:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  22°C bezchmurnie

Drogi, drogi, drogi. Miasto, powiat i gmina wydadzą razem 17 mln złotych

Drogi, drogi, drogi. Miasto, powiat i gmina wydadzą razem 17 mln złotych

Ponad 17 mln zł – tyle pieniędzy miasto i powiat planują wydać łącznie w przyszłych budżetach na inwestycje drogowe w Szczecinku i w najbliższej okolicy. Przebudowane i zmodernizowane jezdnie mają sprawić, że na drogach zarówno kierowcy, jak i piesi będą się czuli bezpieczniej. Które drogi zostaną zmodernizowane w ciągu najbliższych 12 miesięcy?


Na przyszłoroczne, drogowe przedsięwzięcia miasto ma wydać 4,4, mln zł. Z drogowych inwestycji, które w 2018 roku zamierza zrealizować ratusz, na pewno ucieszą się mieszkańcy ulicy Polnej i Kołobrzeskiej. W przyszłym roku powstanie zupełnie nowa droga, łącząca obie te ulice. Jezdnia będzie biegła obok kościoła pw. Miłosierdzia Bożego. A skrzyżowanie z ul. Kołobrzeską zostanie zwieńczone niewielkim rondem. Inwestycja ma kosztować 1,3 mln zł. W przyszłym roku na ten cel miasto chce wydać 300 tys. zł.

Rok 2018 to dla ratusza wydatki związane z uzupełnieniem asfaltu na drodze łączącej Świątki z Trzesieką po drugiej stronie jeziora. Asfalt na leśnej drodze ma kosztować 1,2 mln zł. Miasto wyda na ten cel 500 tys. zł. Partnerem tej inwestycji mają być Lasy Państwowe, które wyłożą resztę brakującej sumy.

W przyszłym roku kontynuowane będą zadania już rozpoczęte. Ratusz dokończy przebudowę ul. Ogrodowej (200 tys. zł), a także przebudowę ciągu komunikacyjnego pl. Wolności i ul. Bartoszewskiego (tylko ten odcinek będzie kosztować 1,2 mln zł).

Jeśli chodzi o samorząd powiatowy, to w przyszłorocznym budżecie powiatu na inwestycje drogowe zaplanowano sumę 12,9 mln zł. Jedną z ważniejszych inwestycji będzie z pewnością przebudowa ul. Kościuszki i Trzesieckiej, jaką powiat zrealizuje w partnerstwie z miastem. Całość ma kosztować 7,6 mln zł. Zarówno miasto, jak i powiat wyłożą na ten cel po 1,5 mln zł. Reszta pochodzić będzie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Dofinansowanie z rządowego programu ma otrzymać także inna ważna, powiatowa inwestycja. Będzie to modernizacja ul. Koszalińskiej, która zostanie przebudowana na odcinku od ul. Myśliwskiej do skrzyżowania z ul. Narutowicza, będącą w ciągu DK11. Całość zadania ma kosztować 1,3 mln zł, a 50 proc. ma pochodzić ze wspomnianego źródła.

W budżecie mowa jest także o innych zadaniach. W planach powiatu jest m.in. przebudowa drogi w Drzonowie (całość ma kosztować 3,6 mln zł), jak również na odcinku Żółtnica – Omulna (50 tys. zł). 


drogi budowa szczecinek gmina kościuszki omulna asfalt trzesieka świątki - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-11-22 18:30:04

    A chodnika na pilską wierzbową nigdy nie będzie?

  • gość 2017-11-22 20:56:53

    A propos chodnika. Na przeciwko Eldy przy ulicy na Bugno brakuje 40m chodnika. Można by to olać, ale codziennie chodzą tam dzieciaki do szkoły, a tam trzeba iść po ulicy.

  • Gość - niezalogowany 2017-11-23 18:17:30

    A co z drogą Sitno -> Turowo

Dodajesz jako: Zaloguj się