:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  21°C bezchmurnie

Doradztwo personalne - świetna pomoc dla pracodawców!

Porady, Doradztwo personalne świetna pomoc pracodawców! - zdjęcie, fotografia

Wraz z rozwojem rynku pracy nie tylko nam, kandydatom jest ciężej znaleźć odpowiednią ofertę pracy, ale także dla firm jest to bardzo utrudniony proces. Wbrew pozorom, przeprowadzenie skutecznego procesu rekrutacji wcale nie jest takie proste, jak może się wydawać. W ostatnich latach możemy dostrzec, że coraz częściej poszczególne przedsiębiorstwa korzystają z doradców personalnych, którzy zajmują się całym procesem za nich.

Bardzo delikatna kwestia

Poszukiwanie pracownika o charakterystyce idealnej dla przedsiębiorstwa wydaje się dość prostym zadaniem. To praktycznie pewne, że każdy pracodawca ma w swojej głowie wizję tego, jakie zadania ma wykonywać potencjalny kandydat i szuka określonego zestawu kompetencji wśród przesyłanych aplikacji. Bardzo często biorą oni tylko pod uwagę kompetencje twarde, takie jak, chociażby wiedza. Jest to podejście, które może doprowadzić do nieporozumień w zespole. Właśnie dlatego ważne jest wzięcie pod uwagę również umiejętności miękkich jak odporność na stres, czy umiejętność pracy w grupie. Takie drobne kwestie mogą zaważyć na tym, czy dany pracownik wpasuje się w otoczenie naszej firmy!

Pomoc doradcy

Najprościej tłumacząc, doradztwo personalne jest usługą świadczoną przez agencję pracy dla firm, które nie chcą prowadzić same prowadzić wszystkich procesów związanych z zasobami ludzkimi. Oczywiście nie chodzi wyłącznie o poprawne rekrutowanie pracownika, ale już po zatrudnieniu, dba o zarządzanie personelem poprzez przeróżne szkolenia, kursy czy warsztaty, aby był on bardziej wykwalifikowanym pracownikiem. Bardzo często właśnie w ręce takiego doradcy oddaje się kwestie okresowej oceny wyników danej osoby wraz z planowaniem ścieżki jej rozwoju w konkretnej firmie.

Podsumowanie

Poszukiwanie wykwalifikowanego pracownika może być bardzo żmudnym i zadaniem, zwłaszcza w momencie, gdy nie przynosi ono praktycznie żadnych rezultatów. W momencie, w którym nasze działania stają się nieopłacalna i nieefektywne, być może warto powierzyć to zadanie grupie specjalistów. W dzisiejszych czasach pracownik nie ma być wyłącznie narzędziem do kreowania zysków. Dzisiaj liczy się to, jaką jest on osobą i co nowego może wnieść do naszego zespołu..

Po doradztwo personalne możesz zgłosić się do Lobo HR.

 

artykuł partnera serwisu