:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 6°C
powietrze B. dobre
Dworca miasto już nie chce, bo ma tam być dworzec
Temat Szczecinecki 09/09/2019 12:42

Jaki los czeka zabytkowy dworzec kolejowy w Szczecinku? To jeden z ciekawszych obiektów w mieście, który jednak swoim obecnym stanem co najwyżej straszy, choć nadal pełni swoją funkcję. 

 

Kilka lat temu szczecinecki dworzec został wpisany na listę obiektów, które mają być modernizowane w ramach Programu Inwestycji Dworcowych PKP S.A. do roku 2023. Niestety, na tej liście nie widnieje. Został z niej zdjęty na specjalne żądanie władz miasta, którym zależało na szybszym remoncie i przeniesieniu tam działalności Samorządowej Agencji Promocji i Kultury. Dworzec z listy remontowej został wykreślony w roku 2017. Ten fakt potwierdziło wówczas Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa wskazując, że deklaracja burmistrza Szczecinka odnośnie wykonania remontu dworca przez miejski samorząd była równoznaczna z wykreśleniem obiektu szczecineckiego dworca z rządowego programu.

PKP SA deklaruje chęć przekazania tej nieruchomości na rzecz samorządu - podkreśla Szymon Huptyś, Rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury.

- Dworzec w Szczecinku nie znajduje się w Programie Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023.

- Z informacji przekazanych przez PKP SA wynika, że spółka wstępnie uzgodniła z władzami Miasta Szczecinek przekazanie dworca w Szczecinku na rzecz Gminy Miejskiej Szczecinek - informowało ministerstwo.

Według wizji miasta, na odnowionym, szczecineckim dworcu oprócz sekcji SAPiK, miała też funkcjonować informacja turystyczna, bar czy galeria sztuki. I miało być nas, czyli miasto, na to stać.

W tej chwili spółki PKP finalizują już sprawę podziału działek, na których położony jest szczecinecki dworzec. To definitywnie przygotuje go do przekazania.

Termin notarialnego przekazania praw do nieruchomości uzależniony jest od zakończenia procedury podziałowej

- informuje Temat Michał Stilger, Rzecznik prasowy Polskich Kolei Państwowych S.A. 

Pojawiają jednak problemy. Miasto nagle przestało akceptować warunki, na jakich PKP chciałoby przekazać dworzec. 

Przez jakiś czas mówiliśmy o tym, że chcielibyśmy dworzec dostosować do potrzeb SAPiK. Rozmowy, które rozpoczęliśmy ponad pół roku temu, nijak się mają do pewnych ustaleń, do tego żeby miasto mogło przejąć teren dworca

- mówi w Telewizji Zachód burmistrz Daniel Rak. - Wydawało się, że wszystko było na prostej drodze. Dzisiaj wiemy, że

koleje państwowe przekazują obiekty ale pod warunkiem, że będzie tam głównie funkcja związana z obsługą pasażerską i z kolejami.

Dlatego nasze drogi zaczęły się rozchodzić. Są problemy formalne żeby przejąć ten obiekt. 

Tymczasem rzecznik PKP SA mówi zupełnie co innego, niż burmistrz.

- Władze miasta deklarowały to (funkcję związaną z obsługą pasażerską i z kolejami - dop. red.) od początku. Naszym warunkiem przekazania jest zachowanie głównej funkcji dworca, czyli obsługi pasażerów.

Decyzja Daniela Raka dotycząca potencjalnego przejęcia dworca PKP wydaje się już przesądzona. Choć rozmowy o tym nie są formalnie zakończone, to jednak już teraz na potrzeby Samorządowej Agencji Promocji i Kultury miasto zakupiło za 1,3 mln zł budynek przy ul. Kościuszki. Czyli klamka zapadła.

- Nam, jako dla miasta, nie jest potrzebny taki duży budynek, w którym znajdowała się kiedyś wielka poczekalnia, restauracja, pomieszczenia drużyn i kolejarzy, mieszkania służbowe - mówi teraz burmistrz Szczecinka w programie telewizyjnym.- Jakby miała zostać taka funkcja, to za bardzo nie widzę tutaj mandatu, żebyśmy przejmowali tak duży obiekt i go remontowali. Być może będą kolejne programy rządowe i ta lista 190 dworców do remontu zostanie rozszerzona, a może edytowana? - zastanawia się burmistrz Szczecinka.

