:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Dziki: Z planów kortów tenisowych na razie pozostała dziura
Temat Szczecinecki 19/12/2018 05:51

W ubiegłym roku była to jedna z głośniejszych inwestycji realizowanych w okolicach Szczecinka. Wrażenie budził rozmach przedsięwzięcia, sporo też było związanych z nim kontrowersji. Chodzi o budowę, jaką rozpoczęto w pobliskich Dzikach. Najpierw była mowa, że ma tam powstać tor kartingowy, potem – korty tenisowe. Pojawiły się również głosy, że w Dzikach powstała kopalnia kruszyw. Szybko doszło też do awantury związanej z protestami mieszkańców wspomnianej miejscowości, którzy powiedzieli „Dość!” rozjeżdżaniu jedynej, prowadzącej tamtędy drogi.

Ostatecznie plac budowy stanął. Co dalej z wielką i budzącą różne emocje inwestycją w Dzikach?
Przypomnijmy. Temat inwestycji realizowanej w Dzikach poruszaliśmy po raz pierwszy w sierpniu ubiegłego roku. Informowaliśmy m.in. o tym, że we wspomnianej miejscowości Janusz Paszkiewicz, prezes firmy budowlanej Dalbet zamierza stworzyć duży tor kartingowy wraz z ośrodkiem wypoczynkowym. 
Już wtedy mieszkańcy snuli domysły odnośnie wywrotek z żwirem i piachem, które regularnie kursowały do Szczecinka. Padło podejrzenie, że w Dzikach stworzono kopalnię kruszyw. Inwestor tłumaczył wówczas, że o czymś takim nie ma w ogóle mowy. Mieszkańcy postanowili jednak działać i na wszelki wypadek sprawę wydobywanego kruszywa zgłosili do Instytutu Górniczego w Poznaniu. O problemie dowiedział się także wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas. Przy okazji ktoś zawiadomił gminę, że na teren budowy miałyby być także zwożone odpady. Już wtedy mieszkańcy zgłaszali, że droga do ich miejscowości wygląda jak pobojowisko. 
O całej sprawie informowaliśmy kilkukrotnie:
https://szczecinek.com/artykul/dziki-to-budowa-osiedla/349899
https://szczecinek.com/artykul/budowa-w-dzikach-wojt/359220
https://szczecinek.com/artykul/w-dzikach-mieszkancy/390641
Na fali rosnących emocji doszło do spotkania mieszkańców wspomnianej miejscowości ze starostą Krzysztofem Lisem oraz z wójtem Ryszardem Jasionasem. Przedstawiciele władz powiatu i gminy obiecali pomoc, ale rozłożoną w czasie. Od tamtej pory o inwestycji w Dzikach zrobiło się cicho. Dzisiaj nic nie wskazuje na to, by plany inwestora szybko zostały wcielone w życie.
Co obecnie dzieje się w Dzikach?

– Po wszystkim pozostał iście księżycowy krajobraz

– mówi nam Ryszard Jasionas, wójt Gminy Szczecinek. – Sprawa z Instytutem Górniczym skończyła się naliczeniem względem inwestora podwyższonej opłaty za korzystanie ze środowiska.

Wezwaliśmy inwestora do zapłaty.

Mam nadzieję, że przedsiębiorca tę opłatę wniesie. Pozostaje jeszcze duży problem dotyczący rekultywacji tego terenu. To następny element, który będzie prawdopodobnie makabrycznym obciążeniem tego inwestora. 
Przypomnę dokładnie, czego dotyczyła cała inwestycja. To dwa korty tenisowe i wiata. To miało powstać w Dzikach. Do toru kartingowego nigdy nie doszliśmy, bo nie ma to zgodności z miejscowym planem. To obszar chronionego krajobrazu, obszar Natura 2000, do tego dochodzą obostrzenia akustyczne. Ten pomysł z pewnością nigdy nie mógłby być wcielony w życie - mówi wójt. 

- Decyzje jeszcze będą się zmieniać - mówi tymczasem inwestor, Janusz Paszkiewicz, prezes Dalbetu.

- Będę coś robić, ale nie będę tego ogłaszał.

Już raz powiedziałem i wiadomo, co z tego wynikło. Nadal mam w planach wybudowanie obiektu sportowego.


- Dzisiaj jest tam potężna dziura w ziemi. Zapewniono mnie, że teren jest zabezpieczony na tyle, żeby się tam nikomu nie stała krzywda – podkreśla Ryszard Jasionas. - Jeśli chodzi o drogę, która została w Dzikach zniszczona, mamy informację, że powiat przystępuje do realizacji tego przedsięwzięcia. Ale my jeszcze przed tym zadaniem musimy zdążyć z budową kanalizacji w tej miejscowości.

 
Czy jest szansa na to, aby teren budowy w Dzikach został uporządkowany, a wieś odzyskała swój dawny spokój?

