:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C całkowite zachmurzenie

Droga do Dzików będzie zamknięta. Do wioski mają trafiać odpady, wójt wszczyna postępowanie

Sprawa inwestycji realizowanej w położonych niedaleko Szczecinka Dzikach wywołuje coraz więcej emocji. We wtorek (12.12) w Urzędzie Gminy Szczecinek gościć będą przedstawiciele Okręgowego Urzędu Górniczego w Poznaniu, którzy prowadzą postępowanie w sprawie domniemanej kopalni kruszyw w Dzikach. Tymczasem wójt gminy Ryszard Jasionas podejmuje decyzję o tymczasowym zamknięciu mocno zniszczonej drogi z Turowa do Dzików. Tym, co się dzieje w Dzikach, zainteresowały się już także RDOŚ i WIOŚ w Szczecinie.     Przypomnijmy. O tym, że w Dzikach ma powstać duży tor kartingowy wraz z ośrodkiem wypoczynkowym, informowaliśmy już jakiś czas temu. Już wtedy mieszkańcy snuli domysły odnośnie wywrotek z żwirem i piachem, które regularnie kursowały do Szczecinka. Aby ustalić, czy w Dzikach działa nielegalna kopalnia kruszywa, został zawiadomiony Urząd Górniczy w Poznaniu. W sprawie pojawiają się nowe informacje.


    Jak w wywiadzie dla TV Zachód wyjawił wójt Ryszard Jasionas, w pewnym momencie wydobycie kruszywa w Dzikach zostało zatrzymane. Firma, która prowadzi inwestycję, złożyła w urzędzie dokumentację potwierdzającą, że na terenie budowy, na poziomie -7 m od obecnego poziomu gruntu, ma powstać kort tenisowy i dwie wiaty. Teraz inwestor ma przygotowywać teren do zainstalowania kortów i wiat, stąd ma prowadzić również wydobycie urobku, jako „odpad budowlany”.
    Inwestycja spowodowała wielomilionowe straty drogowe. W dodatku jej stan zagraża bezpieczeństwu użytkowników ruchu. Dlatego wójt zadecydował o tym, by niedługo zamknąć drogę gminną z Dzików do Turowa. W międzyczasie ma ona zostać naprawiona. Ryszard Jasionas już zapowiada, że będzie się domagał od inwestora odszkodowania.
    Wójt wszczął również postępowanie w sprawie przywożonych do Dzików odpadów. Prawdopodobnie na teren budowy trafia grunt z byłej stacji paliw wojsk radzieckich. Wójt przestrzega, że jeśli tak jest faktycznie, inwestor może doprowadzić do powstania „bomby ekologicznej”. Stąd decyzja o powiadomieniu odpowiednich służb. 
    Ryszard Jasionas obawia się, że ta dość złożona sprawa może przybrać jeszcze bardziej skomplikowany obrót. Jeżeli bowiem Urząd Górniczy orzeknie, że w Dzikach kruszywo wydobywane jest nielegalnie, wówczas nie tylko nałoży na przedsiębiorcę karę, ale też nakaże mu przywieźć wywiezione urobek z powrotem. W dodatku jeśli urząd stwierdzi, że w Dzikach łamane jest prawo, sprawa trafi do prokuratury.
    - Nie ma w tym zdrowego rozsądku, jeśli ktoś chce w Dzikach zbudować kort tenisowy – tak ocenia całą tę sytuację Ryszard Jasionas. – Wydobycie takiej ilości materiału to są potężne koszty. Nie wiem, czy nie taniej by było kupić korty Wimbledonu. Podejrzewam, że koszt będzie ten sam. 
    Czytaj również: https://szczecinek.com/artykul/dziki-to-budowa-osiedla/349899 .

dziki budowa dalbet gmina wykopy kruszywo wioś rdoś - komentarze opinie

 • gość 2017-12-11 14:33:04

  Jeśli winien ukarać, niech spłaca do 10 pokolenia!!!!

 • Gość - niezalogowany 2017-12-11 16:34:38

  Oj! Biedni mieszkańcy Dzików - jak można im wmawiać że będą szaleć gokartami i grać w tenisa, 7 metrów poniżej poziomu, chodzić do spa w Dzikach i latać z Wilków samolotem na Wyspy Kanaryjskie ,,,,hehehe naiwniacy, choć trochę to rozumiem bo sprzedaż piwka w sklepie jest znaczna. Szokiem dla mnie jest naiwność urzędników z gminy, policji, prokuratury i innych decydentów.,,,,na co czekacie? a może komuś się ta sytuacja opłaca?

 • Aleksandra Urbańska 2017-12-11 17:20:42

  No, to jak przypuszczenia się potwierdzą to JHD koleżki z gó...na nie wyciągnie i powychodzą różne różności na światło dzienne.

 • Pan - niezalogowany 2017-12-11 18:13:48

  A droga Sitno Dziki to co? Teraz tamta można rozwalic? Smieszne.

 • gość 2017-12-11 21:12:08

  Niech nam żyje Nieporozumienie Samorządowe pan Wójt Pani Wójtowa i reszta. Dobrze ze wybory blisko.

 • Gość - niezalogowany 2017-12-12 10:12:46

  Ale janusz kłamie. Leci w ciula tak samo jak z wyplatami

 • gość 2017-12-12 12:20:22

  Inwestycja zakończona , grunt w krono wymieniony. teraz możecie mu cmoknąć. Ale burmistrz , wójt, powinni to zablokować jeszcze przed procederem ale jak widać wszystkim było na rękę, Teraz robicie szum już po akcji...Wszystko pewnie było dogadane a teraz ciemny lud łyka kit o sądach i prokuraturach..

Dodajesz jako: Zaloguj się