 

Naszym zdaniem:

Innymi słowy: miasto chciałoby, żeby dworzec powrócił na państwową listę remontową. Tak, tą samą listę, z której na żądanie władz Szczecinka w 2017 roku „spadł”. Czy w całym zamieszaniu z dworcową inwestycją, przenoszeniem tam dzieci z SAPiK-u, tworzeniem galerii, kupowaniem na końcu innych budynków zupełnie gdzie indziej, ktoś wie, o co chodzi? I czy ktokolwiek panuje nad tym, co planowane jest na kilka lat do przodu w szczecineckim ratuszu? I kto tak naprawdę wytycza te kierunki?

 

Reklama

dworzec pkp szczecinek miasto kolej przekazanie działki podział - komentarze opinie

 • gość 2019-09-09 13:08:36

  bez sensu to wszystko - szkoda nawet czasu na komentarz

 • gość 2019-09-09 13:09:10

  jedni i drudzy nie wiedzą czego chcą, ani PKP ani miasto.

 • gość 2019-09-09 13:09:51

  Chore wizje JHD, żeby tylko dołożyć PIS. Niech teraz z własnej kasy remontuje, jak był tali mądry, Alfa i omega.

 • gość 2019-09-09 13:16:30

  Czyli burmistrzowie pozbawili nas remontu dworca? Gratulacje!

 • gość 2019-09-09 13:41:32

  Za to jest kilka przystanków za kilka baniek. Nie wiadomo po co one, ale są. Pan burmistrz pewnie pociągiem nie jeździ i nie jeździł, tak więc po co komu dworzec. A na poważnie, to strach tam wchodzić i czegokolwiek dotykać. Studenci napatrzą się w innych miastach i się śmieją (wstydzą). Wstyd znajomych odbierać z pociągu. Miasto z wizją... Żenada!

 • gość vs gość - niezalogowany 2019-09-09 13:46:01

  Drodzy komentatorzy nie szukajmy winnych ! Wszystkim nam zależy nad odrestaurowanym /odnowionym dworcu!!! Jak zrobi to PKP OK , jak miasto też OK! Ale miasto chciałoby aby część dworca wykorzystać na potrzeby mieszkańców ( np. dla Sapiku) a podobno PKP już się na to nie godzi? Czyli nie burmistrzowie pozbawili nas remontu a Zarząd spółki PKP. Kto kieruje spółką?Jaka partia ? To chyba wiecie!! ps.1. A może by tak zapytać kandydatów na posłów z naszego miasta co na ten temat sądzą i co ewentualnie zrobią w naszym mieście! Niech się wykażą !......ps.2. Pamietam jak wszyscy darli gęby jak to JHD spotkał się z Panią minister Bieńkowska która obiecała pomoc w budowie obwodnicy i ...... po 3 latach obietnice spełnione! A obietnice w sprawie ograniczenia smrodu z Krono--nie spełnione!! Pytanie za 10 zł -Kto to obiecywał i co to ma wspólnego z wyborami?

 • Gość - niezalogowany 2019-09-09 14:41:24

  No naprawdę to dziwne, ze PKP wpisuje dworzec na listę inwestycji remontowych a potem chce, aby w tym miejscu był dworzec.

 • gość 2019-09-09 14:45:17

  to że coś było w planie PKP, to nie znaczy że zostanie zrobione. Tyle co już miało PKP "planów" to chyba nawet oni sami nie wiedzą.

 • gość 2019-09-09 14:52:25

  i bardzo dobrze... sapik na dworcu to bardzo nie trafiony pomysł

 • gość 2019-09-09 14:55:05

  "Czyli nie burmistrzowie pozbawili nas remontu a Zarząd spółki PKP"

  to PKP wpadło na durny pomysł przeniesienia sapiku na dworzec, bo obiecano komuś domek nad jeziorem?

 • Gość - niezalogowany 2019-09-09 14:56:28

  Dziś 09.09. co pytam tak śmierdzi w tym mieście??? Znowu Nas trują te gnidy z czernobyla???

