:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C bezchmurnie

Droga pomiędzy Dzikami a Turowem będzie naprawiona

Droga pomiędzy Dzikami a Turowem będzie naprawiona

Zniszczona przez samochody ciężarowe droga pomiędzy Dzikami a Turowem zostanie naprawiona.

To efekt spotkania, w którym wzięli udział starosta Krzysztof Lis, wójt gminy Szczecinek Ryszard Jasionas, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Włodzimierz Fil, nadleśniczy Nadleśnictwa Czarnobór Sławomir Cichoń, sołtys Turowa Mariusz Bagiński oraz przedsiębiorcy, Janusz Paszkiewicz właściciel firmy Dalbet oraz Wiesław Łuczak właściciel firmy Wektra. Jak ustalono, koszty naprawy drogi zostaną podzielone.

Spotkanie odbyło się we wtorek, 5.12 w siedzibie starostwa. Uczestnicy uzgodnili, że w tym roku przebudowa drogi nie będzie wprawdzie możliwa, ale będzie można podjąć działania doraźne, mające na celu poprawę bezpieczeństwa na wspomnianym odcinku. Droga zostanie utwardzona tłuczniem kruszywa i poszerzona przy zastosowaniu tzw. „mijanek” występujących w określonych odstępach.

W kosztach przedsięwzięcia na zasadzie partnerstwa partycypować będą Nadleśnictwo Czarnobór oraz firma Dalbet. Firma Wektra natomiast udostępni niezbędny sprzęt, a wszelkie prace wykona Powiatowy Zarząd Dróg. Gruntowny remont drogi planowany jest w przyszłym roku. 
Przypomnijmy. W sprawie fatalnego stanu drogi pomiędzy Dzikami a Turowem wielokrotnie interweniowali mieszkańcy tamtejszych miejscowości.

Uskarżali się m.in. na wzmożony ruch samochodów ciężarowych, pracujących w Dzikach przy inwestycji realizowanej przez firmę Dalbet. 

Foto/info: Starostwo Powiatowe w Szczecinku


dziki turowo droga naprawa - komentarze opinie

 • Władysław Urbański 2017-12-06 11:11:10

  Mydlenie oczu.Czy teren kopalni zostanie przywrócony do stanu pierwotnego i czy nawiezione tam odpady wrócą do ich wytwórcy?? NO CHYBA,ŻE ...???:)

 • Gość - niezalogowany 2017-12-06 14:36:03

  A droga między Sitnem a Dzikimi tez jest zniszczona przez ciężarówki z Dalbetu

 • gość 2017-12-06 15:33:19

  Ojj... kogoś sumienie ruszyło...? Czy obecność sędzi Anny Marii Wesołowskiej ?

 • gość 2017-12-06 21:02:54

  Wyciac w koncu te parszywe drzewska przy drogach ktore sa przyczyna smierci wielu ludzi

 • gość 2017-12-06 21:08:49

  Kolejny przekręt Nieporozumienia Samorządowego

Dodajesz jako: Zaloguj się