:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Donald Tusk w Szczecinku: Być może upolitycznienie ma sens na poziomie województwa

Donald Tusk w Szczecinku: Partyjny bój na śmierć i życie pozbawiony jest jakiegokolwiek sensu
 • Fotka nr 0 z 2
 • Fotka nr 1 z 2
Temat Szczecinecki 05/01/2019 15:00

Ten miesiąc będzie miesiącem szczególnym dla szczecineckiej Platformy Obywatelskiej. W styczniu 2019 roku struktury szczecineckiej PO obchodzić będą… 18 urodziny!

Partia polityczna, początkowo jako stowarzyszenie, została założona 24 stycznia 2001. Jak podaje Wikipedia, partia skupia osoby o różnych poglądach, głównie chrześcijańsko-demokratycznych, konserwatywno-liberalnych bądź socjalliberalnych (w związku z czym partia prezentuje szerokie centrum polityczne i bywa określana jako ugrupowanie aideologiczne, przy czym większa część jej członków wywodzi się ze środowisk prawicowych niż lewicowych).

W Szczecinku PO zawiązała się 25 stycznia 2001 roku.

 • Organizacja zrzesza mieszkańców Szczecinka, którzy przystąpili do nowego ugrupowania tworzonego przez Andrzeja Olechowskiego, Macieja Płażyńskiego i Donalda Tuska. Platforma dąży m. in. do zmniejszenia podatków, ograniczenia partyjnej nomenklatury, odzyskania kontroli nad finansami publicznymi, likwidacji Listy Krajowej w wyborach do Sejmu. Platforma zamierza działać dla dobra Rzeczypospolitej w duchu otwarcia i umiaru, szacunku dla tradycji i chrześcijańskich wartości – czytamy na portalu Szczecinek.net.pl, na którym znajduje się archiwum wiadomości ze Szczecinka.

Platforma w Szczecinku zaczęła działać bardzo dynamicznie, a jej działaczy można było dostrzec na wielu, organizowanych przez partię imprezach. Jednym z takich wydarzeń był rajd rowerowo-pieszy, który odbył się we wrześniu 2001 roku. Czytamy o tym na portalu Szczecinek.net.pl:

3 września 2001

W sobotę rano dwoma okrążeniami wokół Placu Wolności Platforma Obywatelska rozpoczęła rajd rowerowo - pieszy. Zanim turyści wyruszyli na trasę wokół jeziora Trzesiecko odwiedzili Cmentarz Komunalny, gdzie złożyli wiązanki kwiatów. Uczcili w ten sposób 62 - rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

W styczniu 2002 roku zawiązały się władze szczecineckiej PO.

28 stycznia 2002

Platforma Obywatelska w Szczecinku ma już swoje władze. Przewodniczącym koła został Zdzisław Zdanowicz. Jego zastępcą jest Tomasz Wełk, sekretarzem Daniel Rak, a skarbnikiem Zbigniew Zdanowicz. Ponadto w zarządzie znaleźli się: Wiesław Suchowiejko, Marek Kotschy i Grzegorz Misiakowski.  Siedziba szczecineckiej PO znajduje się przy ulicy Ordona 4 (II piętro). Biuro czynne jest w poniedziałki od godziny 17.30.

Jutro, tj. we wtorek o godzinie 17.00 w Klubie "Drzewiarz" przy ulicy 1-go Maja odbędzie się spotkanie członków i sympatyków Platformy Obywatelskiej z posłem Rzeczpospolitej Polskiej Krzysztofem Zarembą.

Z przedstawicielami nowych struktur PO w Szczecinku spotkał się także lider PO Donald Tusk. Wizyta Donalda Tuska nad Trzesieckiem odbyła się w 2006 roku.

Tak pisaliśmy o tym w Temacie Szczecineckim:

Wizyta przewodniczącego Platformy Obywatelskiej postawiła na nogi wszystkich radnych. Donald Tusk w asyście wiceburmistrza Jacka Chrzanowskiego dosłownie wpadł na salę obrad i to w momencie głosowania. W auli powstało lekkie zamieszanie, zważywszy, że obecni „na galerii” zwolennicy PO, przywitali swego szefa owacją na stojąco.  