 • gość 2019-09-09 14:59:39

  Przepraszam bardzo ale kto wyszedł z inicjatywą przejęcia dworca od PKP? Moje pytanie kieruje do Gość 2019-09-09 13:46:01. Przecież to burmistrz Szczecinka powiedział, że miasto sobie z tym poradzi. To nie jest wina PKP czy jak twierdzi mój przedmówca pisu, tylko neprzemyślanych decyzji władzy spod loga PO lub jak ktoś woli KO. Wstyd panie burmistrzu, zachowuje się pan jak jezdziec bez głowy.

 • gość 2019-09-09 15:01:37

  Parafrazując klasyka dentysta to nie lekarz panie Lubczyk.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-09 15:30:07

  DWORZEC PKP I PKS W JEDNYM MIEJSCU I TO WSZYSTKO. NIE MIESZAJCIE, BO WSZYSCY KTÓRZY MÓWIĄ ŻE MA BYĆ INACZEJ TO NIE JEŹDŻĄ ANI POCIĄGIEM, ANI AUTOBUSAMI TYLKO TYŁKI WOŻĄ SAMOCHODAMI I NIE MAJĄ POJĘCIA ŻE NASZ DWORZEC KOLEJOWY TO TYLKO WSTYD DLA NASZYCH MIESZKAŃCÓW JAK TURYŚCI PRZYJEŻDŻA DO NAS. CENTRUM MIASTA TO NIE JEST WIZYTÓWKĄ MIASTA, LECZ CAŁE MIASTO.

 • Erin Brockovich 2019-09-09 16:13:38

  Do "gość vs gość - niezalogowany" Mylisz się kolego, bo to właśnie przez głupie wydumki burmistrzów jesteśmy pozbawieni tego remontu. Wszędzie na świecie dworce kolejowe mają służyć obsłudze podróżnych (kasy biletowe, poczekalnia, toaleta, przechowalnia bagażu, bufet, miejsca noclegowe itd) a tylko u nas jacyś Wizjonerzy wymyślili, że będzie to idealne miejsce na zabawę dla dzieci. Dworzec ma służyć podróżnym, a Wizjonerzy zapewne chcieli przejąć budynki, a dla pasażerów postawić wiaty przy peronie, takie jak na "dworcu" PKS. Po drugie to właśnie JHD przez 10 lat obiecywał likwidację smrodu i pyłu, co miały gwarantować kolejne podpisywane "dżentelmeńskie" porozumienia. Widać jacy dżentelmeni takie porozumienia, bo jak śmierdziało, tak śmierdzi. Mam nadzieję, że zmieniona przez PIS ustawa o odpadach zrobi z tym porządek i jest to jak najbardziej konkretne działanie.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-09 17:01:09

  Za tą skandaliczną decyzję odpowiedzialni są poprzedni i obecny burmistrz ale przede wszystkim radni PO poprzedniej kadencji którzy ją poparli w głosowaniu.

 • gość 2019-09-09 17:29:54

  JHD Włapko wyprowadził ze szpital miliony (po 70 tys. miesięcznie na NZOZ Doctor) to niech odda. Bedzie na piękby dworzec.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-09 17:42:38

  Nie wiem jak pozostali mieszkańcy ale ja serdecznie dziękuję naszemu zarządcy miejskiemu umiejętności podejmowania strategicznych decyzji. Popaprany pomysl z wyciagiem narciarskim dla kilku uprzywilejowanych tak, dworzec dla wszystkich mieszkańców nie. Pora zejść ze sceny... pokonanym. Kończ waść wstydu swoim wyborcom oszczędź. Tego już nie da rady obronić.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-09 18:39:09

  Typowe dla PO....

