:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C lekki deszcz

Dymek z...

Opinie i felietony, Dymek - zdjęcie, fotografia

Palenie papierosów, skrętów, cygar jak i pykanie z fajki czy żucie tytoniu szkodliwe jest! O tych faktach nikogo co jest przy zdrowych zmysłach przekonywać nie muszę. Wszak i niestety zresztą, jest to łoczywista łoczywistość znana mi z własnej autopsji. 

Po pierwsze szkodzi zdrowiu, oddech krótki, kondycji całkowity brak (o wdrapaniu się na trzecie piętro bez zadyszki mowy nie ma), no i ten poranny „zdrowy męski” kaszelek. Po wtóre nałóg ów, to całkowita ruina domowego budżetu, bo wyroby tytoniowe to tanie rzeczy nie są. Po trzecie i na dodatek – kopcenie fajurek przyczynia się wydatnie do zaniku kontaktów towarzyskich – zwłaszcza w okresie zimowym, gdyż dokądkolwiek i do kogokolwiek bym nie poszedł to jedynie na balkonie dymka smrodliwego mogę sobie puścić co komfortowe nie jest.

Nie dziwota zatem, że definitywnie i ostatecznie to paskudztwo postanowiłem rzucić. A wiem, iż łatwo nie będzie, bowiem nie raz już próbowałem i klęską się me zmagania kończyły, ku uciesze sprzedawców tytoniu. Ale tym razem powinno się udać, gdyż nie jestem sam, w sukurs przyszło mi Ministerstwo Zdrowia. Otóż na opakowaniach papierosów oprócz napisów informujących o różnistych paskudnych choróbskach, jakie palenie powoduje, pojawiły się kolorowe obrazki ilustrujące te schorzenia. Ze względu na drastyczność owych zdjęć, nie będę opisywał jak wyglądają płuca, serce i insze organa palacza zwłaszcza w kolorze bo widok jest faktycznie porażający. I nerwy trza by mieć ze stali, albo cierpieć na całkowity brak wyobraźni, aby widząc takie cóś (chyba, że któś nie dowidzi) mieć ochotę na dymek z papierosa. 

W poniedziałek bój rozpocząłem i nie kupiłem, bom jeszcze miał zapas tych co ino napisem straszyły. We wtorek pan Antoni (co na wszystko ma sposób), z papierochem w dłoni powiedział mi, że „strachy na lachy” i zdradził mi jego sposób na unikanie stresu przy zakupie papierosów z porażającymi obrazkami. Otóż gdy sprzedawca podaje mu paczkę z rakiem płuc lub zawałem serca, on prosi o taką z niepłodnością, ponieważ z racji wieku rozmnażanie ma już z głowy. W tym momencie poczułem, że w swym postanowieniu rozstania się z nałogiem słabnę. Na skutek wyczerpania zapasu fajurek, w środę postanowiłem swą silną wolę wystawić na próbę i udałem się do trafiki. Sprzedawca podał moje ulubione, ale widząc mą nietęga minę, podsunął mi takie niepozorne coś, co spowodowało, iż me postanowienie niepalenia ciut się zachwiało. Był to kartonowy pojemnik z nadrukowanym sielskim obrazkiem, w którym z powodzeniem mieści się paczka papierosów. 

Chcesz se człeku zapalić, to bez żadnego stresu po papieroska sięgasz i ani napisów, ani paskudnego obrazka nie widzisz. Kosztuje jeno złotówkę, a pudełków tych wybór jest całkiem duży i jak zapewnił mnie sprzedawca, miesiąc służyć będzie, a może i dłużej. No więc kupiłem, tak na próbę, co by się przekonać ile to coś faktycznie w kieszeni wytrzyma. Poza tym na jakiś czas od porzucenie zgubnego nałogu odsunąłem, czyli przełożyłem na przyszłość. Jednak o powrocie na stałe do tego paskudnego nałogu to w moim przypadku mowy nie ma. Silną wolę mam, no i nie po to spece od walki z nałogami napisy i łobrazki wymyślali, żebym ich do głowy nie brał i lekce sobie ważył.

PS. Tak po prawdzie, to ci co wymyślili to coś dla palaczy, to też pogłówkować i narobić się musieli solidnie, żeby zarobić.

Maciej Gaca

Dymek z... komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com