:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C pochmurno

Droga na Mysią powstanie na raty

Aktualności, Droga Mysią powstanie - zdjęcie, fotografia

Droga na Mysią Wyspę od dłuższego czasu pozostawia wiele do życzenia. Od momentu powstania, czyli od 2012 roku, nie przeszła żadnego gruntownego remontu. Z każdym rokiem jej stan się pogarszał, a obecnie podróż samochodem na Mysią związana jest z koniecznością omijania potężnych dziur i wyrw, na których najbardziej cierpi zawieszenie auta.

Wraz z nastaniem cieplejszych dni zaczęliśmy otrzymywać różne sygnały od naszych Czytelników, mówiące o potrzebie remontu, a przynajmniej naprawienia najbardziej sfatygowanych odcinków drogi. Po naszej interwencji pojawiła się wiadomość, że miasto podjęło rozmowy z Lasami Państwowymi, które również odpowiadają za stan nawierzchni, odnośnie wspólnej modernizacji całej trasy na Mysią Wyspę.

Stanęło na tym, że prace w tym roku podejmie Urząd Miasta. Na tzw. miejskim odcinku, czyli od strony Trzesieki, aż do leśnego zjazdu na Mysią zostanie wybudowany asfalt. Natomiast Lasy mają się podjąć dalszych prac na swoim odcinku, czyli od strony Świątek, najprawdopodobniej w przyszłym roku.

- Stan drogi należącej do miasta jest na bieżąco monitorowany, a w najbliższym czasie, w miejscach, w których jest to konieczne, będzie ona naprawiana. Zresztą sezon na remonty dróg gruntowych właśnie rusza i prace nie dotyczą tylko trasy na Mysią Wyspę. Ten fragment będzie remontowany w kwietniu – poinformował nas w ubiegłym tygodniu Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta, odpowiadając na pytanie o planowany remont drogi na Mysią Wyspę. 

Z kolei o podjęciu rozmów z miastem dotyczących modernizacji drogi na Mysią Wyspę mówił w rozmowie z „Tematem” Marek Stasiuk, rzecznik prasowy RDLP w Szczecinku. – Zainicjowało je miasto – powiedział nam Marek Stasiuk. – Niestety, na razie Lasy nie będą się mogły podjąć remontu odcinka od strony Świątek. Związane jest to z zaplanowanymi na ten rok środkami finansowymi. Na pewno jednak tego tematu nie zostawimy. Najbardziej zniszczone odcinki będą częściowo naprawiane, a cały odcinek drogi, należący do Lasów, najprawdopodobniej zostanie gruntownie wyremontowany w przyszłym roku.

Przypomnijmy. Od początku droga na Mysią Wyspę z nawierzchnią z łamanego kruszywa mineralnego budziła wiele zastrzeżeń ze strony jej użytkowników. Ze względu na kurz i odpryskujące kamienie w sezonie tą drogą nie mogą poruszać się piesi ani rowerzyści. Na drodze bardzo szybko pojawiły się też koleiny i potężne dziury, które stały się zmorą jadących tamtędy kierowców. Przebudowa całego odcinka drogi na Mysią Wyspę pochłonęła blisko 3 mln zł. Koszt został podzielony między miasto a Lasy Państwowe.

 

Droga na Mysią powstanie na raty komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com