 • Gość - niezalogowany 2019-09-09 18:50:45

  PKS zlikwidowano to może jeszcze zlikwidujcie PKP . Chore miasto

 • Nogami po ziemi - niezalogowany 2019-09-09 18:56:12

  Dla porządku przypominam, że autorem pomysłu o przejęciu przez Miasto obiektu budowlanego pn. „Dworzec kolejowy” był nikt inny jak JHD (wtedy burmistrz miasta).
  Wymyślił wtedy jakieś cuda na kiju, że budynek dworca będzie lokalnym (nie Narodowym) centrum kultury i oświaty niczem „Centrum Nauki Kopernik”, a pociągi i ich pasażerowie, to będą jakieś przybłędy, co im w zbytkach przeszkadzają. Takie wybryki tego pana są niczym nowym, że wspomnę kolejkę gondolową na Mysią Wyspę lub wcześniejszy pomysł na transport turystów setkami przyjeżdżających do Szczecinka. Oni mieli taksówką z pod PKP jechać taksówkami na przystanek żeglugi w miejscu przedłużenia ulicy Gdańskiej, a potem z walizkami płynąć do centrum miasta do wybranego hotelu...
  Litości wtedy woooooołałem...
  i powtarzam...
  W normalnym życiu nie może być miejsca dla ideologii i głupoty.

 • g-a - niezalogowany 2019-09-09 19:45:31

  Jak widać obu burmistrzom (byłemu i obecnemu) strzelają co jakiś czas różne pomysły do głów. Na szczęście jak na razie głowy ocalały.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-09 20:01:01

  Chodzą słuchy, że miał tam powstać kosmodrom. Widać z planów nici, tym bardziej, że niedoszły wykonawca - Janusz skapitulował.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-09 20:51:55

  Ten cały dworzec to jeden wielki smród. Dzisiaj wali jajami i całym mendelejewem. Ok. 15.00 siwo - niebiesko na Warcisława. A wieczór? Wystarczy spojrzeć na dymy z perspektywy basenu. Do tego SMRÓD!

 • Gość - niezalogowany 2019-09-09 21:02:05

  rudno jednoznacznie wypowiedziec sie o dworcu. PKP i ratusz przeciagaja line z jakis powodow i jak zawsze kompromis bylby najlepszym rozwiazaniem. Dworzec jest zimny, brudny i nieprzyjazny - kazdy sie z tym zgodzi. Kwota osmiu milionow wydana na sale sportowa przy szkole nr 1 jest zbyt duza dla miasteczka z tak zaniedbanym dworcem. Plan budowy Instrumentarium za 200 tysiecy za 11 instrumentow czyli prawie po 20 tysiace za instrument przekracza mozliwosci podatnikow.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-09 21:10:23

  Szczelne drzwi i ciepla toaleta dla niepelnosprawnych to takze zbedne luksusy na dworcu pkp w miasteczku z hala dla uczniow za 9 milionow? Czy PEFRON dofinansowuje remonty toalet takze przy istytuacjach?

 • gość 2019-09-09 22:27:27

  Klęska wizjonerów na oczach mieszkańców Szczecinka. Starego pieniacza i wizjonera zastąpił beznadziejny, nierozgarnięty, podnóżek poprzednika.

 • Gośćdodi - niezalogowany 2019-09-09 22:56:34

  Sie kupiło piękny obiekt na potrzeby sapik za psie pieniądze przy ul kosciuszki gdzie naklady finansowe beda żadne to po co komu. Dworzec pkp wpusciie tam fenoli z okolicznych domostw niech promoja m szczecinek

 • Gość - niezalogowany 2019-09-09 23:21:32

  Ten dworzec powinien dawno być wyremontowany przez państwo które jest jak dupa od srania. Jak rządzili Peowcy w dupie mieli teraz rządzą Pisiory też w dupie mają a jedno mnie dziwi Pani Golińska która jest blisko koryta też nic z tym nie robi pomimo że jest ze Szczecinka

 • gość 2019-09-10 07:33:23

  ŻĄDAM JAK NAJSZYBSZEGO URUCHOMIENIA STOKU NARCIARSKIEGO W SZCZECINKU - ZAMIERZAM PRZY NIM ZAINSTALOWAĆ BUDKĘ Z POMOCĄ MEDYCZNĄ I DLATEGO ŻĄDAM RÓWNIEŻ, ŻEBY RATUSZ ZABEZPIECZYŁ NA TEN CEL 70 000 ZŁOTYCH MIESIĘCZNE. DOKTORKA

 • gość 2019-09-10 08:07:55

  Normalne działania burmistrzów w Szczecinku.Co można sprzedać to sprzedają,a resztę do ruiny doprowadzić.Jako ruinę dworzec wyburzy się,i postawi toi toja z napisem Szczecinek centralny.

