:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  20°C bezchmurnie

Ferie z dzieckiem w Val di Sole

Porady, Ferie dzieckiem - zdjęcie, fotografia

Włoski region Val di Sole to miejsce, do którego turyści ściągają przez cały rok kalendarzowy. Skłaniają ich do tego przede wszystkim niezwykłe walory tego obszaru północnych Włoch: mieszczą się tu bowiem doliny, których dnami leniwie płyną rzeki, otoczone przez zbocza górskich masywów.

Etymolodzy co prawda sprzeczają się, skąd należy wywodzić nazwę Val di Sole (są tacy, którzy wiążą ją z postacią wodnego, celtyckiego bóstwa), ale określenie to przekłada się na sformułowanie „Dolina Słońca” – co brzmi na tyle kusząco, że samo w sobie jest już dla potencjalnych turystów obietnicą zaznania przyjemnego relaksu.

Ferie z dzieckiem w Val di Sole – dlaczego warto?

Chociaż miłośnicy górskich rozrywek pamiętają o Val di Sole bez względu na porę roku, to właśnie zimą to miejsce staje się najbardziej atrakcyjne. Tutejsze górskie stoki to bowiem zbocza Alp: gór, które przyciągają wszystkich europejskich miłośników sportów zimowych. Cały region obfituje w malowniczo położone miejscowości, w których można zarówno zażyć odpoczynku w pięknych okolicznościach przyrody, jak i odpoczywać aktywnie, szusując po licznych tutejszych trasach narciarskich. Warto zaznaczyć, że „Dolina Słońca” wita szczególnie ciepło rodziny z dziećmi.

Ferie z dzieckiem w val di sole [zobacz tutaj] mogą z powodzeniem stać się miło wspominanym wyjazdem – również dlatego, że już 3-letni brzdąc ma okazję pobrać tu pierwsze lekcje jazdy na nartach. Najpopularniejsze kurorty tego regionu znajdują się bowiem w pobliżu tras, które są rozmieszczone na minimalnej wysokości 1270 metrów nad poziomem morza. Owe trasy są na tyle zróżnicowane, by przypaść do gustu każdemu uczestnikowi rodzinnego pobytu i przemienić ferie w niezapomnianą przygodę.

Troskliwi rodzice nie mają powodów do obaw, szukając zakwaterowania: mogą bowiem wybierać między innymi spośród licznych hoteli, oferujących zróżnicowany poziom wygód oraz dodatkowych atrakcji. Wśród tych drugich warto wymienić właśnie:

  • kursy jazdy na nartach czy snowboardzie
  • inne pomysłowe rozrywki.

Już pobieżny przegląd ofert poszczególnych organizatorów pobytu w „Dolinie Słońca” daje zresztą wyobrażenie o tym, że rodziny są bardzo mile widziane w Val di Sole. Sugeruje, że w tym miejscu każdy dzień spędzony w górach może kryć w sobie obietnicę dobrej, beztroskiej zabawy.

 

artykuł partnera serwisu