaży. A ja się pytam, co zrobią, kiedy wszystko zacznie się sypać? Odpowiada mi: macie obserwować. Że założą nam szklane plomby. Ja już znam taką sytuację z poprzedniej budowy. Najgroźniejsze dla budynku pęknięcia nie wychodzą od razu. Mówię mu o sytuacji na Ordona 16. To był czas, kiedy burmistrz jeszcze w ratuszu w ogóle nie pracował. Tłumaczę, że to wszystko może wyjść za trzy, cztery lata. A on do mnie: Ojej, przecież gdybać sobie o tym, co to będzie w przyszłości, to my tu w ogóle nie będziemy… 

Reklama

szczecinek inwestycje remont ratusz urząd miasta - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-09-15 11:02:45

  No niestety, jeśli budynek pęka to bardzo źle. Może trzeba go wyburzyć?

 • Gość - niezalogowany 2018-09-15 11:12:33

  To się nadaje do "Sprawy dla reportera" ! Zaproście panią Jaworowicz przed siedzibę dewelopera, bodajże ul. Moniuszki 7.

 • gość 2018-09-15 11:33:49

  Szanowni mieszkańcy Szczecinka, wybraliście pajaców i naczelnego klauna ze sterczącymi uszami, to macie. Nikt się Wami nie przejmuje, a teraz to ganiają z agitacją, bo chcą nadal robić Was w "konia". Dobrej jesieni i jeszcze lepszej zimy. Weźcie narty i na .... górkę rynkową.

 • gość 2018-09-15 12:01:24

  Wyburzyć? A może wjechać ciężkim sprzętem na brzeg jeziora w Trzesiece, żeby ludzie mieli do niego dostęp? Hm? To co tu się dzieje nigdy nie powinno się wydarzyć. Tu właśnie wychodzi brak spójnej wizji dla tego miasta. Planowanie nie polega na wymyślaniu inwestycji typu tu postawimy zjeżdżalnię a tam dyskotekę. Czy ktoś zadał sobie trudu by przemyśleć jak ewentualna budowa przeprowadzona w tym konkretnym miejscu wpłynie na otoczenie? Widać że nie. I tu jest problem... Współczuję lokatorom. Takie traktowanie ludzi w tym mieście powinno się zmienić!!!

 • gość 2018-09-15 12:04:16

  Podobna sytuacja jak nad jeziorem gdzie budowa hotelu Kronospan spowodowała pęknięcia budynków.Tylko dziwi stanowisko burmistrza i nadzoru budowlanego którzy powinni być o0brońcami mieszkańców a nie inwestorów.Wstyd panie burmistrzu i starosto.

 • gość 2018-09-15 12:14:58

  Zgłoście do UWAGI niech się zajmą tym łysym h z ratusza bo robi co mu się podoba

 • gość 2018-09-15 12:39:50

  Zestawiając ten artykuł z wypowiedzią pana Dudzia aż krew się w żyłach gotuje, gdy pomyślę o pozostawieniu tych oportunistów na stanowiskach. Na zbity pysk WON, a za 5 minut będą ćwierkać kto im kazał.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-15 12:41:16

  Dokladnie. Sprawa powinna być nagłośnienia w ogólnopolskich mediach!!!!

 • gość 2018-09-15 13:30:22

  TAKI SAM JEST PROBLEM NA MONIUSZKI RÓG ZE SPÓŁDZIELCZĄ

 • Gośćt - niezalogowany 2018-09-15 18:06:22

  Bez przesady. Mieszkańcy w/w bloku podnoszą alarm tylko i dlatego że nie będą mieli przejścia na ul. Kościuszki i o to walczą

 • gość 2018-09-15 19:45:11

  A burmistrz MUSI BYĆ BEZPARTYJNY bez muszki i krawata.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-15 21:10:18

  Sąsiednie kamienice również zgłaszają pęknięcia na budynkach i w mieszkaniach, z tą różnicą, że zarządca jest ZGM....

 • gość 2018-09-15 21:42:39

  wybraliście łysego MACIE !

 • gość 2018-09-15 23:52:45

  Zanim Jajec odejdzie z magistratu jeszcze sporo jaj narobi. To taki szatański charakterek

 • Dr. Dick - niezalogowany 2018-09-16 11:06:40

  Powiem bez gdybania - ciężki transport kołowy wywołuje wibracje, których zabytkowe mury mogą nie wytrzymać - każdy przedszkolak to powie

 • Gość - niezalogowany 2018-09-16 19:54:19

  Zgłoście to kandydatowi na burmistrza Danielowi. widziałem ostatnio kandydata PO na burmistrza na Mieście z fizją na spotkaniu klubu abstynenta bratek?

