:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C bezchmurnie

Filtr w Kronospanie z opóźnieniem

W samym środku Kronospanu trwa wielka budowa instalacji UTWS. W dużym skrócie – jest to gigantyczny filtr, który ma spowodować wyraźną poprawę jakości powietrza w Szczecinku. Inwestycja jest także efektem dostosowania zakładu do nowych przepisów Unii Europejskiej IED w sprawie emisji przemysłowych oraz BAT.

 

22.11.2016 zostało wydanie pozwolenie na budowę. Jeszcze w grudniu została wbita symboliczna pierwsza łopata pod inwestycją. W międzyczasie pojawiły się jeszcze kłopoty z dofinansowaniem ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, ale ostatecznie sprawa została załagodzona. Budowa trwa.

Filtr miał działać na terenach Kronospanu do końca tego roku, ale już wiadomo, że terminów nie da się dotrzymać.

Realny termin uruchomienia UTWS to koniec pierwszego kwartału 2018 roku - informuje nas Beata Rafało, rzecznik prasowy firmy. - Jest to uzależnione od wielu czynników – m.in. zarówno od dostaw, jak i od warunków pogodowych. Prace trwają pełną parą - zapewnia rzecznik - jednakże, biorąc pod uwagę skalę inwestycji, niektórzy dostawcy są w stanie dostarczyć zamówione elementy w innych terminach, niż zakładano wcześniej.

Finalny montaż elementów wielkiego filtra będzie się wiązał z kilkunastodniowym przestojem produkcyjnym Kronospanu. Całkowita wartość UTWS-u to około 25 milionów euro.

 

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


filtr kronospan budowa utws bat - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-09-08 09:33:21

    Pewnie tyle lat truli ludzi za przyzwoleniem burmistrza i jego kliki wiec mozna dalej

  • gość 2017-09-08 09:38:54

    Zakazać produkcji dopóki nie przestaną truć.

  • Bogdan - niezalogowany 2017-09-19 14:09:31

    Jeszcze beszczelnie czekali na dofinansowanie z panstwa chuje!

Dodajesz jako: Zaloguj się