:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  -11°C bezchmurnie

Emocje jak na maturze. Szczecinecki Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Nie był to ani egzamin gimnazjalny ani matura, ale emocje towarzyszące temu wydarzeniu były równie ogromne. Najlepiej znający się na ortografii i interpunkcji uczniowie dziewięciu szkół z całego powiatu postanowili dzisiaj (18.05) sprawdzić, kto w tej niełatwej dziedzinie języka polskiego jest najlepszy. Okazją do tego był zorganizowany po raz pierwszy na tak dużą skalę w Szkole Podstawowej nr 6 w Szczecinku – Powiatowy Konkurs Ortograficzny.

W wydarzeniu wzięły udział wszystkie szczecineckie szkoły oraz przyjezdni goście, z takich miejscowości, jak: Wierzchowo, Juchowo, Iwin czy Jeleń. Zanim konkurs się rozpoczął, przejęci i trochę zestresowani mistrzowie ortografii oraz ich opiekunowie otrzymali od organizatorów słodki poczęstunek. Potem wszyscy udali się do sali gimnastycznej, gdzie mieli zostać wyłonieni zwycięzcy.

- Utwierdzacie mnie w przekonaniu, że nie taki diabeł straszny i że z ortografią da się żyć – powiedział, witając wszystkich uczestników Powiatowego Konkursu Ortograficznego Tomasz Czuk, dyrektor Komunalnego Centrum Usług Wspólnych. – Sam byłem kiedyś nauczycielem i doskonale pamiętam, jakie emocje towarzyszom sprawdzianom ortograficznym, które sam niegdyś organizowałem. Mam nadzieję, że będą one dzisiaj nieco mniejsze.

- Już sam fakt, że bierzecie udział w tego rodzaju współzawodnictwie ortograficznym, świadczy o tym, że musicie się dobrze czuć, jeśli chodzi o umiejętności ortograficzne. Mam też nadzieję, że żadne kszyki oraz gżegżółki nie są wam obce. Jestem pewien, że doskonale znacie reguły polskiej ortografii – podkreślał dyrektor.

Danuta Wachowicz-Kram, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 również zaznaczyła, że uczestnicy konkursu to osoby najlepsze z całego powiatu pod względem znajomości zasad ortografii. Wyjawiła też, że na wszystkich uczestników czekają wspaniałe nagrody, a dla najlepszych z najlepszych – tablety. Nagrody ufundowane zostały m.in. przez Urząd Miasta, firmę Kronospan, a także licznych sponsorów konkursu, takich jak: RDLP, Moje Bambino, Piekarnia i Cukiernia Danusia oraz Hurtownia Lemon.

Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

KATEGORIA KLAS IV
1. miejsce Małgorzata Zielenkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Szczecinku
2. miejsce Julia Zienkiewcz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinku
3. miejsce  Natalia Dobosz ze Szkoły Podstawowej z Wierzchowa

KATEGORIA KLAS V
1. miejsce Maciej Borodziuk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinku
2. miejsce Filip Subkowski ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Szczecinku
3. miejsce Małgorzata Chojecka ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczecinku

KATEGORIA KLAS VI
1. miejsce Aleksandra Żukowska ze Szkoły Podstawowej nr 6
2. miejsce Hanna Skrobanek ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Szczecinku
3. miejsce Alicja Krawiec ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinku

Zwycięzcom, jak również wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

 

 

ortografia, sp6, konkurs, - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się