:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  7°C rozproszone chmury

Emocje jak na maturze. Szczecinecki Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Nie był to ani egzamin gimnazjalny ani matura, ale emocje towarzyszące temu wydarzeniu były równie ogromne. Najlepiej znający się na ortografii i interpunkcji uczniowie dziewięciu szkół z całego powiatu postanowili dzisiaj (18.05) sprawdzić, kto w tej niełatwej dziedzinie języka polskiego jest najlepszy. Okazją do tego był zorganizowany po raz pierwszy na tak dużą skalę w Szkole Podstawowej nr 6 w Szczecinku – Powiatowy Konkurs Ortograficzny.

W wydarzeniu wzięły udział wszystkie szczecineckie szkoły oraz przyjezdni goście, z takich miejscowości, jak: Wierzchowo, Juchowo, Iwin czy Jeleń. Zanim konkurs się rozpoczął, przejęci i trochę zestresowani mistrzowie ortografii oraz ich opiekunowie otrzymali od organizatorów słodki poczęstunek. Potem wszyscy udali się do sali gimnastycznej, gdzie mieli zostać wyłonieni zwycięzcy.

- Utwierdzacie mnie w przekonaniu, że nie taki diabeł straszny i że z ortografią da się żyć – powiedział, witając wszystkich uczestników Powiatowego Konkursu Ortograficznego Tomasz Czuk, dyrektor Komunalnego Centrum Usług Wspólnych. – Sam byłem kiedyś nauczycielem i doskonale pamiętam, jakie emocje towarzyszom sprawdzianom ortograficznym, które sam niegdyś organizowałem. Mam nadzieję, że będą one dzisiaj nieco mniejsze.

- Już sam fakt, że bierzecie udział w tego rodzaju współzawodnictwie ortograficznym, świadczy o tym, że musicie się dobrze czuć, jeśli chodzi o umiejętności ortograficzne. Mam też nadzieję, że żadne kszyki oraz gżegżółki nie są wam obce. Jestem pewien, że doskonale znacie reguły polskiej ortografii – podkreślał dyrektor.

Danuta Wachowicz-Kram, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 również zaznaczyła, że uczestnicy konkursu to osoby najlepsze z całego powiatu pod względem znajomości zasad ortografii. Wyjawiła też, że na wszystkich uczestników czekają wspaniałe nagrody, a dla najlepszych z najlepszych – tablety. Nagrody ufundowane zostały m.in. przez Urząd Miasta, firmę Kronospan, a także licznych sponsorów konkursu, takich jak: RDLP, Moje Bambino, Piekarnia i Cukiernia Danusia oraz Hurtownia Lemon.

Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

KATEGORIA KLAS IV
1. miejsce Małgorzata Zielenkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Szczecinku
2. miejsce Julia Zienkiewcz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinku
3. miejsce  Natalia Dobosz ze Szkoły Podstawowej z Wierzchowa

KATEGORIA KLAS V
1. miejsce Maciej Borodziuk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinku
2. miejsce Filip Subkowski ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Szczecinku
3. miejsce Małgorzata Chojecka ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczecinku

KATEGORIA KLAS VI
1. miejsce Aleksandra Żukowska ze Szkoły Podstawowej nr 6
2. miejsce Hanna Skrobanek ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Szczecinku
3. miejsce Alicja Krawiec ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinku

Zwycięzcom, jak również wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

 

 

ortografia, sp6, konkurs, - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się