:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Dosyć! - mówią mieszkańcy ul. Mariackiej. „Śmieci porozrzucane są tu 7 dni w tygodniu”

Dosyć! - mówią mieszkańcy ul. Mariackiej. „Śmieci porozrzucane są tu 7 dni w tygodniu”
 • Fotka nr 0 z 5
 • Fotka nr 1 z 5
 • Fotka nr 2 z 5
 • Fotka nr 3 z 5
 • Fotka nr 4 z 5
Temat Szczecinecki 08/08/2019 12:38

Wielokrotnie byliśmy przez Państwa informowani o bałaganie w samym centrum miasta. To podwórko na zapleczu ul. Wyszyńskiego i koło bloku przy ul. Mariackiej. Wokół pojemników na śmieci przez wiele tygodni walają się między innymi stare meble i odpady budowlane. Na taką sytuację narzekają także inni mieszkańcy osiedla, którzy skarżą się także na smród rozkładających się domowych odpadków.

Jak mówią nam mieszkańcy bloku przy ul. Mariackiej, nie ma praktycznie miesiąca spokoju od bałaganu, jaki zostawiany jest przy pojemnikach na śmieci: jedzenia, elementów budowlanych, części zniszczonych mebli, telewizorów czy kuchenek gazowych, a nawet dywanów. Wiatr i ptaki, których jest w tym miejscu mnóstwo z powodu drzew, przenoszą śmieci dalej, na chodnik i trawę w okolice klatek schodowych.

- Wieczny syf i brud. Śmieci porozrzucane są tu 7 dni w tygodniu, nikt nie kontroluje sytuacji. Wkoło lęgną się insekty, a przecież tu mieszkają także dzieci

- opisuje nam jedna z mieszkanek.

- Jest to centrum miasta. Problemu zupełnie nikt nie widzi

- dodaje.

Tak sytuacja wyglądała na początku maja:

Mieszkańcy ul. Mariackiej zastanawiają się, czy sytuacja się kiedyś zmieni i będą mogli wreszcie cieszyć się z czystego podwórka?
 

Patryk Witczuk

foto: Temat / mieszkańcy
Reklama

interwencja ul. mariacka szczecinek śmieci - komentarze opinie

 • gość 2019-08-08 14:25:31

  A po co mamy w tym miescie PGK, morze ktoś zmusi w końcu do działani \ntego prezesa od 10 BOLESCI.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-08 14:29:14

  Na ul. Polnej też ktoś wiecznie podrzucam stare graty. Syf i widok z balkonu paskudny

 • gość 2019-08-08 15:58:49

  A gzie nasza \"szanowna\" straż miejska - siedzą przed monitorami i wszystko obserwują ale ruszyć się i działać to już nie ma komu.

 • gość ma dość - niezalogowany 2019-08-08 17:20:55

  \"Dość\", komu teraz dopier....ić, żeby po nich posprzątał?\nMa dość! Kto odpowiada za sprzątanie po mnie, po nas? \nDość ma ptaków, drzew, trawy. Ma dość, aż musi napisać do gazety, że ma dość :)\nPs. Te ptaki, choć pod ochroną, tak zaglądają w oczy podejrzanie, prawda :) ?\nI osaczają nieco ? Czy aby nie za głośną kłapią dziobami? \n

 • gość 2019-08-08 19:04:10

  Dość macie własnych śmieci bo kto je tam zostawia. Wasi sąsiedzi, ja, ty lokatorze. Harmonogram wywozu śmieci jest ustalony i wykonywany należycie.\nNp. w moim rejonie śmieci wielko gabarytowe odbierane są w wyznaczonym terminie i jest to zawsze piątek. Wieczorem w ten piatek jest czysto bo służby były i zrobiły co trzeba , lub nie miały czego zabierać, a w sobotę rano leżą stare kanapy, telewizory, sedesy itd. itp. Do kogo mam mieć pretensję że jest jak jest, właśnie do moich sąsiadów którym nie chce się wynieś tych śmieci w czwartek wieczorem. Wiele razy słyszałam zdanie \"płacę więc niech wywożą\" , nie zdają sobie sprawy że to skutkuje dodatkowymi kosztami krórymi administrator nas uszczęśliwy.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-08 20:07:23

  Jak był stary śmietnik to syfu nie było

 • gość 2019-08-08 20:43:16

  A ja widzę, że albo pojemników za mało, albo za rzadko opróżniane, albo lokatorów trzeba bizunami aby kultury się nauczyli.

