:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C słabe opady deszczu

Fotoradar w Szczecinku znów potrzebny?

Aktualności, Fotoradar Szczecinku znów potrzebny - zdjęcie, fotografia

Niechciane, nielubiane, wyśmiewane nagle znowu zaczęły być potrzebne? Po tym, kiedy wzrosła liczba wypadków i kolizji, a kierowcy w wielu miejscach znacząco przekraczają prędkość, zaczęto mówić o tym, żeby na polskie drogi wróciły fotoradary. W naszym regionie również. Ostatni rok pokazał, że ruch turystów jadących nad morze w porównaniu do lat wcześniejszych zwiększył się. Co za tym idzie, zrobiło się bardziej niebezpiecznie. Chociażby z tego względu o potrzebie postawienia fotoradaru na rogatkach Szczecinka mówi dziś głośno szczecinecka policja. 

- Kiedy fotoradary stały wszyscy krzyczeliśmy, po co one są, przeszkadzają, to jest drenowanie kieszeni – podkreślił podczas jednej z sesji powiatu Komendant Powiatowy Policji podinsp. Andrzej Dziemianko. – Kiedy fotoradary zniknęły, Polak nagle zmienił zdanie i mówi, gdzie są te radary? Widzimy, co się dzieje w Szczecinku, na 11, 20, 25. Szczególnie przez ostatni rok, kiedy ruch na naszych drogach krajowych się zwiększył. Jedni twierdzili, że jest tak, ponieważ ludzie przez zamachy zaczęli się bać jeździć nad ciepłe morza i wszyscy pojechali nad Bałtyk. Z tego powodu odnotowujemy znaczący wzrost wypadków. Wszyscy to odczuwamy.

Komendant zasugerował, że być może, gdyby na terenie powiatu pojawił się chociaż jeden fotoradar, nieciekawa sytuacja na naszych drogach mogłaby się zmienić. – Kierowcy na takich odcinkach, gdzie są fotoradary, jednak zdejmują nogę z gazu – zauważył komendant. - My jesteśmy pod tym względem zaniedbani. W powiecie nie ma żadnego fotoradaru, a w sąsiednich powiatach są. Ale może to się zmieni. Nic nie stoi na przeszkodzie, by podjąć działania, żeby Inspekcja Transportu Drogowego taki fotoradar postawiła. 

Przypomnijmy. Statystyki policyjne, jeśli chodzi o wypadki na naszych drogach, nie są optymistyczne. W 2016 roku policjanci odnotowali 484 kolizje. Dla porównania - w 2013 r. było ich „zaledwie” 372. Co ważne, rok 2016 przyniósł także znacznie więcej niż poprzednie lata wypadków. W ciągu ostatnich 12 miesięcy funkcjonariusze policji odnotowali 61 wypadków. Wcześniej było ich o połowę mniej. W 2015r. odnotowano 33 wypadki, w 2014r. – 36, a w 2013 – 45.

 

foto: archiwum Tematu

Fotoradar w Szczecinku znów potrzebny? komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-05-24 10:47:27

    Radar to postawcie na ul Mickiewicza i obok "ogólniaka" . tam są łamane przepisy. Cwaniaki w audicach potrafią przejechać czerwone światła zwłaszcza rano kiedy spiesza się do pracy w krono. Juz nie wspomne o panach w swoich ciężarowych bmw.

  • gość 2017-06-01 18:44:52

    A może by tak policja wzięła się za łapanie piratów drogowych na mniejszych ulicach Szczecinka jak np. na Zielonej gdzie potrafią ograniczeni umysłowo jechać 80-90km/h ? Ale nie,łatwiej ustawiać się na obwodnicy kolo straży pozarnej

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com