:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 5°C
powietrze B. dobre
Foch dworskich mediów, czyli o pieniądzach z ratusza (i nie tylko) raz jeszcze
Temat Szczecinecki 10/07/2019 09:12

Czyżby nowe doniczki z kwiatami na mostku koło zamku już nie cieszyły? Mysia Wyspa, która znów przed tłumem turystów “otworzyła podwoje”, przestała być wystarczająco piękna? A może przewspaniałe wizje władzy PO już nie dostarczają tylu pozytywnych wrażeń, co kiedyś? "Gwiazdy partyjnego dziennikarstwa" znów błysnęły. Portal należący do stowarzyszenia jawnie wspierającego władzę PO w Szczecinku po raz kolejny zaatakował niezależne od Platformy media. Dokładnie - jedno, bo tyle zostało. Co Temat znowu zrobił nie tak?

Z troski o jak najlepszy wizerunek władzy Szczecinka, stowarzyszenie Miasto z Wizją znowu nerwowo “wymachuje rączkami”, próbując uderzyć w tych, którzy owym władzom się wymykają i mimo różnych wymyślnych działań - nadal są i wciąż mają się dobrze. A przecież nie tak miało być… Tym razem ten "wredny" (tu przydałoby się dołożyć parę ulubionych i stosowanych wobec nas przez zwolenników PO inwektyw, takich jak: nierzetelny, sfrustrowany, katolicki, pisowski, itp.) Temat śmiał ponownie opublikować, ile władze PO płacą wybranym mediom za programy samorządowe. Wystarczyło tylko umieścić krótkie zestawienie, by spowodować histeryczne reakcje. (przeczytaj tutaj https://szczecinek.com/artykul/przyjazn-ratusza-z/709274).

Pośmiejmy się, ale i zastanówmy. Bo w skrócie

Wstyd! Po co to zrobili? Tylko szczują i opluwają! Wystarczy, że władza PO mówi jak jest. A jak mówi, że dobrze jest i jeszcze za to płaci, to jak może być inaczej?

Nie chodzi o to, że władza PO w Szczecinku wybranym mediom płaci, tylko za co i co z tego wynika. Czy władza PO informuje o całokształcie działań miejskiego samorządu i czy pozwala na krytykę? Jeśli nie będzie Barejowskiego “Łubudubu” - to co?

Nieważna Konstytucja, demokracja i wykrzykiwane pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego hasła o wolnych mediach! Dla myślących inaczej nie ma litości i na tym demokracja w Szczecinku się kończy. Wiedzą ci, którzy mają inne zdanie. Dlatego Temat pieniędzy z samorządu miejskiego nie dostaje. Będziemy o tym przypominać. Bo władza PO potraktuje tak każdego, kto tej najlepszej i najbardziej obywatelskiej partii się sprzeciwi.

W Temacie nie emitowaliśmy „Programu Samorządowego”. Do połowy 2016 roku, podobnie jak inne tytuły, otrzymywaliśmy nieregularnie ogłoszenia z Wydziału Nieruchomości Urzędu Miasta w Szczecinku. Gdy się okazało, że potrafimy artykułować nieco inne zdanie, niż obowiązująca wizja miasta, roztaczająca się z okien gabinetu burmistrza, zlecenia zostały wstrzymane. To tyle "z grubsza" o pieniądzach z ratusza.

Szacownym, sprzyjającym PO dziennikarzom z Miasta z Wizją wydaje się, że Temat, publikując artykuły zlecone przez powiat (który teraz też jest “zły”, bo ku zaskoczeniu władz miasta wszedł w koalicję ze znienawidzonym przez Platformę PiS-em) unika trudnych zagadnień. Pamięć w świecie polityki bywa krótka, więc przypominamy: na przestrzeni wielu lat nieraz informowaliśmy o problemach niewygodnych dla powiatu. Np. o upadającym PKS-ie, problemach pacjentów w szczecineckim szpitalu, o kredytach zaciąganych przez powiat i o sytuacji finansowej tego samorządu też; i o działaniach CBA na terenie powiatu, związanych z tzw. sprawą barwicką, również. Wbrew temu, co sugeruje wspomniany portal, nie pominęliśmy też donosów na radnego Arkadiusza Górkę (i nie tylko na niego). Natomiast historię “prywatnej wojenki” powiatowego radnego PO, a byłego burmistrza, któremu nie pasuje terminarz pracy Rady Powiatu, faktycznie woleliśmy zostawić i pominąć litościwym milczeniem. Wierzymy, że jego polityczni koledzy - dziennikarze to zagadnienie na pewno zgłębią najlepiej. Prawda?

