:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C słabe opady deszczu

Gimnazjaliści piszą test

Zaraz po Świętach Wielkanocnych gimnazjaliści w całej Polsce przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. Dzisiaj (środa, 19.04) zdający egzamin uczniowie otrzymali arkusze z przedmiotów humanistycznych. Jutro (czwartek, 20.04) zdawać będą przedmioty ścisłe, a pojutrze (piątek, 21.04) wybrany przez siebie język obcy. Co ważne, to jeden z ostatnich tego typu egzaminów. Zgodnie z wprowadzaną reformą edukacji od roku szkolnego 2017/2018 rozpocznie się wygaszanie gimnazjów. Do ostatniej sesji egzaminu gimnazjalnego uczniowie przystąpią więc w roku 2018/2019.

 

Tak jak poprzednio, każdego dnia uczniowie otrzymają do rozwiązania dwa bloki zadań - pierwszy o godzinie 9:00, drugi o godzinie 11:00. Pomiędzy nimi będzie przerwa. Na pierwszy dzień zaplanowano sprawdzenie wiedzy z historii, WOS-u i języka polskiego. Drugiego dnia uczniowie napiszą test z biologii, chemii, fizyki, geografii i matematyki. W piątek wszystkich czeka sprawdzian z umiejętności językowych na dwóch poziomach.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Wyniki poznamy 16 czerwca. W Szczecinku, jak dotąd, z egzaminem gimnazjalnym najlepiej radziły sobie szkoły niepubliczne – Społeczne Gimnazjum STO oraz Prywatne Gimnazjum. To one w ubiegłym roku (ale nie tylko) osiągnęły najwyższe wyniki z testów. Szkoły publiczne – G1, G2 oraz G3 na ich tle wypadają o wiele słabiej. Praktycznie co roku gimnazjalistom w Szczecinku najlepiej idzie język polski oraz języki obce. „Kuleje” za to matematyka i blok przyrodniczy. 

Gimnazjaliści piszą test komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się