:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Dziki: Z planów kortów tenisowych na razie pozostała dziura
19/12/2018 05:51

W ubiegłym roku była to jedna z głośniejszych inwestycji realizowanych w okolicach Szczecinka. Wrażenie budził rozmach przedsięwzięcia, sporo też było związanych z nim kontrowersji. Chodzi o budowę, jaką rozpoczęto w pobliskich Dzikach. Najpierw była mowa, że ma tam powstać tor kartingowy, potem – korty tenisowe. Pojawiły się również głosy, że w Dzikach powstała kopalnia kruszyw. Szybko doszło też do awantury związanej z protestami mieszkańców wspomnianej miejscowości, którzy powiedzieli „Dość!” rozjeżdżaniu jedynej, prowadzącej tamtędy drogi.

Ostatecznie plac budowy stanął. Co dalej z wielką i budzącą różne emocje inwestycją w Dzikach?
Przypomnijmy. Temat inwestycji realizowanej w Dzikach poruszaliśmy po raz pierwszy w sierpniu ubiegłego roku. Informowaliśmy m.in. o tym, że we wspomnianej miejscowości Janusz Paszkiewicz, prezes firmy budowlanej Dalbet zamierza stworzyć duży tor kartingowy wraz z ośrodkiem wypoczynkowym. 
Już wtedy mieszkańcy snuli domysły odnośnie wywrotek z żwirem i piachem, które regularnie kursowały do Szczecinka. Padło podejrzenie, że w Dzikach stworzono kopalnię kruszyw. Inwestor tłumaczył wówczas, że o czymś takim nie ma w ogóle mowy. Mieszkańcy postanowili jednak działać i na wszelki wypadek sprawę wydobywanego kruszywa zgłosili do Instytutu Górniczego w Poznaniu. O problemie dowiedział się także wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas. Przy okazji ktoś zawiadomił gminę, że na teren budowy miałyby być także zwożone odpady. Już wtedy mieszkańcy zgłaszali, że droga do ich miejscowości wygląda jak pobojowisko. 
O całej sprawie informowaliśmy kilkukrotnie:
https://szczecinek.com/artykul/dziki-to-budowa-osiedla/349899
https://szczecinek.com/artykul/budowa-w-dzikach-wojt/359220
https://szczecinek.com/artykul/w-dzikach-mieszkancy/390641
Na fali rosnących emocji doszło do spotkania mieszkańców wspomnianej miejscowości ze starostą Krzysztofem Lisem oraz z wójtem Ryszardem Jasionasem. Przedstawiciele władz powiatu i gminy obiecali pomoc, ale rozłożoną w czasie. Od tamtej pory o inwestycji w Dzikach zrobiło się cicho. Dzisiaj nic nie wskazuje na to, by plany inwestora szybko zostały wcielone w życie.
Co obecnie dzieje się w Dzikach?

– Po wszystkim pozostał iście księżycowy krajobraz

– mówi nam Ryszard Jasionas, wójt Gminy Szczecinek. – Sprawa z Instytutem Górniczym skończyła się naliczeniem względem inwestora podwyższonej opłaty za korzystanie ze środowiska.

Wezwaliśmy inwestora do zapłaty.

Mam nadzieję, że przedsiębiorca tę opłatę wniesie. Pozostaje jeszcze duży problem dotyczący rekultywacji tego terenu. To następny element, który będzie prawdopodobnie makabrycznym obciążeniem tego inwestora. 
Przypomnę dokładnie, czego dotyczyła cała inwestycja. To dwa korty tenisowe i wiata. To miało powstać w Dzikach. Do toru kartingowego nigdy nie doszliśmy, bo nie ma to zgodności z miejscowym planem. To obszar chronionego krajobrazu, obszar Natura 2000, do tego dochodzą obostrzenia akustyczne. Ten pomysł z pewnością nigdy nie mógłby być wcielony w życie - mówi wójt. 

- Decyzje jeszcze będą się zmieniać - mówi tymczasem inwestor, Janusz Paszkiewicz, prezes Dalbetu.

- Będę coś robić, ale nie będę tego ogłaszał.

Już raz powiedziałem i wiadomo, co z tego wynikło. Nadal mam w planach wybudowanie obiektu sportowego.


- Dzisiaj jest tam potężna dziura w ziemi. Zapewniono mnie, że teren jest zabezpieczony na tyle, żeby się tam nikomu nie stała krzywda – podkreśla Ryszard Jasionas. - Jeśli chodzi o drogę, która została w Dzikach zniszczona, mamy informację, że powiat przystępuje do realizacji tego przedsięwzięcia. Ale my jeszcze przed tym zadaniem musimy zdążyć z budową kanalizacji w tej miejscowości.

 
Czy jest szansa na to, aby teren budowy w Dzikach został uporządkowany, a wieś odzyskała swój dawny spokój?

