:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C rozproszone chmury

Droga między Omulną a Żółtnicą będzie odnowiona

Droga między Omulną a Żółtnicą będzie odnowiona

Z dotacją unijną z Urzędu Marszałkowskiego starostwo powiatowe w Szczecinku przebuduje ponad 5-kilometrowy odcinek drogi powiatowej na odcinku przy DK 11, między Zółtnicą a Omulną. Stanie się to najpóźniej do grudnia 2019 roku. Umowę, na mocy której wsparcie trafi na Ziemię Szczecinecką, podpisze 10 października 2017 roku w Szczecinku wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj - informuje Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski.

Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Inwestycja może liczyć na 3 mln zł wsparcia. Jej koszt oszacowano na ponad 3,5 mln zł.

Przebudowa drogi powiatowej na odcinku DK 11 Żółtnica-Omulna to w sumie 5 km nowej infrastruktury. Modernizacja będzie realizowana w oparciu o plan inwestycji transportowych województwa zachodniopomorskiego. Poprawa jej stanu zapewni lepsze połączenie z Siecia TEN-T i stanowić będzie dogodniejszy dojazd do Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a także w kierunku Słupska czy Ustki.

Zadanie wpisuje się w założenia 5 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Zrównoważony transport”, działanie 5.4 „Budowa i przebudowa dróg powiatowych”.

 

foto: droga łącząca Żółtnicę z Omulną jest w na tyle opłakanym stanie, że potrafiła się nawet... zapaść. 

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


omulna żółtnica droga remont - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się