18°C lekki deszcz

Gimnazjalistki z Silnowa z awansem do finału wojewódzkiego

tenis stolowy, Gimnazjalistki Silnowa awansem finału wojewódzkiego - zdjęcie, fotografia

Jak nas informuje Piotr Furmiankiewicz, nauczyciel WF Gimnazjum w Silnowie, 30 listopada w Tychowie odbyły się Mistrzostwa Regionu Koszalin w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców rozgrywanych w ramach Gimnazjady. Do zmagań przystąpiły zespoły mistrzyń i mistrzów powiatów - 6 drużyn chłopców i dziewcząt. Powiat szczecinecki reprezentowały drużyny dziewcząt z Silnowa oraz chłopców z Turowa. Znakomity występ zanotowały tenisistki stołowe z Publicznego Gimnazjum w Silnowie. Dziewczęta wygrały swoją grupę eliminacyjną pokonując ekipy z Postomina i Gimnazjum nr 6 z Koszalina. W półfinale okazały się lepsze od drużyny ze Świdwina. Zawodniczki z Silnowa uległy dopiero w finale ekipie gospodyń z Tychowa i zajęły w zawodach znakomite 2 miejsce. Pierwsze 2 drużyny zapewniły sobie awans do finału wojewódzkiego gimnazjady.

Skład srebrnej drużyny: Anna Kubicka, Simona Jagiełło, Martyna Śmieszek.(opiekun  Piotr Furmankiewicz). Bardzo dobry występ zanotowali również chłopcy z Turowa, którzy zajęli w zawodach 3 miejsce.