 • gość 2018-09-17 11:23:49

  No cóż władza się jak zwykle nie popisała (macie kogo wybraliście) to jest oczywiste że w tak gęstej zabudowie jeśli wejdzie ciężki sprzęt to sąsiadujące budynki będą pękać. Należy bardzo uważać bo jak jest fuszerka z tynkiem zrobione na suficie i faktycznie w wyniku drgań spadnie to takie kawałki ważą parę kg i mogą zabić lub zranić - zwłaszcza dzieci. To samo było z KRONOhotelem nad jeziorkiem. Warto by było odświeżyć temat kto i za ile sprzedał im w ogóle tę działkę. Teraz to władza jest "CACY" straży miejskiej (której nota bene pracę bardzo szanuję i uważam, że jest potrzebna) teraz na ulicach przed wyborami nie widać, a ratuszowe twarze same uśmiechnięte. Kuba zniknął i gadają o samych sukcesach inwestycyjnych - w swojej gazecie. A jak przychodzi dla spraw gdzie trzeba pomyśleć, to ich nie ma. Ja osobiście uważam, że warto ZK, przenieść pod krono a działkę przeznaczyć na fajną zabudowę. Co wiecej nie kupiłbym od developera NIC co ma gęstość zabudowy jak nowy Urbaniak lub twór na Wodociągowej - chyba, że chcecie z sąsiadami sobie piątki z okien przybujać. Tak więc ludzie - obudźcie się z MATRIXA i wybierzcie nowe osoby macie do wyboru Berezowskiego, Bedkę i Pawłowicz (jak ktoś kocha PIS).

 • gość 2018-09-17 11:43:27

  Daniel zaczął się leczyć czy opowiadał tzw. abstynentom swoje "filmy" ?

 • gość 2018-09-17 12:20:24

  haha na iszczecinek "wywiad" z kandydatem - Wiesławem. Ale zablokowali komentarze - DLACZEGO ? ;') obecni zapewne wrogowi a dawni koledzy z PO wnet się pogodzą po wyborach.

 • gość 2018-09-17 12:21:19

  niesamowite jest to, że sprzedali teren nie myśląc o zostawieniu kawałka terenu na chodnik łączący istniejący już blok z Kościuszki/JPII

 • Gość - niezalogowany 2018-09-17 12:56:21

  To się w głowie nie mieści. Kto pozwolił na taką inwestycję. Dziwne jest to że na odchodne "władz" tak dużo rozpoczęto inwestycji.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-17 19:51:18

  Szkoda mi tych ludzi. Naprawdę szkoda. Człowiek czuje się bezradny i choćby głowa w mór walił to i tak nic nie wskura:/ Szczecinek, takie miasto bezprawia.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-17 23:09:11

  Drodzy durnie ze Szczecinka,wybraliscie sobie POwcow ? To macie to na co zasluzyliscie sobie swoja glupota

 • gość 2018-09-18 21:51:28

  To nie jest ani problem miasta, ani policji, i tak dalej. To jest problem Polaków, którzy stali się narodem chamów i cwaniaków, z przykładem idącym z samej góry - sejmu, rządu, "prezydenta". Chcesz się przekonać? To traf do szpitala, przejdź nie po pasach, nie ukłoń się proboszczowi... Polacy gardzą sobą nawzajem. A tej garstce, która zaciąga kredyt i chce żyć jak ludzie, mogę tylko i wyłącznie współczuć. Z emigracji.

 • Dr. Dick - niezalogowany 2018-09-19 08:43:52

  Nie gdybajmy i nie płaczmy nad rozlanym mlekiem. Jeśli się rozpadnie, trudno - podobno w Warszawie można kupić całą kamienicę już za 50 zł

 • Gość - niezalogowany 2018-09-20 11:16:10

  A to ciekawe, ostatni garaż był do sprzedania przez zgm i to nie za małą sumę . Teraz okazuje się że trzeba go wyburzyć bo pewnie tego chce deweloper. W Szczecinku panuje wolna amerykanka.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-22 15:35:05

  A może zamiast wyburzyć trzeba burmistrza wykurzyć. Domyślam się, że nie bez powodu nie blokuje inwestycji... Chyba,że sam odbuduje kamienicę albo zapłaci odszkodowanie?

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Trwa rekrutacja. Bezpłatny

EUREKA! W Centrum Rozwoju Zawodowego możesz zdobyć bezpłatnie nowe kwalifikacje! AutoCAD. 3dsMax, Autodesk Inventor Wystarczy, że :- masz..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Atrakcyjny lokal biurowy w

Do wynajęcia wysokiej klasy pomieszczenie biurowe w samym centrum Szczecinka (nad Empikiem)


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta:tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Garaż

Sprzedam garaż osiedle zachód ul Kołobrzeska - 10000 PZŁ


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"