:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C pochmurno z przejaśnieniami

Dwa mecze Gromu z drużynami z Koszalina

koszykowka, mecze Gromu drużynami Koszalina - zdjęcie, fotografia

11 grudnia zespół Gromu Turowo podejmował KSKK Koszalin. Turowianki rozegrały dwa spotkania - mecz ligowy z faworytem rozgrywek ZOZKosz kategorii wiekowej U14 oraz  w ramach Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego z zespołem UKS 16 Koszalin.

O godz. 10.00 podopieczne Marcina Gurtatowskiego do rywalizacji przystąpiły mocno skoncentrowane. Agresywna obrona i szybka gra z kontry wyprowadziła zespół z Turowa na szybkie i niestety jedyne prowadzenie w tym meczu 8:2. Koszalinianki ocuciły się po pierwszym ciosie i zdobyły 11 kolejnych punktów. Przez następne dwie kwarty Grom nie może złapać rytmu gry. 

- Szarpiemy w obronie – brakuje zbiórek - opisuje Marcin Gurtatowski. - Dopiero w czwartej kwarcie powraca koncentracja i skuteczność. Ostatnią odsłonę spotkania wygrywamy.

W spotkaniu zabrakło Izabeli Komorskiej, jej licznych zbiórek i punktów. Podstawowe zawodniczki zagrały dużo poniżej oczekiwań.

Cieszy postawa zmienniczek, choć dziś przy grze systemem pasarella o zmienniczkach może być mowa dopiero w czwartej kwarcie. Końcowy wynik i różnica 30 punktów z pewnością nie oddaje dystansu, jaki zmniejszyliśmy do zespołu Zbigniewa Pietrzaka.

Obrona uległa poprawie tylko momentami szwankowała rotacja, zabrakło z pewnością zbiórki na obydwu tablicach. Pracujemy dalej i nie zwalniamy tempa.

GKS GROM Turowo  46 : 76  KSKK Koszalin

(10:17; 6:20; 13:23; 17:16)

Dla GROMu:  Tiede Narina 9 (1×3), Sławińska Martyna 8, Nocek Julia 8, Bogdanowicz Kamila 6, Zelmanowska Alicja 6, Kowalik Joanna 4, Sobolczyk Martyna 2, Maciukiewicz Adrianna 2, Tomaszewska Eliza 1, Sobolczyk Julia, Jurak Joanna 0.

O 12.00 rozegrano mecz w ramach Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego z zespołem UKS 16 Koszalin.

Już na początku spotkania kontuzji stawu skokowego nabawiła się kapitan zespołu Karolina Szewczyk. Pomimo straty podstawowej zawodniczki mecz nie wymknął się spod kontroli drużyny Marcina Pietrzaka.

Grom zmieniając systemy obrony kwarta po kwarcie, grając szybko z kontry, powiększał przewagę punktową nad rywalem.

GKS GROM Turowo  98 : 35  UKS 16 Koszalin

(32:6; 20:10; 23:11; 23:8)

Dla GROMu:  Król Izabela 23, Noga Agata 20 (1×3), Wit Anna 15 (1×3), Bukowska Daria 13, Wiśniewska Wiktoria 7 (1×3), Tomaszewicz Kinga 6, Kononowicz Magdalena 6, Gorbacz Julia 4, Górzyńska Karolina 4, Patalas Julia, Szewczyk Karolina 0.

Była to trzecia wygrana w trzech spotkaniach kadetek spod Szczecinka. Tym samym zespół wyszedł na prowadzenie w ligowej tabeli U16 ZOZKosz.

Do rozegrania z pierwszej rundy rozgrywek sezonu pozostał nam mecz z Kusym Wilkami I Szczecin. Został on przeniesiony na luty 2017.

Dwa mecze Gromu z drużynami z Koszalina komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com