:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C bezchmurnie

Działka na "generalskim". Śledztwo umorzone

Działka na

6 czerwca Prokuratura Rejonowa w Szczecinku umorzyła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez dyrektora Wydziału Nieruchomości Urzędu Miasta w Szczecinku, Tomasza Piesika. Postępowanie prowadzone było od marca 2017 i dotyczyło decyzji wydanej przez Urząd Miasta w Szczecinku przy podziale działki położonej przy ul. Gen. Grota-Roweckiego 81.

Właśnie w tej sprawie radni toczyli bardzo długą dysputę podczas sesji,  która odbyła się 17 grudnia ubiegłego roku. Zdaniem radnego Marcina Bedki, który zgłosił sprawę do prokuratury, podział jest sprzeczny z planem zagospodarowania przestrzennego. Na osiedlu „generalskim” działki bowiem muszą mieć powierzchnię minimum 1100 m2 i - co nie jest żadną nowością – dostęp do drogi publicznej. Sporną działkę, która spełniała wcześniej wszystkie parametry prawa i miała numer 81, Urząd Miasta postanowił  podzielić w ten sposób, aby mogli ją nabyć właściciele sąsiednich nieruchomości na „polepszenie warunków zagospodarowania”. W ten sposób powstały dwie działki, z których jedna nie spełnia zapisów zawartych w planie zagospodarowania przestrzennego. Taki plan to “biblia” przy planowaniu rozwoju miasta.
Dlaczego UM zdecydował się na wydanie takiej decyzji? -  pytał radny. Marcin Bedka zastanawiał się także, czy taki dziwny podział nastąpił, ponieważ w tle pojawia się nazwisko brzmiące tak samo jak nazwisko znanego szczecineckiego biznesmena. 
Prokuratura śledztwo umorzyła, radnego czeka teraz proces cywilny. Wspomniany biznesmen domaga się przeprosin i zadośćuczynienia w wysokości 10 tys. zł.
 

śledztwo, urząd miasta, działka osiedle generalskie - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com