:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Dr Bee z odciętą wodą
Temat Szczecinecki 04/12/2018 09:41

Czy produkcję napojów czy ciastek, można utrzymać bez dostaw wody? Szczecinecki oddział produkcyjny spółki Dr Bee z Olsztyna, która w roku 2017 przejęła upadłą spółdzielnię cukierniczą "Słowianka", ma poważny kłopot, ponieważ dostawy wody zostały do niego wstrzymane. Dlaczego?

Firma nie "wyrobiła się" z podpisaniem nowej umowy z wodociągami. Należności za wodę regulował do tej pory syndyk, któremu z kolei firma nie wpłaciła na ten cel pieniędzy.

Umowę z wodociągami wypowiedziałem, firma złożyła wniosek o podpisanie nowej

- potwierdza nam syndyk masy upadłościowej Słowianki, Sławomir Czarnecki. - W płatnościach jest poślizg jednego miesiąca.

Tylko, że terminy rozbiegły wypowiedzenia starej i zawarcia nowej umowy rozbiegły się się do tego stopnia, że PWiK odcięło dostawy wody. Ponowne podłączenie nastąpi po spłacie należności.

Zaległości wynikłe z tytułu dostaw wody i odbioru ścieków mają wynosić kilkanaście tysięcy złotych. Firma ma mieć także kłopoty z terminową wypłatą dla pracowników.  

Jak się dowiadujemy, zakład zmuszony będzie przejść reorganizację produkcji. Wg nieoficjalnych informacji chodzi o niekonkurencyjną linię karmelu, z której firma ma zamiar zrezygnować. Pozostać ma produkcja ciastek. To z pewnością będzie się wiązało ze zwolnieniami.

W sierpniu 2017 wypowiedzenie pracy w Słowiance otrzymało prawie 200 osób. Ponownie zatrudnionych zostało kilkadziesiąt.

Reklama

dr bee słowianka spółdzielnia napoje karmel ciastka - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-12-04 10:33:27

  A szefostwo kłamało, że to pracownicy zniszczyli zakład. Prywaciarz korzysta z majątku spółki za psi grosz i też nie wychodzi? To kontynuacja rozpoczętego przez poprzedni zarząd wałka. Czekamy na rozwój wypadków.

 • Władysław Urbański 2018-12-04 13:13:56

  Cóż,wizjonerzy wybrali dr bee to teraz niech te ciasteczka wpieprzaja.
  Jak można było rozwalić taką firme?

 • Gość - niezalogowany 2018-12-04 16:04:17

  Firma prywatna rozwala lub rozwija się sama. Wizjonerzy nie mają nic do rzeczy, podobnie jak nie ingerują w zarządzanie majątkiem innych firm.
  Jeżeli juz ktoś zaszkodził, to aktualny rząd, który prywatnym firmom rzuca kłody pod nogi i zwiększa obciążenia fiskalne i biurokrację.

 • Gość - niezalogowany 2018-12-04 16:32:57

  Jak pracowałem w Anglii to w polskim sklepie były krówki i nie tylko ale i inne wyroby ze Słowiański kupowali i Polacy ale i anglicy i bardzo chwalili smak. Ale dlaczego w Szczecinku jest tylko jeden sklep i to w takim miejscu gdzie nie wszyscy wiedzą że jest. Powinien być na przykład na ulicy głównej i to z dużą reklamą, bo wyroby są naprawdę dobre, no i w marketach też powinno być trochę tego towaru. Nie tylko trzeba robić, ale ważne żeby się to sprzedało. Trzeba handlowca dobrego zatrudnić i płacić za sprzedany towar, nie tylko za siedzenie za darmo za biurkiem. Ale nie tylko słowiańska pada, ale i Telzas, Mleczarnia, KPPD, Elda. Został tylko Kronospan zakład właściciel z Austrii.

 • Gość - niezalogowany 2018-12-04 17:05:32

  Nie.ma co rrozdmuchiwac afery niech im sie wiedzie .ciekawe kto teraz leprzy do zwolnienia a kto do zap...

 • gość 2018-12-04 18:09:01

  gro problemów Słowianki to wina poprzedniego szefa markietingu który to kreował bardzo słaby produkt pod względęm opakowań oraz firmy. Dziś bez dobrego opakowania GINIESZ na sklepowej półce. Także ex-pracownicy - podziękujcie swojemu byłemu koledze czy też koleżance gdyż na swojej robocie w ogóle się nie znał. Ba nawet w rodzimym mieście gdzie jest przecież 38000 konsumentów firma nie potrafiła tworzyć jakiejkolwiek promocji. Tu chwilówki są w stanie wykazać się większą inwencją niż rodzima duża firma... ŻAL. Technologia jaka była taka była - na pewno dałoby radę walczyć z nią o klienta - tzn z jakością, nie wiem jak z automatyzacją (kosztami). Natomiast taki beznadziejny markieting położyłby każdą firmę z każdej branży. Mam nadzieję że ten człowiek tym się już nie zajmuje bo nie ma o tym pojęcia.

 • gość 2018-12-04 18:57:57

  absolutnie nie możemy dopuścić by choć jeszcze 1 duży zakład ze Szczecinka padł. To miasto i tak ma nieciekawe perspektywy bo 90% młodych zdolnych ludzi wyjeżdża i nie wraca. Każdy zakład zatrudniający ludzie jest bardzo cenny. Krono jest wiadomo - największe- ale cena jaką za nie płącimy jest tego nie warta. Lapiej żyć swobodnie i oddychać niż mieć kaskę i żyć krótko.

