:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C słabe opady deszczu

"Europejski kierowca" na placu Kamińskiego. "Mechanik" promuje nowy kierunek

W środowy (13.06) poranek na placu Kamińskiego w Szczecinku, miejsce miało specjalne wydarzenie, które miało na celu promocję nowego kierunku kształcenia w Zespole Szkół Technicznych. Chodzi oczywiście o kierunek kierowca mechanik C+E, nazwanym też "europejski kierowca", który od września znajdzie się w ofercie szkoły przy ul. Koszalińskiej.

- Dzisiaj kształcenie zawodowe wraca do zainteresowania, staje się modne i samorząd Powiatu Szczecineckiego wspólnie z Zespołem Szkół Technicznych wychodzi naprzeciw temu, co jest związane z kształceniem zawodowym. Możemy pokazać państwu najnowocześniejsze pojazdy. Uczniowie, którzy zdecydują się na kształcenie w zawodzie kierowca mechanik kategorii C+E, będą odbywać swoje przygotowania na symulatorze. Myślę, że dzisiejsze spotkanie jest takim spotkaniem, które pokazuje ogromny potencjał i ogromne możliwości

- powiedział podczas otwarcia starosta Krzysztof Lis.

Tego dnia organizatorzy przygotowali sporo atrakcji. Każdy mógł skorzystać za darmo między innymi z symulatora zderzeń, który miał uświadomić, jak prawidłowo zapinać pasy bezpieczeństwa w samochodzie (prędkość zjazdu w tym przypadku wynosiła 6 kilometrów na godzinę), obecny był także symulator dachowania (wykonywane były trzy obroty), oraz symulator pit-stop, na którym można było zmienić koło zapasowe w możliwie jak najkrótszym czasie. Uczniowie korzystali także z symulatora jazdy i samochodu ciężarowego.
Na koniec doszło do uroczystego podpisania umowy patronackiej, w którym uczestniczyli starosta Krzysztof Lis, wicestarosta Marek Kotschy i członek zarządu firmy "Silva", Jacek Domaracki.

Przypomnijmy. Utworzenie nowego kierunku “Europejski kierowca” w ZST, jest możliwe dzięki realizowanemu przez Powiat Szczecinecki projektowi, który współfinansowany jest przez Unię Europejską  ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Łączny koszt inwestycji to kwota 2 mln 250 tysięcy złotych. Otrzymana kwota dofinansowania wyniesie 1 911 201 złotych (85 procent dofinansowania). Wkład własny Powiatu Szczecineckiego to około 340 tysięcy zł.
Środki te zostaną przeznaczone na doposażenie bazy dydaktycznej warsztatów szkolnych i dwóch pracowni (pracownia środków transportu drogowego i pracownia przewozu ładunków), a także na zakup pojazdów i profesjonalnego symulatora jazdy samochodem ciężarowym (koszt 900 tys. zł), który jeszcze w lipcu zostanie zainstalowany w specjalnej pracowni szkoły. Jak w czasie środowego wydarzenia powiedział Krzysztof Lis, umowa na dostawę osobowego pojazdu elektrycznego została już podpisana, a także odbyły się już procedury przetargowe związane z dostawą samochodu dostawczego i ciężarowego.
Sam kierunek będzie w Zespole Szkół Technicznych funkcjonował od września.

Patryk Witczuk


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


europejski kierowca zst szczecinek projekt - komentarze opinie

 • gość 2018-06-13 19:49:48

  Kiełbasa wyborcza Lisa kat. C+E wiek 21 lat

 • gość 2018-06-13 21:13:43

  21 lat to było kiedyś...

 • gość 2018-06-14 14:11:36

  czytam i oczy przecieram

 • gość 2018-06-16 20:10:04

  Wyksztalcenie "Kierowca Europejski" hahahahahhahahahaha, co to za parodia???? Moze Pan Lis i Pan Kotschy dla przykladu niech skoncza te wysmienite kierunki i zasiada za stery pojazdu:) pojada w europe (przeciez tacy sa europejscy) i za 6 kola netto zlotych i wyzyja w kabinie 4 tygodnie:) a dzieci wychowa im sasiad:) Pozdro:) Parodia:)

 • gość 2018-06-16 20:16:32

  a czemu nie "Polski kierowca"??????? Musi koniecznie byc "europejski"??? W kochanej UE brakuje kierowcow, bo stazy na emerytury oddchodza:) a mlodziezy nie usmiecha sie pracowac po 3-4 tygodnie spac w kabinie, bez rodziny , znajomych itd itp, zreszta 6-7 tys pln netto jakies 1500-1700 euro:) i wyzyj w trasie za taka kase:) na zachodzie, jak oczywiscie zna sie jezyk zarabia sie razy dwa te sume:)

 • gość 2018-06-16 20:31:16

  O firmie SILVA jako pracodawca:) prosze poczytac na etransie:) jest tam wiele pochwal o tej firmie:) a Kierowca Europejski to jakis zart???? ja wiem ze prima aprilis byl 1 kwietnia:) no ale widze, ze w tym miescie wlodaze maja czysto ulanska fantazje:) proponuje panom z sweet foci ukonczyc jakze to zaszczytny kierunek i wskoczyc za fajerke i popracowac w firmie SILVA:) tak dla dobrego przykladu:) dac przyklad mlodziezy:)

 • gość 2018-06-18 01:04:18

  Trzeba byc strasznie porabanym aby chciec zmarnowac swe zycie w kabinie ciezarowki

Dodajesz jako: Zaloguj się