:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C rozproszone chmury

Dzień bez samochodu. I bez miejsca na parkingu

Dzień bez samochodu. I bez miejsca na parkingu

Dzisiaj (piątek, 22 września) przypada Dzień bez Samochodu. Do obchodów tego „święta” przyłączył się również Szczecinek. Polega to na tym, że mieszkańcy mogą przez cały korzystać z autobusów Komunikacji Miejskiej bez kasowania biletów. Ideą propagowanej w całym kraju anty samochodowej kampanii jest to, by zachęcić jak najwięcej ludzi, żeby przesiedli się z wygodnych samochodów do bardziej ekologicznego, niskoemisyjnego transportu. Jak jest w rzeczywistości?


O tym, ile osób faktycznie uczestniczy w obchodach Dnia bez Samochodu, świadczą miejsca parkingowe znajdujące się w centrum miasta. W dniu, w którym promowane są alternatywne środki komunikacji, szczecineckie parkingowe place powinny świecić pustkami. Jest zupełnie odwrotnie. Aby zaparkować swoje auto w pobliżu placu Wolności, tak samo jak w pozostałe dni, trzeba się nieźle nagłówkować.
Z obserwacji naszych Czytelników wynika, że na ulice Szczecinka wyjechało dziś dokładnie tyle samo aut, co zwykle. – Znalezienie miejsca parkingowego przy ratuszu już od samego rana graniczy z cudem. Podobnie jest jeśli chodzi o parking przy ul. Zamkowej. Nie lepiej jest w okolicy ul. Junackiej czy na ul. Ordona. Można odnieść wrażenie, że płatne parkingi, które faktycznie pomogłyby rozładować ruch samochodowy w centrum miasta, to już kwestia czasu – zwraca uwagę nasz Czytelnik. 
Pomysł płatnej strefy parkowania, niejako zmuszającej kierowców do odklejenia się od swoich aut, faktycznie pojawił się już w ratuszu kilka razy. Koncepcja wciąż jednak dzieli magistrat. Może dlatego jak dotąd, nikt nie zdecydował się, by wprowadzić ją w życie. 
- Wprowadzenie płatnych parkingów ma zarówno zagorzałych entuzjastów (ja takim jestem), a także zagorzałych przeciwników – powiedział w jednej z wcześniejszych rozmów z „Tematem” burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. - W tej sprawie bardzo podzielony jest np. klub Platformy Obywatelskiej. Muszę powiedzieć uczciwie, że w tej kwestii różnię się także z moim zastępcą, Danielem Rakiem. On uważa, że wprowadzenie płatnych parkingów niczego nie zmieni; że z takiego rozwiązania mieszkańcy będą bardzo niezadowoleni.
Przypomnijmy. W Szczecinku i w powiecie samochodów z roku na rok przybywa. Ostatnie dane mówią o tym, że liczba zarejestrowanych w powiecie aut zbliżyła się do bariery 50 tys. 

 


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


dzień bez samochodu miejsca parkingowe szczecinek - komentarze opinie

 • gość 2017-09-22 11:35:18

  Wredne i złośliwe. A może by się ktoś zastanowił, że koszt benzyny to pikuś przy cenach biletów KM w Szczecinku. Po drugie wielu ludzi dojeżdża do pracy. Burmistrz zrobił sobie i swoim pracownikom wydzielony parking ze szlabanem, a cwaniaczy przed innymi. Chcesz się zmieniać, zacznij od siebie i swoich podwładnych. Wtedy możesz panie burmistrzu strzelać pomysłami.

 • gość 2017-09-22 12:06:57

  fakt - jestem za płatnym parkingiem, o ile zniknie szlaban.

 • gość 2017-09-22 13:16:31

  Niektórzy to nawet mają możliwość zajęcia dwóch miejsc parkingowych bez obawy że ktoś im zwróci uwagę. Takie z serii bur-Mistrz Parkowania. http://www.tinypic.pl/9dkh5yg9b4z7

 • gość 2017-09-22 13:44:38

  bur- od buraka? :D

 • Gość - niezalogowany 2017-09-22 14:56:36

  Faktycznie, widać dzisiaj w całym mieście Dzień bez Samochodu :) I jeszcze te rozpoczynające się dziś zawody samochodziarzy :) :)

 • gość 2017-09-22 16:19:33

  Drogie bilety, komunikacja miejska, PKS, pociągi w fatalnym stanie, nie można tym sensownie podróżować to samochodów przybywa. Kogo to wina? 8 lat rządów Platformy. Dzień bez samochodu , płatny parking w sytuacji gdy urzędnicy mają wydzielony darmowy -Hipokryzja Douglasa sięga zenitu.

 • Gość - niezalogowany 2017-09-23 13:34:31

  Jestem za ,aby nie jeździć autem do pracy ,tylko z Zachodu nie ma autobusu na Buenos pozdrawiam

Dodajesz jako: Zaloguj się