Jakie kontrakty mają media lokalne ze Starostwem Powiatowym w Szczecinku?

To co? Czyli Temat „słodzi” powiatowi, a napastuje biedne miasto, bo nie dali im pieniędzy?

Pomińmy niemal dwukrotną (!) różnicę w budżecie wydawanym na media przez miasto 298 tysięcy 408 zł)  i powiat (166 tysięcy 613 zł). Gdzie jest podstawowa różnica? Otóż Starostwo Powiatowe, w przeciwieństwie do miejskich władz Platformy Obywatelskiej, nigdy za wspomniane niewygodne publikacje nie wymierzało Tematowi, ani jakimkolwiek innym mediom, żadnej kary.

Nie byliśmy przez władze powiatu w jakikolwiek sposób ograniczani, wykluczani, pozywani, nikt też nie utrudniał nam dostępu do informacji i nie blokował udziału w wydarzeniach z udziałem powiatowych samorządowców. Proste? Nie dla wszystkich.

Na przykład dla PO w Szczecinku to najwyraźniej sytuacja nienormalna i niezrozumiała. Tak, regularnie składamy (oprócz ostatniego roku, to dla przypomnienia) ofertę na publikację płatnych informacji również do Urzędu Miasta w Szczecinku i będziemy to robić, bo na tym polega wolność mediów i wolny rynek. Kryterium wyłącznie cenowe, co jest już od dawna jasne, nie jest brane pod uwagę. (czytaj także https://szczecinek.com/artykul/rzecznik-praw-obywatelskich/649332)

Członkom i politycznym sprzymierzeńcom PO niełatwo to pojąć. Szczególnie z pozycji władzy, która w specyficznie rozumianych przez siebie “wolnych mediach”, za przekazane pieniądze, najchętniej szukałaby wyłącznie pochwał i poparcia. Które zresztą otrzymuje.

Ile takie "laurki", wyrażane przez kilka dni w tygodniu, jednym głosem, w kilku różnych mediach, są warte? A ile wart jest ich brak? Oceńcie Państwo sami.

 

Obraz Mustafa Kücük - v. Gruenewaldt z Pixabay
Reklama

platforma obywatelska szczecinek pieniądze media ratusz zlecenia wolność słowa miasto z wizją - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-07-10 14:53:57

  I tak jesteście najlepsi z miejskich portali informacyjnych. Na pewno obiektywni. Nieuwikłani w kasę miejską. Tak trzymać.

 • pamiętliwy - niezalogowany 2019-07-10 14:56:55

  O ile pamiętam Temat też miał romans z władzą PO kilka lat temu... Dobrze że już nie już nie ma bo na zdrowie wam wyszło, przynajmniej da się czytać

 • gość 2019-07-10 15:08:50

  Kupowanie sobie mediów zapoczątkował Douglas. Wiedział o co chodzi i dobrze na tym wychodził całymi latami. Teraz wycie ratusza na Temat słychać też poza Szczecinkiem i żadna kasa nie pomoże. Niech ludzie wreszcie przejrzą na oczy. A kibel MZW warto w ogóle pominąć milczeniem... Przy okazji: przecież te wszystkie lokalne media które biorą łącznie od 5 do 30 tysięcy miesięcznie zrobiły sobie z tego dawno sposób na zycie... To wszystko jest z podatków.

