:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  22°C bezchmurnie

Gala finałowa Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej ponownie odbyła się w Szczecinku

W sobotni (18.11) wieczór, w szczecineckim Zamku drugi raz z rzędu odbyła się finałowa gala 4. edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej.

Do naszego miasta ponownie zjechali fotografowie zarówno amatorzy, jak i zawodowcy oraz goście, by poznać najlepszych z najlepszych w roku 2017.
Ogólnopolski konkurs ponownie prowadzili Paweł Sławski i Iwona Aleksandrowicz, fotografka ze Szczecinka.

Jury, w składzie Paweł Sławski (Grupa Onet), Jarosław Arczewski (Przegląd Sportowy), Jerzy Kleszcz (Przegląd Sportowy), Jacek Bonecki (FujiFilm), Iwona Aleksandrowicz pod przewodnictwem Tomasza Markowskiego (Przegląd Sportowy), dokonało wyboru najlepszych ich zdaniem zdjęć.

Tego dnia w sali pojawili się samorządowcy oraz przedstawiciele organizatorów i sponsorów konkursu.

W kategorii fotografów amatorów, w serii zdjęć najlepszy był Piotr Chrobot, który wyprzedził Zbigniewa Wójcika. Wśród zdjęć pojedynczych amatorów, zwyciężył Marcin Piłat, za nim znaleźli się Robert Bujak i Tomasz Duszyński. 

Wybrano także najlepszych w kategoriach specjalnych, dodatkowych. W kategorii amatorów, nagrodę PZPN otrzymała Sylwia Kwiatkowska, nagroda PZKosz powędrowała do Edyty Jabłońskiej, a nagrodę ZPR dostał Roman Kalinowski. Nie zabrakło oczywiście również kategorii związanej z naszym miastem. Tutaj za zdjęcie z III. Szczecineckiego Weekendu Biegowego wygrała Paulina Nadziejko. Była także jedna kategoria specjalna dla fotografów zawodowych - od Ekstraklasy, w której najlepszy był Rafał Gąglewski (Media Pictures).

Emocje powoli narastały, bowiem przyszedł czas na ogłoszenie najlepszych wśród fotografów zawodowych.
W serii zdjęć, wyróżnienia otrzymali Mirosław Pieślak (Fakt) i jego redakcyjny kolega Aleksander Majdański, a pierwsze miejsce - Daniel Frymark z Radia Weekend z Chojnic.

W kategorii zdjęć pojedynczych, trzecie miejsce zajął ponownie Frymark, a drugie Pieślak. Wygrał natomiast Tymon Markowski (freelancer). 

W obu tych kategoriach, nagrody wyniosły odpowiednio 500, 800 i 1000 złotych.

Na sam koniec wybrano także Grand Prix. Tytuł fotografa roku wśród amatorów, zdobył Mateusz Dzierwa za zdjęcie z czerwcowego meczu żużlowego w Tarnowie i wypadku jednego z żużlowców. Tytuł najlepszego z najlepszych wśród zawodowców powędrował zaś do Szymona Sikory z Magazynu Olimpijskiego, który zrobił zdjęcie w Gyor na Węgrzech podczas XIV. European Youth Olympic Festival.

Galę uświetniły występy Natalii Szczęśniak i Julii Leśniewskiej ze Studia Wokalnego SAPiK.

Na zakończenie, na wszystkich gości czekał specjalny bankiet i wystawa nagrodzonych prac.
Bardzo prawdopodobne, że w kolejnym roku, gala Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej odbędzie się ponownie w Szczecinku.

Patryk Witczuk


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


gala finałowa polski konkurs fotografii sportowej 2017 szczecinek - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się