- To nie jest teraz tak, że to wszystko, cały ten księżycowy krajobraz tak sobie zostanie. Jeżeli inwestor posiada pozwolenie na budowę, to on tę budowę musi zakończyć – zaznacza Ryszard Jasionas. - W ciągu pięciu lat inwestycja ma być skończona. Jeśli nie, to zaczną obowiązywać kolejne przepisy, które będą zmuszały inwestora do rekultywacji i przywrócenia stanu pierwotnego tego terenu. Wydaje mi się, że Instytut Górniczy będzie prowadził dalsze postępowanie wobec tego terenu. Został on bowiem zniszczony i to znacznie. Bezpowrotnie. A szkoda dla środowiska w tym przypadku jest przeogromna. 

 

foto: archiwum
Reklama

dziki tor kartingowy korty tenisowe budowa protesty kopalnia kruszyw droga - komentarze opinie

 • gość 2018-12-19 09:18:23

  A ktoś miał wątpliwości że tak będzie?

 • gość 2018-12-19 09:41:31

  A gdzie panie Douglas i Rak i panie chrześniaku Douglasa Makselon jest zjeżdżalnia nad jez. Trzesiecko (taka wielka i amerykańska)? A gdzie jest obiecana darmowa komunikacja miejska? A gdzie jest budowa obiecanych mieszkań dla mieszkańców?

 • Gość - niezalogowany 2018-12-19 09:58:35

  Wynika z tego że starosta wydał decyzję pozwolenie na budowę z rażący złamaniem prawa. Sprawa nadaje się do prokuratora

 • gość 2018-12-19 10:06:23

  powiem tylko brawo TEMAT, że nie odpuszczacie tego tematu. Mam nadzieję, że dalej będziecie o tym przypominać.

 • gość 2018-12-19 10:07:27

  Wywrotki kursowały z kruszywem do Szczecinka po KRONO !!! Inwestycje tego pana wszyscy w mieście znają wieża ciśnień ,budowa osiedla,tor kartingowy ?

 • gość 2018-12-19 11:38:17

  Kolejny przekręt w Szczecinku ? Ktoś kto wydał zgodę na taką budowę powinien go teraz z tego rozliczyć, a jak plany lub koszty przerosły inwestora to powinien teren uporządkować do poprzedniego stanu

 • gość 2018-12-19 12:26:44

  Cały Paszkiewicz. Rysiek gdzie wy żeście się poznali?

 • Gość - niezalogowany 2018-12-19 12:35:29

  Jeżeli nie może być wybudowany tor kartingowy bo jest to niezgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego to na jakiej podstawie starosta Lis wydał decyzję pozwolenie na budowę. Śmierdzi to bardzo......

 • gość 2018-12-19 14:19:32

  A gdzie nadzór budowlany. To kolejne potwierdzenie że nic nie robił. A teraz w nagrodę jego szefowa uciekła i została wiceburmistrzem.

 • Gość - niezalogowany 2018-12-19 15:09:23

  Oby za 10 lat to już nie był plac budowy.

 • gość 2018-12-19 18:19:54

  przypilnować i rozliczyć zarówno urzędników jak i tego pana inwestora. Przecież wszyscy widzieli, że ziemia z Dzików była tylko potrzebna do inwestycji krono. Że takie rzeczy dalej się dzieją w naszym kraju.

 • gość 2018-12-19 19:07:24

  Chcieliście Porozumienie Samorządowe to macie. Następne 5 lat posadek dla swoich a dla was drodzy wyborcy figa z makiem i dziury. Powodzenia.

 • gość 2018-12-20 13:32:39

  Apartamenty na kamiennej to ten sam inwestor wbil lopat

 • gość 2018-12-20 13:35:22

  swoją KARIERE pan Janusz P.chciał rozpocząćod zasiadaniaw grupie Radnych m. Szczecine4k. Oj by do dziś miałby się super, a tu figa zmakiem. Przegrał wybory sromotnie taka jest rzeczywistość jaka i jego słowność

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Dom bez alergii. Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie

RODO- ochrona danych w firmie-

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Przyjmę do pracy, atrakcyjne warunki, praca na miejscu.


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta OSOBOWE i DOSTAWCZE Zapraszamy do kontaktu Pozdrawiam


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Oprawa halogenowa led gu10

Sufitowa oprawa halogenowa Oprawa sufitowa do żarówek led, dzięki którym w bardzo łatwy, prosty i szybki sposób stworzymy eleganckie oświetlenie w..


Zobacz ogłoszenie

Zamienie lub sprzedam

Zamienię lub sprzedam mieszkanie na 1 pietrze z garazem na os. Zachod przy ul. Karlinskiej. Mieszkanie składa się z trzech pokoi, kuchnia,..


Zobacz ogłoszenie

Przedstawiciel ds. Sprzedaży

Jesteśmy Międzynarodową Firmą Ubezpieczeniową posiadającą w swojej ofercie szeroki wachlarz rozwiązań finansowych dla klientów indywidualnych i..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

LAMINIARZ prdukcja łodzi

Hansvik Poland producent łodzi motorowych . Obecnie dla naszego zespołu poszukujemy osoby na stanowisko: LAMINIARZ MONTER ( ORAZ OSOBY DO..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026 978 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"