 • Sławek Sz. - niezalogowany 2019-07-10 15:32:17

  To takie troszkę gorzkie żale, ale jest w tym wielkie ziarno prawdy. Wszakże tylko portal i tygodnik Temat systematycznie patrzą władzom na łapy. Jest jeszcze "Gazeta Szczecinecka", ale ten biuletyn zasysa brudy niesprawdzone niczym odkurzacz i zawsze zmienia front. Dziennikarstwo w Szczecinku umiera. Nie jest to winą miejscowych naczelnych, po prostu w czasach SLD pozwolono na brak konkurencji prasy regionalnej. W każdym razie, mi nie żal wydać 2 zł na tygodnik Temat, gazetę w której jest cichy architekt, historyk i świadek historii. Dodam, że gazetę, w której debiutowałem w 1990 roku, a poprzednie wydania miałem z parafii w domu.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-10 15:45:45

  Temat czytam z przyjemnością, na pozostałe lizusowe media mam alergię, zwłaszcza na "Miasto z wizją", której nie sposób czytać, by nie dostać odruchu wymiotnego. Takiego lukru nie sposób strawić, a legendarnej wizji jakoś dopatrzec się nie mogę. Szczecinek powoli wymiera, a miasto od lat jest w stagnacji. Nie wytrzymuje porównania z podobnymi miastami w Polsce. Nawet wioski potrafią mieć ciekawsza ofertę dla turysty i dużo bogatsza infrastrukturę plażową. Szczecinku nie potrafi utrzymać nawet tego, co już istnieje, vide zlikwidowane ostatnio miejsce biwakowe na "Polskim Wale". Wieża Bismarcka wciąż z ciemną i niebezpieczna klatka schodową. Za to megalomania w postaci kosmicznych ławek, czy futurystycznych przystanków kwitnie. Z obecną władzą to miasto skazane jest no powolne umieranie.

 • gość 2019-07-10 17:16:06

  Konstytucja!!! Wolne Media!!! gdzie są ci wszyscy pieniacze? :D zabrakło ich....

 • Gość - niezalogowany 2019-07-10 18:02:42

  Miasto z Wizją - tragedia! Tuba propagandowa miasta. I ci komentatorzy...
  Tylko Temat.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-10 19:56:34

  Niestety w 1 zdaniu miasto umiera powoli ale systematycznie. Nasza władza się nie nadaje do tego czym się zajmuje. Zarządzanie jest strasznie słabe, decyzje głupie. Jedyne co dobrze zrobili to kino które jest naprawdę fajne. Reszta to dno i wodorosty i mega wysokie podatki

 • Prawak - niezalogowany 2019-07-10 22:36:56

  A ja zawsze ocenzurowany za dozgonną sympatię do czerwonego oligarchy ziemi szczecineckiej. Kiedy krzychu starosta pozdrowi mentora cara witolda?

 • Gość - niezalogowany 2019-07-11 13:16:18

  Całe szczęście że jest "temat"i nie pracuje już w min ten fałszywiec dupolis i kłamca pan s."Temat" pisze prawdę i nie to co te dupolizy.Pozdrawiam ekipę Tematu

 • 2019-07-11 15:45:28

  Przede wszystkim należy zaznaczyć, że "Temat Szczecinecki" wyrósł z tradycji tzw. pisma mówionego pod koniec PRL. Grupka sympatyków i członków KIK w Szczecinku wyszła z założenia, że skoro nie można swobodnie publikować swoich myśli i przekonań, trzeba je zebrać i ogłosić zainteresowanemu audytorium werbalnie i expressis verbis. Ale i te spotkania były pod czujnym okiem SB, która uaktywniła na tę okoliczność miejscowych tajnych współpracowników. Tematyka bardzo ciekawa, różnorodna, nierzadko dotykająca kwestii szczególnie wrażliwych: Marzec 1968, relacje polsko-żydowskie, ówczesna emigracja, życie powojenne. Wrzesień 1989 r., a więc po wyborach czerwcowych, to czas biuletynu KIK-u pod redakcją prezesa Antoniego Troinskiego. Interesujące artykuły, pierwsze felietony, rzeczowe polemiki prasowe z szacunckiem dla interlokutora, jego odmiennych poglądów (nawiasem pisząc, kto dziś podejmuje się właściwej polemiki prasowej, dysktuje, przypomina naprawdę ważne sprawy z punktu widzenia miasta i jego mieszkańców?). To także czas pierwszych informacji prasowych o tematyce krajoznawczej, lokalnym budownictwie i architekturze, historii regionalnej, sprawach duchowych, dyskusjach na temat poruszających lektur i filmów, wreszcie wyborach samorządowych i prezydenckich (publikowali m.in. Jerzy Roszkowski, Jerzy Gasiul, Jacek Piotrowski, Antoni Troinski, Tadeusz Stankiewicz, Janusz Rautszko). Wywiady z ówczesnymi intelektualistami, politykami, ludźmi świata nauki, duchownymi (Olgierd Baehr, Jan Turnau, ks. Witold Kawecki, Stanisław Latek, ks. Zbigniew Regliński, o. Eugeniusz Leśniak) to, patrząc z dzisiejszej perspektywy, teksty na wysokim poziomie, z których widać autentyczną ciekawość i zaangażowanie prowadzących rozmowy dziennikarzy. Pod koniec 1990 r. biuletyn połączył się z "Informatorem" Zarządu Miasta i powstał "Temat. Dwutygodnik Miejski", pismo o nowej, poszerzonej formule. Nastawione stricte na przybliżaniu problemów społeczno-politycznych miasta. Wiadomym jest fakt, że nie stoimi w próżni, a upływające lata wpłynęły na zmianę formuły prezentowania treści.