 • gość 2019-08-09 08:13:34

  W krajach Unii Europejskiej comiesięczne opłaty za śmieci zasilają lokalne administracje samorządowe które budują i utrzymują systemy gospodarki odpadami komunalnymi. Jest to tak zwany system naturalnego monopolu gminnego określany jako \"in house\". Osiągnięcia tego systemu, w którym tylko 10 procent odpadów trafia na składowanie - są podstawą unijnych wymogów dla całej Wspólnoty Europejskiej. U nas aferałowie uparli się aby comiesięczne opłaty polskich rodzin omijały samorządy i zasilały fundusz zysków firm kręcących lody na śmieciach. Wizytówką polskiej gospodarki odpadami są dzikie wysypiska lub płonące odpady na hałdach i w halach... Ekspert ze Szwecji a więc ze wzorcowego kraju wyznaczającego standardy dla całej Unii stwierdza: „fundamentalne znaczenie w sukcesie gospodarki municypalnej ma fakt - że w Szwecji, Danii, Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii i w pozostałych krajach „starej Unii” w których system zadań publicznych realizowany jest przez spółki komunalne, w ramach in-house jest zdecydowanie tańszy. DLATEGO, ŻE Z SAMEJ DEFINICJI SPÓŁKI GMINNE POWINNY BYĆ NON PROFIT, BEZZYSKOWE. W związku z tym, to samo z siebie powinno prowadzić do sytuacji, gdzie na takim rozwiązaniu mieszkaniec gminy tylko zyskuje”… Mimo tej prostej i trafnej diagnozy ilustrującej to na czym polega „polski problem” w odpadach – nadal wielu rżnie głupa, że wystarczy dobrze napisana specyfikacja przetargowa na wyłonienie operatora kręcenia lodów na comiesięcznych opłatach mieszkańców…

 • dr house ? - niezalogowany 2019-08-09 15:58:39

  Do gość 2019-08-09 08:13:34. Z czyjej definicji powinny być bezzyskowe? Wytłummacz dlaczego spółki miejskie nie mają się rozwijać? Równie dobrze można głosić tezę, że np. Lasy Państwowe powinny być bezyskowe. Chyba są \"nieco na plusie\" na tym mieniu wspólnym...Czy nie są? Taki model \"in house\" w naszym wydaniu doprowadziłby do ubezwłasnowolnienia spółek miejskich. Coś w rodzaju kieratu. Takie chodzenie w kółko. Niestety implementacja nawet doskonałych pomysłów zachodnich w naszym społeczeństwie jest skazana na porażkę. Z różnych powodów. Spółki zamknięte w \"in house\" w PL będą wyglądały jak zakłady \"szczególnej troski\". Jeśli nie ma idealnego rozwiązania - to własne spółki należy rozwijać, a nie kurczyć do in house. Czy firmy prywatne upadają od razu jeśli przegrają jeden lub dwa przetargi? Można robić tylko jedną wyuczoną rzecz w życiu? Nie sądzę. \n

 • Gość Ania - niezalogowany 2019-08-09 20:16:49

  Straż miejska patrzy w monitor z kamerą przy ul. Wyszyńskiego 47 - 53 a na placu zabaw dla dzieci m!łodzież popija piwo a straż patrzy i patrzy i patrzy. Czego się wiec spodziewać. Trzeba zgłaszać, pytać z kim się rozmawia i nagrywać rozmowę uprzednio o tym uprzedając. Jak nie będzie reakcji to iść z nagraniem do Urzędu Miasta, nawet do Burmistrza i o wszystkim powiedzieć ponieważ Urz. Miasta opłaca Straż Miejską za nasze podatki i tylko on może ich pogonić w naszym imieniu bo Urz. Miasta R o wnież utrzymujemy my podatnicy i za to mu między innymi płacimy. Najwyższa pora zrozumieć to, że wszystko jest za nasze podatki i dlatego właśnie mamy prawo wymagać a nie się bać jak za dawno minionych czasów.

 • gość 2019-08-13 08:58:03

  Zrobic monitoring osiedlowy a pozniej nagraniem do spoldzielni.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


SYNDYK sprzeda 1/2 mieszkania

SYNDYK masy upadłości ogłasza konkurs ofert na sprzedaż udziału do 1/2 w nieruchomości lokalowej mieszkalnej w Parsęcku 39/1 o powierzchni 83,50m2 (..


KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Decor Trends zatrudni

Firma Decor Trends zatrudni Mistrza zmianowego/Brygadzistę: Opis stanowiska: - organizacja i nadzór realizacji zadań produkcyjnych; -..


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Prywatna sesja z Wróżką w

Tarot Numerologia - Uczucia praca finanse zdrowie. Oczyszczanie energetyczne - klątwy, uroki, podłączenia energetyczne. Synchronizacja czakr i..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"