  Lider PO najpierw w Szczecinku, a za parę godzin także w Koszalinie i Kołobrzegu oficjalnie rozpoczął samorządową kampanię wyborczą. Jego wizyta u nas, przede wszystkim wiązała się z wyborczą wygraną burmistrza Jerzego Hardie – Douglasa.

  W swoim przemówieniu Donald Tusk komentując niedawne wybory burmistrza, stwierdził, że Szczecinek mógłby być przestrogą dla tych wszystkich, którzy zamiast wzajemnego zaufania i budowy przyszłości, szczególnie wtedy, kiedy poglądy są zbliżone, wybierają brak zaufania lub negatywne emocje i konfrontacje.

   - Mówię o tym z pełnym poczuciem współodpowiedzialności, tym bardziej, że przynajmniej część radnych i mieszkańców Szczecinka, patrzy na świat polityki, szczególnie tej centralnej polityki, z narastającym zdumieniem.

   Przewodniczący PO liczy na to, że przy wyborach samorządowych nie będą miały przełożenia, nieporozumienia pomiędzy partiami na szczeblu centralnym. Szef PO przyznał, że będą pewnego rodzaju testem po ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych i prezydenckich.

Być może upolitycznienie ma sens na poziomie województwa, ale na poziomie rady miasta, jak to ujął, partyjny bój na śmierć i życie pozbawiony jest jakiegokolwiek sensu.

Do władzy powinni aspirować ludzie, którzy potrafią budować zaufanie i rozwiązywać wspólne problemy - powiedział Donald Tusk.

 - Dla ludzi wojny, dla ludzi konfrontacji, dla ludzi nieufności, nie powinno być miejsca w wyborach samorządowych – stwierdził lider PO.

- Kto sieje wojnę we wspólnocie samorządowej, zatruwa życie ludziom.  

 Po wizycie w ratuszu, w siedzibie PO odbyła się konferencja prasowa.

Reklama

donald tusk platforma obywatelska szczecinek struktury - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-01-05 16:22:36

  Wojciech Sumliński -Niebezpieczne związki Donalda Tuska.Lektura obowiązkowa szczególnie dla lemingozy.

 • gość 2019-01-05 18:32:02

  Słyszycie co mówi Donek? Na poziomie województwa! Nie dla lokalnych klik nieudaczników! Doborowe towarzystwo tworzyło PO w Szczecinku. Przypadkiem jeden był wicestarostą a jeden z nich do dziś niechcąco jest prezesem zgm. Pewnie wcale nie dlatego że należy do partii. Po prostu wiele umie. Rzygac się chce. Reszta też obsadzona.

 • Gość - niezalogowany 2019-01-05 18:32:58

  Fajne zdjęcia:)

 • gość 2019-01-05 19:26:28

  gość 2019-01-05 18:32:02

  Słyszycie co mówi Donek?
  Czy przypadkiem nie chce Ci sie rzygac,jak widzisz w jaki sposob PiS obsadza stanowiska swoimi nieukami.

 • gość 2019-01-05 19:37:15

  gość 2019-01-05 19:26:28 Tak, najlepiej jak się obsadza przez 13 lat swoimi. Mierni ale wierni. Ja wiem że Donek chciał tak dobrze, że nawet własnego syna facet od Amber Gold mu zatrudnił. Wypisz,wymaluj jak w Szczecinku. Delfin gdzie pracował za zgodą tatki? Kompetentny bardzo, obeznany z biznesplanami. Wcześniej podobno uczył angielskiego w pks. A o jego innych interesach w telewizji tvn było. Chcesz pogadać o obsadzaniu przez pis swoimi? Na pewno?

 • gość 2019-01-05 23:32:08

  Twierdzenie, że syn Tuska został zatrudniony, bo "jego tato jest (...)" wydaje się myślą wybitną. Wiadomo, chłopak ledwie po podstawówce, bez pasji i ambicji, leniwy i brzydki, za to z wielkimi aspiracjami. Wszyscy przecież wiedzą, że nie da się osiągnąć niczego bez znajomości. Taka jest prawda. Dopiero teraz jest inaczej, liczą się kompetęcje i doźwiadczenie. Wiem, bo oglądam TVP. Taka jest prawda.

