:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  21°C rozproszone chmury

Gdzie kupić samochód w Szczecinku? Na co zwrócić uwagę kupując używane auto?

Porady, Gdzie kupić samochód Szczecinku zwrócić uwagę kupując używane - zdjęcie, fotografia

Wiele osób chcąc kupić samochód, rozgląda się za pojazdem używanym. Cena jest niższa, poza tym jest też możliwość wyboru spośród wielu marek, modeli. Gdzie kupić samochód w Szczecinku? W jakie miejsca się udać w poszukiwaniu auta? Na co zwrócić uwagę szukając pojazdu dla siebie? Sprawdź poniżej.

Gdzie kupić samochód w Szczecinku?

Najprościej jest poszukać samochodu używanego w komisach. Widzi się od razu to, co jest dostępne, można sprawdzić, w jakim stanie jest pojazd, udać się na jazdę próbną. W Szczecinku działa Komis Viva. Znajduje się przy ulicy 1 maja 61. Wiadomo jednak, że mają ograniczoną ilość samochodów i może się okazać, że żaden z nich nie spełni oczekiwań. Drugim komisem działającym na terenie miasta jest Auto Handel – Import. Znaleźć go można przy ul. Koszalińskiej 60. Jeśli tam również nie znajdzie się nic interesującego, można pojechać do Autokomisu (ul. Harcerska 2).


Gdzie szukać używanych aut na sprzedaż?

Innym sposobem na zakup używanego auta, jest poszukanie go w Internecie. Można zrobić to bez wychodzenia z domu. Korzystając z serwisów ogłoszeniowych, takich jak sprzedajemy.pl/szczecinek/motoryzacja/samochody-osobowe znaleźć można znacznie więcej samochodów używanych niż w komisach. Dzięki czemu ma się zdecydowanie większy wybór. Pod uwagę można brać pojazdy różnych marek, modeli i w różnej cenie. Z uwagi na to, że to zakup od osoby prywatnej, można też pozwolić sobie na negocjację ceny. Ma się też większą pewność, że samochód nie był naprawiany tuż przed sprzedażą w celu zakrycia usterek, chociaż nigdy się nie ma takiej gwarancji.


Na co zwrócić uwagę kupując używane auto?

Kupując używany samochód, czy to w komisie, czy od osoby prywatnej, warto sprawdzić go dokładnie. Nieważne, czy jest to kilku- czy kilkunastoletni pojazd. Skoro chcemy kupić auto, to musi być ono relatywnie ładne, a także – bezpieczne. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim należy przyjrzeć się nadwoziu. Niepokój powinny wzbudzić ślady rdzy i korozji, zwłaszcza tam, gdzie jej nie powinno być, czyli w bagażniku, na progach i podłodze, ale też w miejscach typowych, czyli na nadkolach.

Sprawdzić należy też, czy nie ma śladów szpachlowania. Może się okazać, że lakier ma pęknięcia, wybrzuszenia i przebarwienia. Wiele osób korzysta przy oglądaniu auta z miernika lakieru. Jeśli ślady sprayu są na kloszach reflektorów, to więcej jak pewne, że coś się z autem stało.

W samochodzie nie powinno niczego brakować – zwłaszcza osłony pod maską, spinek nadkoli. Szyby nie powinny być za bardzo porysowane. Niedobrze, gdy wewnątrz są ślady wilgoci i unosi się nieprzyjemny zapach.

Oczywiście istotne jest też to, jak wygląda wewnątrz. Kierownica, fotele, kokpit – wszystko musi być wolne od zniszczeń. To dodatkowe koszty później lub konieczność pogodzenia się z tym, jak wygląda auto.

Silnik na wolnych obrotach powinien pracować regularnie. Podczas jazdy nie może znosić na żadną ze stron. Opony powinny być równomiernie starte. Spod samochodu nie może być słychać żadnych stuków. Wiadomym jest, że nie powinno być wycieków, nadmiernego dymienia.

Oczywiście, nie ma co szukać ideału za 5 tys. złotych. Trzeba wziąć pod uwagę rocznik pojazdu, ilość właścicieli, przejechanych kilometrów. Wszystko to wpływa na to, w jakim stanie jest samochód. Czasami trzeba na coś przymknąć oko. Tylko to, co przekłada się na bezpieczeństwo nie może być polem do kompromisu. Cała reszta – do zrobienia lub zaakceptowania.

 

artykuł partnera serwisu