- To nie jest teraz tak, że to wszystko, cały ten księżycowy krajobraz tak sobie zostanie. Jeżeli inwestor posiada pozwolenie na budowę, to on tę budowę musi zakończyć – zaznacza Ryszard Jasionas. - W ciągu pięciu lat inwestycja ma być skończona. Jeśli nie, to zaczną obowiązywać kolejne przepisy, które będą zmuszały inwestora do rekultywacji i przywrócenia stanu pierwotnego tego terenu. Wydaje mi się, że Instytut Górniczy będzie prowadził dalsze postępowanie wobec tego terenu. Został on bowiem zniszczony i to znacznie. Bezpowrotnie. A szkoda dla środowiska w tym przypadku jest przeogromna. 

 

foto: archiwum
Reklama

dziki tor kartingowy korty tenisowe budowa protesty kopalnia kruszyw droga - komentarze opinie

 • gość 2018-12-19 09:18:23

  A ktoś miał wątpliwości że tak będzie?

 • gość 2018-12-19 09:41:31

  A gdzie panie Douglas i Rak i panie chrześniaku Douglasa Makselon jest zjeżdżalnia nad jez. Trzesiecko (taka wielka i amerykańska)? A gdzie jest obiecana darmowa komunikacja miejska? A gdzie jest budowa obiecanych mieszkań dla mieszkańców?

 • Gość - niezalogowany 2018-12-19 09:58:35

  Wynika z tego że starosta wydał decyzję pozwolenie na budowę z rażący złamaniem prawa. Sprawa nadaje się do prokuratora

 • gość 2018-12-19 10:06:23

  powiem tylko brawo TEMAT, że nie odpuszczacie tego tematu. Mam nadzieję, że dalej będziecie o tym przypominać.

 • gość 2018-12-19 10:07:27

  Wywrotki kursowały z kruszywem do Szczecinka po KRONO !!! Inwestycje tego pana wszyscy w mieście znają wieża ciśnień ,budowa osiedla,tor kartingowy ?

 • gość 2018-12-19 11:38:17

  Kolejny przekręt w Szczecinku ? Ktoś kto wydał zgodę na taką budowę powinien go teraz z tego rozliczyć, a jak plany lub koszty przerosły inwestora to powinien teren uporządkować do poprzedniego stanu

 • gość 2018-12-19 12:26:44

  Cały Paszkiewicz. Rysiek gdzie wy żeście się poznali?

 • Gość - niezalogowany 2018-12-19 12:35:29

  Jeżeli nie może być wybudowany tor kartingowy bo jest to niezgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego to na jakiej podstawie starosta Lis wydał decyzję pozwolenie na budowę. Śmierdzi to bardzo......

 • gość 2018-12-19 14:19:32

  A gdzie nadzór budowlany. To kolejne potwierdzenie że nic nie robił. A teraz w nagrodę jego szefowa uciekła i została wiceburmistrzem.

 • Gość - niezalogowany 2018-12-19 15:09:23

  Oby za 10 lat to już nie był plac budowy.

 • gość 2018-12-19 18:19:54

  przypilnować i rozliczyć zarówno urzędników jak i tego pana inwestora. Przecież wszyscy widzieli, że ziemia z Dzików była tylko potrzebna do inwestycji krono. Że takie rzeczy dalej się dzieją w naszym kraju.

 • gość 2018-12-19 19:07:24

  Chcieliście Porozumienie Samorządowe to macie. Następne 5 lat posadek dla swoich a dla was drodzy wyborcy figa z makiem i dziury. Powodzenia.

 • gość 2018-12-20 13:32:39

  Apartamenty na kamiennej to ten sam inwestor wbil lopat

 • gość 2018-12-20 13:35:22

  swoją KARIERE pan Janusz P.chciał rozpocząćod zasiadaniaw grupie Radnych m. Szczecine4k. Oj by do dziś miałby się super, a tu figa zmakiem. Przegrał wybory sromotnie taka jest rzeczywistość jaka i jego słowność

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę do pracy na umowę o

Poszukuję osoby do pracy w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Szczecinka ok 8km z możliwością zamieszkania /mężczyzna-kobieta/ Oczekiwania -osoba..


Zobacz ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w

Starostwo Powiatowe w Szczecinku pilnie poszukuje pracownika do sprzątania siedziby Starostwa na okres 2 miesięcy. Zatrudnienie od zaraz na umowę..


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY / ROLETY / OKNA PCV

Moskitiery okienne, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, Okna PCV. PRODUCENT. Umów darmowy pomiar pod numerem 790 215 251


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę, grunt rolny w

Kupię dom (może być do kapitalnego remontu) w m. Spore, może być także działka lub grunt rolny.


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Kupie stare ordery, medale,

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie

AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczanie odkurzaczy

Oferujemy wypożyczenie odkurzacza piorącego renomowanej firmy Karcher, model Puzzi 8/1C wraz z ssawkami do prania tapicerek i dywanów. Dzięki temu..


Zobacz ogłoszenie

Praca - sprzątanie

Firma sprzątająca Rivendell poszukuje rzetelnych osób do pracy przy sprzątaniu klatek schodowych. Praca od 10 do 20 godzin tygodniowo - do..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"