 • gość 2018-12-04 19:01:22

  obawiam się że niedługo w polsce będą kwitły wszelakiej maści służby służące do pilnowania obywateli, podatków i wojsko, a polskie firmy się zwiną. Ciekawe jak firmy zaczna upadać lawinowo to jak to wszytko się utrzyma? Będzie tutaj jeszcze druga grecja. Taki będzie efekt PRO-BIZNESOWEJ polityki PiS. Zresztą PO też fantastyczne nie było, ale to co się teraz dzieje to tragedia. Młodzi emeryci, socjal, nie ma komu robić. Drożyzna+, Socjalizm+ straszna lipa i coraz to gorzej.

 • Gość - niezalogowany 2018-12-05 00:38:38

  Co ma do tego PiS? Wyżej słuszna uwaga, że winien marketing.

 • Gość - niezalogowany 2018-12-05 07:27:19

  To nie fatum tylko wina ludzi a szczególnie zarządu i rady że doprowadzili do stanu obecnego.I co panie Orzeł znowu ludzie cierpią przez pana obietnice.A tak miało być pięknie.

 • Gość - niezalogowany 2018-12-05 08:00:50

  Ta Słowiana dobrze ze padła śmierdzące myszami ciastka i same zakapiory w tym szambie

 • gość 2018-12-05 08:22:34

  Komentarze jak zwykle żenujące, bez podstaw jakiekolwiek wiedzy z zakresu ekonomii i funkcjonowania organizacji. Szukacie winnych za upadek firmy a trzeba mieć trochę szerszą perspektywę. Na to składa się wiele czynników, a główny to niedostosowanie firmy do zmieniającego się otoczenia konkurencyjnego, wysokie koszty wytworzenia wynikające z pracy ręcznej oraz ogromny koszt inwestycji na który firmę nie było stać. Firma ma możliwości ale wymaga doinwestowania. Mam nadzieję ze obecni Właściciele docenią jej mocne strony i wykorzystają potencjał firmy - tego im życzę.

 • Gość - niezalogowany 2018-12-05 09:02:11

  Drogi Gościu
  Any był marketing firma musi posiadać pieniądze , jeśli nie ma pieniędzy nie ma marketingu - nic nie powstaje z niczego.

 • gość 2018-12-05 09:18:18

  Komentarze jak zwykle żenujące bez podstaw jakiekolwiek wiedzy ekonomicznej. Szukacie winnych za upadek firmy a nie macie o tym pojęcia. Na to składa się wiele składników a główny to niedostosowanie firmy do zmieniającego się otoczenia konkurencyjnego, wysokie koszty wytworzenia związane z praca ręczną oraz ogromne koszty związane z inwestycją w nowy zakład.
  Firma ma ogromne możliwości, które wymagają doinwestowania. Mam nadzieję że obecni lub przyszli Właściciele to docenią i wykorzystają potencjał firmy – czego im życzę!
  Uratowanie każdej firmy w naszym mieście to miejsca pracy – czego jeszcze nie doceniają nasi politycy – nad czym ogromnie ubolewam. Firma o której mówimy to miejsca pracy dla osób z grupami inwalidzkimi. Osoby komentujące powinni się zastanowić jakby było gdyby oni zostali bez pracy i możliwości jej znalezienia….

 • Gość - niezalogowany 2018-12-05 09:50:26

  prywatne firmy budowlane poszukują pracownikow, oferują niezłe zarobki, a chętnych jak na lekarstwo.
  Dość juz tego narzekania ze pracy nie ma. Trzeba było zawód zdobyć, przekwalifikować się, a praca czeka.

 • gość 2018-12-05 11:27:30

  No przecież p. PIELAK ma wykupić za 22 mln złotych firmę -))) gdzie on jest???????

 • Gość - niezalogowany 2018-12-06 09:15:52

  Nie mówcie o braku możliwości znalezienia pracy bo jest jej bardzo dużo - trzeba tylko ruszyć tyłek.Dla wielu pracodawców orzeczenie o niepełnosprawności jest dodatkowym atutem bo mają dopłaty z PFRON

 • gość 2018-12-15 18:19:55

  jak to możliwe ?! czyżby nie mieli rynku zbytu ?
  przecież tam pracują ludzie !!! to są ważne miejsca pracy !!!

 • gość 2018-12-22 09:18:55

  Spokojnie, Pan Premier obniżył VAT na ciastka, czyli sprzedaż skoczy pod niebo, firma zaraz się odbuje od dna ;)

 • Gosc - niezalogowany 2019-06-16 13:15:00

  żenada firma kto tam jeszcze pracuje ,?
  nikomu nie płacą , a mienia się Prezesa .
  wszystko za pożyczone lub kredyt .
  odradzam złodzieje

 • gość 2019-07-04 21:10:50

  Obciach w całym mieście i znajomymi, że dał się człowiek do takiej firmy zaciągnął, już nikt tam chyba nie pracuje, zostali tylko pseudo Prezesi ze swoimi wizjami i komentarzami na stronie o konkurencyjności....\nnie zapłacili ludziom wypłat i chorobowego mam nadzieję, że już nigdy nie założą biznesu u nas, żeby nie oszukiwać ludzi

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię mechanika

Warsztat samochodowy poszukuje kandydatów na stanowisko mechanika samochodowego. Opis stanowiska: -Naprawa samochodów osobowych oraz dostawczych...


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY okienne (89 zł/szt), DRZWI moskitierowe (449 zł/szt), Rolety termiczne i zaciemniające. PRODUCENT ze Szczecinka - Najniższe ceny i szybki..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"