:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C całkowite zachmurzenie

Dzielnicowi wytropili "lewe" papierosy w garażu. Straty w akcyzie: 250 tysięcy

Policja, Dzielnicowi wytropili

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zatrzymali 35-letniego mieszkańca Szczecinka, który posiadał papierosy bez polskich znaków akcyzy - informuje Powiatowa Komenda Policji w Szczecnku. Podejrzany okradł Skarb Państwa na kwotę około 250 tysięcy złotych.

Dzielnicowi ze szczecineckiej jednostki ustalili, że 35-latek, w jednym z garaży na terenie miasta przechowuje papierosy bez polskich znaków akcyzy. Aby zweryfikować posiadane informacje, wczoraj po południu mundurowi pojechali pod ustalony adres na przeszukanie.

Policjanci dojeżdżając na miejsce minęli się z busem, w którym jechał właściciel garażu. Zatrzymany do kontroli pojazd marki Renault w pełni potwierdził ustalenia, jakie mieli mundurowi.

Funkcjonariusze po przeszukaniu samochodu, mieszkania i garażu zabezpieczyli łącznie ok 14750 paczek papierosów bez akcyzy. Z wstępnych szacunków wynika, że podejrzany 35-latek okradł Skarb Państwa na kwotę około 250 tysięcy złotych. 

Wszystkie nielegalne wyroby zostały zabezpieczone i przekazane zostaną funkcjonariuszom  Urzędu Celnego w Koszalinie, którzy dalej prowadzić będą czynności procesowe wobec mężczyzny.

35-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Dziś zostanie mu przedstawiony zarzut z kodeksu karnego skarbowego.

Mieszkańcowi Szczecinka za popełnione przestępstwo zgodnie z wynikającymi z Kodeksu Karnego Skarbowego przepisami, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

informacja : KPP Szczecinek


Dzielnicowi wytropili "lewe" papierosy w garażu. Straty w akcyzie: 250 tysięcy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com