:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C słabe opady deszczu

Drużyna Świętego Mikołaja zebrała ponad 3 tysiące złotych

charytatywnie, Drużyna Świętego Mikołaja zebrała ponad tysiące złotych - zdjęcie, fotografia

Jak nas informuje Romuald Sobiech, prezes zarządu Funduszu Tratwa w Szczecinku, już po raz siódmy spotkać można było „Drużynę Świętego Mikołaja”. „Drużyna Świętego Mikołaja” to  kwesta uliczna organizowana na ulicach Szczecinka przed świętami Bożego Narodzenia przez stowarzyszenie Fundusz Tratwa Szczecinek. Celem tej zbiórki publicznej jest zebranie środków finansowych na realizację celów statutowych naszego stowarzyszenia. Zebrane  w tym roku środki przeznaczymy na organizację wakacyjnego wypoczynku dzieci uczestniczących w zajęciach świetlicy środowiskowej „Tratwa”. 

17 grudnia dzięki hojnemu wsparciu mieszkańców Szczecinka zebraliśmy 3.049,02 zł . Koszty organizacji zbiórki wyniosły 100,00 zł. i wydatkowano je na zakup materiałów niezbędnych do przeprowadzenia zbiórki. Zbiórka została przeprowadzona w oparciu o zezwolenie Ministra Administracji i Cyfryzacji nr 2016/4130/OR .

„Drużyna Świętego Mikołaja” spotkała się z dużym zainteresowaniem wolontariuszy tak dorosłych jak i młodzieży. Bezinteresowną pracą zechcieli nas wesprzeć  pracownicy ośrodka pomocy społecznej, grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 4 wraz z pedagogiem szkolnym oraz młodzież ze szkół średnich i gimnazjalna. W przygotowanie tego wydarzenia włączyły się również wolontariuszki Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Szczecinku.

Serdeczne podziękowania składamy sponsorom „Drużyny Świętego Mikołaja” firmie „Smak Pomorski” oraz panu Marianowi Radole właścicielowi cukierni „Danusia”. Dzięki ich słodkościom nasi wolontariusze uzyskali dodatkową energię w trakcie kwesty.

Wszystkim, mieszkańcom Szczecinka, którzy udzielili nam wsparcia składam serdeczne podziękowania życząc  zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia.

 


Drużyna Świętego Mikołaja zebrała ponad 3 tysiące złotych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com