 • gość 2019-09-10 08:57:58

  fakt, mieszkańcom wstyd za stan dworaca, ale czumu nie wstydzi się PKP????????? - tyle lat nic nie robić, doprowadzić właściwie obiekt do ruiny... nie mamy połączenia PKS z głupim Koszalinem a teraz jeszcze odetną nam reszte świata. PKP powinno dbać o swój "majątek"! i wizytówkę jaka jest dworzec ! Samorząd chciał dworzec rewitalizować ale na swoich warunkach a nie robić dobrze spółce skarbu państwa, która umywa ręce od partycypowania w kosztach a chce działać w dotychczasowy wymiarze nie wkładając złotowki i dyktując warunki. Kto z was by na to poszedł?...

 • gość 2019-09-10 09:41:36

  "a chce działać w dotychczasowy wymiarze nie wkładając złotowki i dyktując warunki. Kto z was by na to poszedł?.."

  na darmowe przejęcie takiego budynku przy spełnieniu pewnych warunków? chyba każdy.

 • gość 2019-09-10 09:42:49

  Oj tam, oj tam - ale dzięki wizji naszych burmistrzów mamy za to superdrogie ławki przed ratuszem i superdrogie przystanki autobusowe. I superpensje dla wybranych. A dworzec jest przecież daleko od ratusza, więc ich wizjery nie sięgają tak daleko, jak interes podróżnych, bo przecież każdy oświecony postępowiec wie, że to nie pasażerowie są najważniejsi na dworcach. W razie czego zwali się zresztą wszystko na PIS, PKP oraz pyły znad Islandii czy Kaliningradu.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-10 09:49:35

  Lepiej wywalić jakieś 9 baniek na halę sportową. To 2 bańki Euro, za tyle hale mogą nam budować Niemcy.

 • gość 2019-09-10 10:09:20

  Od początku rozmów PKP była na stanowisku, że musi być zachowana funkcja dworca -czyli kasy i mała poczekalnia. Proszę sprawdzić archiwalne wypowiedzi byłego Burmistrza.

 • Erin Brockovich 2019-09-10 11:20:04

  Piszę to do wszystkich (przepraszam za wyrażenie) "młotków", którzy albo nie chcą, albo nie umieją czytać ze zrozumieniem. Nasz dworzec BYŁ wpisany przez PKP na listę dworców do remontu. Mielibyśmy piękny i wyremontowany dworzec i NIE jest winą PKP, że Wizjonerzy wpadli na "cudowny" pomysł, żeby nasz dworzec z tej listy skreślić. Ponieważ na nasze miejsce natychmiast znaleźli się inni chętni więc zostaliśmy z ręką w nocniku, dlatego wszelki pretensje proszę kierowań na adres Plac Wolności 13. Tam na pierwszym piętrze siedzi człowiek z Wizją, który zastąpił innego człowieka z Wizja i to ONI odpowiadają za obecny stan rzeczy.

 • gość vs gość - niezalogowany 2019-09-10 11:45:30

  Do Erin Brockovich! Przyznaje się do błędu! Trochę mnie ratuszowi oszukali ! Sorry! Nie mniej zarówno Ratuszowi jaki PKP kręcą i nikt nie chce przyznać się do błędu! Proponuje reset wszystkiego i zaczynamy od początku akcje ,działania w celu odrestaurowania naszego dworca kolejowego!! Mamy kilku kandydatów na posłów ze Szczecinka. niech przejma inicjatywę! Im łatwiej ! Jeszcze raz przepraszam! A teraz do roboty.. Dworzec czeka na remont !!!

 • Gość - niezalogowany 2019-09-10 13:20:39

  Zapytaj jhd o dworzec PKP Szczecinek ! Co mają do dworca obecni posłowie ? Co mogą zrobić ? Jesteście chorzy albo pacjenci Salusa pisząc te głupoty , pamiętacie kto na dworzec ściągnął ministra Adamczyka ? Pamiętacie jak Daniels się promował i tańczył !? To nie on rządzi w magistracie! Jest nadburmistrz, naddoktor ,, nadwizjoner,nadojciec,naddziadek i nadmąż ! Wszystko „nad”! Niech zejdzie ze sceny politycznej bo dalej będzie Szczecinek „miastem prywatnym „ ludzi z laionsa - club!!! Szczecinku pobudka!