 • gość 2019-07-30 16:56:39

  Zobaczycie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


SERWIS OKIEN PCV -okres

SERWIS OKIEN PCV -regulacja okien -naprawa okuć -wymiana uszczelek -wymiana szyb -likwidacja przedmuchów -wymiana klamek


DO WYNAJĘCIA Odkurzacz Piorący

Wypożyczę odkurzacz piorący Karcher Puzzi 10/1 w komplecie ssawka do tapicerki, ssawka do dywanów, i porcja proszku do mycia tapicerki na jeden..


ROLETY na wymiar - PRODUCENT

Rolety na wymiar - dzień noc, termiczne, zewnętrzne, antywłamaniowe, plisy, żaluzje i wiele innych. Produkcja w Szczecinku = najniższe ceny,..


Praca w biurze obsługi klienta

Osoba do obsługi klientów - Szczecinek Dynamicznie rozwijająca się firma związana z turystyką dziecięcą i młodzieżową zatrudni osobę do pracy na..


HP Probook i5 6GB RAM 240GB

Laptop HP Probook po przeglądzie w serwisie komputerowym posiadamy parę sztuk w ciągłej sprzedaży HP Probook modele 6560b 6570b cechy wspólne..


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


ANGIELSKI - PRZYGOTOWANIE DO

Magister fil. ang. oferuje profesjonalne przygotowanie do matury z j. angielskiego.


Dla Chłopca Kurtki

Posiadam Na Sprzedaż Kurtki Zimowe (dla chłopca) rozm. 134-140 szt. 3. Cena za jedną 80 zł + wysyłka. Ciuchy Paczka Spodnie i Bluzy Rozm.134-140. Za..


Elektromechanika Szymon Pazur

Oferuję usługi elektromechaniczne : naprawa rozruszników oraz alternatorów, instalacje elektryczne, systemy: airbag, abs, esp, centralne zamki, car..


mieszkanie do wynajecia

kawalerka 29 m2 w Skotnikach 5 km od szczecinka , po remoncie , kuchnia i przedpokoj zabudowane , ogrzewanie gazowe , cieple , sloneczne


Oferujemy pranie i czyszczenie dywanów,mebli tapicerowanych,wózków dziecięcych,materaców oraz tapicerki samochodowej wraz z generalną czystką..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Schneider-Electric zatrudni w

Firma Elda-Eltra Elektrotechnika SA należy do grupy Schneider Electric, która jest światowym liderem w zarządzaniu energią i automatyce dla..


Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Osuszanie, likwidacja wilgoci technologicznej (posadzki, tynki), ozonowanie pomieszczeń i samochodów, wypożyczalnia profesjonalnych osuszaczy,..


Schneider-Electric zatrudni

Firma Elda-Eltra Elektrotechnika SA należy do grupy Schneider Electric, która jest światowym liderem w zarządzaniu energią i automatyce dla..


Firma Elda-Eltra

Firma Elda-Eltra Elektrotechnika SA należy do grupy Schneider Electric, która jest światowym liderem w zarządzaniu energią i automatyce dla..


Sprzedam mieszkanie

Słoneczne, przestronne i bardzo ustawne mieszkanie – 58 mkw., 3 nieprzechodnie pokoje, odrębna jasna kuchnia i łazienka.Mieszkanie położone jest w..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"