:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C słabe opady deszczu

Dymek z...

Dymek z...

Czy wiecie ile wynosi koszt wyprodukowania paczki papierosów? Jeśli nie wiecie, to śpieszę z informacją, ano ino 2,50 złotych polskich. I nie będę was pytał o to ile owa paczka kosztuje w detalu, bo od razu wam powiem, że 14 złotych. 


A co na to, ci którzy fajurzą? Łoczywiscie marudzą i narzekają, iż to nic inszego jak zdzierstwo i drenaż ich kieszeni. A przecie powszechnie wiadomym jest, że palenie wyrobów tytoniowych jest szkodliwe dla naszego zdrowia, i to wielce. I w mylnym błędzie są ci, którzy myślą, iż podwyższane akcyzy, to nabijanie kabzy Skarbowi Państwa. Tu bowiem chodzi o nasze zdrowie, a statystyki to potwierdzają. Ludziska dzięki wysokiej cenie palą mniej, a niektórzy całkowicie i bezapelacyjnie z tym jakże paskudnym i szkodliwym nałogiem zerwali. I nikt z rządzących jakoś szat z rozpaczy nie rwie na tę okoliczność, iż wpływy z akcyzy drastycznie zmalały, znaczy się, że dla naszego zdrowia owe podwyżki czynione były.
Sęk w tym, że wielu z tych, co z nałogiem zerwali, to owszem przestali palić ale... te drogie papierochy i przeciepli się na fajurzenie tych tanich. A wybór onych jest wielki, mogą być chesterfieldy, winstony, marlboro, miński lubo też zebry złote albo czarne, prosto z Ukrainy czy Białorusi. Aby wejść w ich posiadanie wystarczy w wiadomym sklepiku rzec hasło: „chciałbym zajarać”, po czym zapłacić jedyne 7 złociszy za paczkę... i już kurzyć można... nawet w zwiększonej ilości. 
Jednako i co ważne, proceder ów ma miejsce nie tylko u nas, bo od Bałtyku do Tatr! A skarb państwa rocznie z tego tytułu ma 6 miliardów w plecy, niestety zresztom. Nie dziwota więc, że stosowne służby i organa wreszcie kres temu niecnemu działaniu postanowiły położyć i w miniony czwartek, wieczorową porą, nalot na dziuple tytoniowe w naszym grodzie zrobiły. I nastał istny Armagedon... Sprzedający do ciupy trafili, a towar tak na rynku potrzebny skonfiskowany został, ku rozpaczy nałogowych palaczy.
I to nie je dobrze, gdyż i ponieważ, i po pierwsze primo – palacze wrócą do kurzenia tych droższych papierochów, a w kieszeni nie zostanie im już zaoszczędzone 7 złotych. Po drugie primo, nie mając w kieszeni tych 7 złotych, nie będą mogli nabywać już inszych atrakcyjnych towarów niezbędnych w ich życiu, co może zachwiać naszym rynkiem, niestety zresztom. Ba, produkcja tychże zmaleje, co może spowodować wzrost bezrobocia, z którym dopiero co się uporaliśma.
A może być jeszcze gorzej! Wszak w latach 80. minionego stulecia, gdy w sklepach był ino ocet, palacze z braku tytoniu palili skręty z herbaty ulung i nie narzekali. Ba oni gdy tej herbaty zabrakło błyskawicznie spotrafili się przerzucić na skręty z suszonych liści drzew różnych. Bo musicie wiedzieć, iż taki nałogowy palacz to zawzięty na kopcenie jest bardzo. A przecie liści drzew nijak policzyć się nie da, co by je akcyzą obłożyć, więc straty mogą być z tego tytułu wielgachne albo i jeszcze większe. Ale niech ci co bez fajurzenia żyć nie spotrafią nie tracą nadziei. Wszak póki co wystarczy w Google wpisać hasło „tanie fajki”, by po chwili otrzymać adresów i kontaktów bez liku. 
No, chyba że w trosce o nasze zdrowie i kieszenie rzucimy palenie wszelakich fajek – zarówno tych drogich, jak i tanich.

 

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


maciej gaca papierosy dymek palenie - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się