 • gość vs gość - niezalogowany 2019-09-10 14:13:56

  Do Gość -niezalogowany z 13.20.39 ! W punktach : A. obecni i przyszli posłowie mogą lobbować w rządowych instytucjach na rzecz remontu dworca !!! B.podczas wizyty w Szczecinku Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka dowiedzieliśmy się oficjalnie o tym, że droga krajowa nr 20 zostanie połączona z drogą nr 11 łącznikiem .O dworcu nie było mowy!!! C. Krytykujesz JHD . OK . Ale to on lobbował na rzecz budowy obwodnicy w jak najszybszym terminie zapraszając minister Bieńkowską. Jak widać skutecznie .....za miesiąc otwarcie!! Czas na inna osobę np posła w sprawie dworca!!!

 • z zawodu dyrektor - niezalogowany 2019-09-10 23:38:41

  A ja proponuję reset wszystkiego i grubą kreskę na dokładkę.

 • Nikoś - niezalogowany 2019-09-12 15:55:32

  W szpitalu zróbmy dyskotekę
  W kinie akwarium
  Na stadionie zasiejmy rzodkiewkę
  Z jeziora spuśćmy wodę i zróbmy tor kartingowy
  W Ratuszu salon gier
  Na Dworcu PKP lodowisko
  Dalej głosujcie na POpaprane pomysły !!!!!!!!!!!!!!!

 • gość 2019-09-12 17:41:30

  Obiekt po lasach przy Kościuszki,jest zabytkiem,i nie da się go byle jak i za psie pieniądze wyremontować.Koszt remontu był tak duży że lasy wolały postawić nowy budynek przy Polnej,niż ładować grube miliony w tą ruinę.A za zdjęcie dworca z listy remontów,i doprowadzanie go do ruiny odpowiadają tylko i wyłącznie burmistrzowie,były i obecny.

 • gość 2019-09-12 20:56:30

  Dziwi mnie zdziwienie komentujących. Zachowują się jakby żyli gdzieś w innym świecie. Wszyscy wiedzieli, że JHD wycofał "Dworzec" z listy, bo odtrąbił wieść we wszystkich mediach, czego to on nie zrobi w budynkach dworca. Dzisiaj mamy efekty utopijnej "wizji z wizją". Więc proszę nie udawać zdziwienia, bo sami wybieraliście czerwoną opcję. Pzadrawlaju ja was!!!

 • gość 2019-09-20 20:33:59

  Czyli Żyd ukradł Cygana powiesili. Kto jest Żydem wiemy , ale czy cyganem jest bardzo jane stworzonko żyjące w jeziorach i rzekach? I propozycja ,ze posłowie mogą lobbować na wpisanie z powrotem dworca na listę. Czyżby sugestia , aby wybrać tam byłego burmistrza. Nie no już mnie brzuch ze śmiechu boli. Ten człowiek nigdy nikogo nie słuchał .Uważa sie za wszechwiedzącego , a jest po prostu zarozumiałym pajacem.Miasto nie ma wizji , ani pomysłu.W spółkach miejskich depotyzm . Miernoty na stanowiskach prezesów. Dyrektorzy szkół ideologami partii PO lub SLD. Rozumiem ,że można z nienawiści kogoś nie lubić. Ale wybierac znowu Popaprańca na Burmistrza? Inna kwestia ,ze kontrkandydat też lotów miernych. Szkoda ,ze pani poseł i wiceminister Golińska nie startowała.No ale może za 4 lata. Było by fajnie. Bo jest to osoba bardzo mocnoi stąpająca po ziemi. Jej jest mało w mediach , ale ona bardzo moacno pracuje w ministerstwie

 • gość 2019-09-21 06:18:47

  Do gościa z 2019-09-20 20:33:59 - w punkt!

