:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  22°C bezchmurnie

Edukacyjne i bezpieczne ferie w "Koniczynce"

Jak sprawić, aby zajęcia zorganizowane w czasie ferii były kolorowe, zdrowe i bezpieczne? Hufiec Pracy, Państwowy Inspektor Sanitarny i Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku zorganizowali wspólnie dla podopiecznych Świetlicy Środowiskowej Koniczynka w Szczecinku dwudniowe zajęcia edukacyjno-profilaktyczne. Celem przedsięwzięcia było uświadomienie dzieciom zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw i sportów zimowych oraz przypomnienie zasad higieny i zdrowego odżywiania.

 

W środę, 17 stycznia promotor zdrowia Izabela Jadwiżyc i profilaktyk-sierżant Ewa Żaglewska rozmawiały z dziećmi na temat bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego. Panie omówiły to, jak bezpiecznie wypoczywać w domu, jak bezpiecznie poruszać się na drodze i na co uważać podczas zimowych zabaw ze szczególnym uwzględnieniem zabaw na lodowisku i podczas zjeżdżania na sankach. Dzieciom przypomniano numery alarmowe i przekazano ważne informacje dotyczące zasad higieny osobistej i profilaktyki chorób zakaźnych, w tym grypy. Dla utrwalenia wiedzy prowadzące ogłosiły też konkurs plastyczny pod nazwą „Zdrowo i kolorowo na feriach w Koniczynce”.

Natomiast w piątek, 19 stycznia Elżbieta Niepelt, komendant Hufca Pracy wraz z młodzieżą OHP przeprowadzili warsztaty kulinarne, które poprzedzone zostały pogadanką na temat zasad zdrowego odżywiania. W trakcie spotkania dzieci wykonały aktualną piramidę żywienia, a następnie pod okiem prowadzących przygotowały wyśmienite sałatki: warzywną i owocową. Zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości. Wspólna degustacja była też okazją do kontynuowania rozmów na temat zdrowia i bezpieczeństwa.

Wspólnie omawiano różne formy aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Spotkanie zakończyło się miłym akcentem jakim było podsumowanie zajęć i ogłoszenie wyników konkursu plastycznego oraz wręczenie nagród ufundowanych przez szczecinecki sanepid. Było więc zdrowo, kolorowo i bezpiecznie. Organizatorzy mają nadzieję, że informacje przekazane dzieciom podczas zajęć  sprawią, iż będą one unikać miejsc niebezpiecznych a w  przypadku pojawienia się zagrożenia będą wiedziały jak postępować.

Foto/info: Organizatorzy


 

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


świetlica koniczynka ohp szczecinek policja - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się