 • gość 2019-01-06 07:21:57

  Gościu z 2019-01-05 19:37:15 (szanowny?). Proponuję oddech, szklankę zimnej wody i zrozum, że Szczecinek z lokalną PO ma problem podobny jak cała Polska ma z PiSem.

 • gość 2019-01-06 08:00:44

  Sondaże też układa pis. Wszystko ten pis, nawet Donald.

 • Jerzy - niezalogowany 2019-01-06 09:42:51

  Podoba mi się to co obecnie robi Daniel przynajmniej próbuje doprowadzić do zgody i działania na zecz mieszkańców Szczecinka myślę że właśnie on będzie w stanie doprowadzić do wspólnego porozumienia . Jestem bardzo zadowolony że właśnie zaryzykowałem oddając głos na Daniela . Był pod ciągłą presją jhd aż wreszcie się uwolnił i może robić to co jest słuszne dla mieszkańców Szczecinka .proszę tak trzymać p Danielu

 • gość 2019-01-06 09:58:50

  Do Jerzego: łubudubu łubudubu :) niech nam żyje prezes naszego klubu :) niech żyje nam :) Proszę zapytać ludzi, którzy zimą na przystankach bez wiat drwią z tempa z którego nie zwalnia Daniel :D i co mówią o jego niezależności od JHD oby tak dalej ;)

 • gość 2019-01-06 10:37:42

  Do Jerzy - niezalogowany 2019-01-06 09:42:51. No gratuluję oceny sytuacji! Jakie uwolnił? JHD dobierał sobie ludzi na których miał haki! Daniel został namaszczony przez staruszka i dalej jest podkomendnym JHD. Nawet jego otoczenie staruszek obstawił dla własnego bezpieczeństwa dwoma strażnikami. Służebnicą i krewniakiem. Czy Jurek nie wiedział o każdym pierdnięciu starosty? A kto Jurkowi donosił?

 • gość 2019-01-06 11:58:25

  Dla ludzi wojny, dla ludzi konfrontacji, dla ludzi nieufności, nie powinno być miejsca w wyborach samorządowych – stwierdził lider PO. Czy to nie chodzi przypadkiem o Burzyciela?

 • Gość - niezalogowany 2019-01-06 13:05:59

  No to panie i panowie,wielbiciele tuska i po ,przygotować się do pracy do lat 67 i za stawkę 4 zl za godz

 • Dotyczy - niezalogowany 2019-01-06 15:04:13

  Za rządów PO-PSL, spółki skarbu państwa obsadzali ludźmi z PO-PSL i wszystkie one były deficytowych. Za rządów PIS wszystkie one są dochodowe. Wystarczy nie kraść

 • Dotyczy - niezalogowany 2019-01-06 15:08:57

  Za rządów PO-PSL, spółki skarbu państwa obsadzali ludźmi z PO-PSL i wszystkie one były deficytowych. Za rządów PIS wszystkie one są dochodowe. Wystarczy nie kraść

 • gość 2019-01-07 17:48:21

  https://szczecinek.com/artykul/drogi-na-sojczym-wzgorzu/219600 jeszcze to proszę dołączyć do historii lokalnej PO. Szkoda, że w Szczecinku nie ma opozycji. Przypomnijmy, że pani Pawłowicz została głosami PO wybranana na vice-przewodniczącą Rady Miasta.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


SYNDYK sprzeda 1/2 mieszkania

SYNDYK masy upadłości ogłasza konkurs ofert na sprzedaż udziału do 1/2 w nieruchomości lokalowej mieszkalnej w Parsęcku 39/1 o powierzchni 83,50m2 (..


KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Decor Trends zatrudni

Firma Decor Trends zatrudni Mistrza zmianowego/Brygadzistę: Opis stanowiska: - organizacja i nadzór realizacji zadań produkcyjnych; -..


Prywatna sesja z Wróżką w

Tarot Numerologia - Uczucia praca finanse zdrowie. Oczyszczanie energetyczne - klątwy, uroki, podłączenia energetyczne. Synchronizacja czakr i..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"