 • Gość - niezalogowany 2019-09-21 07:03:51

  I znowu szkoda. Jeżdżę pociągami po Polsce, pewnie częściej niż władze naszego miasta, i widzę, jak PKP systematycznie remontuje swoje dworce. Może powoli, ale remontuje. I to te nawet najmniejsze. Nie rozumiem, jak można było być tak butnym i zadufanym, by doprowadzić do wykreślenia naszego dworca z państwowej listy remontowej z chęcią zadłużenia miasta, by wykonać ten sam remont. Że dworzec ma pełnić funkcję dworca? A to takie dziwne? I burmistrz się temu dziwi? I chciał zapewnić dzieciom chodzącym na zajęcia do SAPiKu pobyt na dworcu, blisko torów, pociągów i pasażerów? Trzymam kciuki teraz za to, by buta teraźniejszych władz nie doprowadziła do zmniejszenia przez PKP połączeń, bo pekaes już nasi samorządowcy rozwalili...

 • Kociewiak - niezalogowany 2019-09-21 13:58:36

  A po co władzom miasta Szczecinek dworzec PKP, wczasowicze, turyści i jeszcze do tego podróżni z pociągów.? Pogonić ich na trzy wiatry. Trzeba by ich nakarmić, zapewnić nocleg i masę innych logistycznych problemów - niech dyrekcja PKP się martwi i już. Może będą rokady i objazdy szlaków PKP przez Szczecinek i żadem pociąg tu nie zajedzie.!

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Firma Elda-Eltra

Firma Elda-Eltra Elektrotechnika SA należy do grupy Schneider Electric, która jest światowym liderem w zarządzaniu energią i automatyce dla..


Sprzedam mieszkanie

Słoneczne, przestronne i bardzo ustawne mieszkanie – 58 mkw., 3 nieprzechodnie pokoje, odrębna jasna kuchnia i łazienka.Mieszkanie położone jest w..


Praca w biurze obsługi klienta

Osoba do obsługi klientów - Szczecinek Dynamicznie rozwijająca się firma związana z turystyką dziecięcą i młodzieżową zatrudni osobę do pracy na..


Oferujemy pranie i czyszczenie dywanów,mebli tapicerowanych,wózków dziecięcych,materaców oraz tapicerki samochodowej wraz z generalną czystką..


Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


mieszkanie do wynajecia

kawalerka 29 m2 w Skotnikach 5 km od szczecinka , po remoncie , kuchnia i przedpokoj zabudowane , ogrzewanie gazowe , cieple , sloneczne


Schneider-Electric zatrudni w

Firma Elda-Eltra Elektrotechnika SA należy do grupy Schneider Electric, która jest światowym liderem w zarządzaniu energią i automatyce dla..


SERWIS OKIEN PCV -okres

SERWIS OKIEN PCV -regulacja okien -naprawa okuć -wymiana uszczelek -wymiana szyb -likwidacja przedmuchów -wymiana klamek


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Dla Chłopca Kurtki

Posiadam Na Sprzedaż Kurtki Zimowe (dla chłopca) rozm. 134-140 szt. 3. Cena za jedną 80 zł + wysyłka. Ciuchy Paczka Spodnie i Bluzy Rozm.134-140. Za..


Elektromechanika Szymon Pazur

Oferuję usługi elektromechaniczne : naprawa rozruszników oraz alternatorów, instalacje elektryczne, systemy: airbag, abs, esp, centralne zamki, car..


HP Probook i5 6GB RAM 240GB

Laptop HP Probook po przeglądzie w serwisie komputerowym posiadamy parę sztuk w ciągłej sprzedaży HP Probook modele 6560b 6570b cechy wspólne..


ROLETY na wymiar - PRODUCENT

Rolety na wymiar - dzień noc, termiczne, zewnętrzne, antywłamaniowe, plisy, żaluzje i wiele innych. Produkcja w Szczecinku = najniższe ceny,..


DO WYNAJĘCIA Odkurzacz Piorący

Wypożyczę odkurzacz piorący Karcher Puzzi 10/1 w komplecie ssawka do tapicerki, ssawka do dywanów, i porcja proszku do mycia tapicerki na jeden..


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Schneider-Electric zatrudni

Firma Elda-Eltra Elektrotechnika SA należy do grupy Schneider Electric, która jest światowym liderem w zarządzaniu energią i automatyce dla..


ANGIELSKI - PRZYGOTOWANIE DO

Magister fil. ang. oferuje profesjonalne przygotowanie do matury z j. angielskiego.


Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Osuszanie, likwidacja wilgoci technologicznej (posadzki, tynki), ozonowanie pomieszczeń i samochodów, wypożyczalnia profesjonalnych osuszaczy,..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"