:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C słabe opady deszczu

Gimnazjum nr 1 chce być podstawówką. Koszt: wstrzymanie naboru do innych szkół

Aktualności, Gimnazjum podstawówką Koszt wstrzymanie naboru innych szkół - zdjęcie, fotografia

Reforma systemu oświaty, w wyniku której zostaną zlikwidowane gimnazja, groźnie zagląda w oczy trzem tego typu placówkom w Szczecinku. I choć nie ma jeszcze ustalonego planu podziału kształcenia w Szczecinku w przyszłym roku, a rozmowy przedstawicieli miasta i powiatu oraz związków zawodowych dopiero się zaczęły, do ratusza oficjalnie nadeszła pierwsza propozycja zmian. Nadawcą jest dyrekcja Gimnazjum Nr 1.

Pismo zawiera propozycję przekształcenia Gimnazjum Nr 1 w autonomiczną szkołę podstawową. Koszt byłby duży: wstrzymanie rekrutacji do szkół numer 6 i nr 1.

- Panika jest niewskazana - mówi o klarujących się planach Tomasz Czuk, dyrektor Miejskiej Jednostki Obsługi Oświaty. - Rozumiem, że nauczyciele się boją. Ale podkreślę, że jesteśmy dopiero na etapie tworzenia projektu szczecineckich placówek oświatowych, które będą obecne od września 2017 roku. Nic nie jest jeszcze przesądzone.

W połowie grudnia na spotkaniu z dyrektorami szkół zostaną zaprezentowane propozycje zmian. Wtedy na pewno będzie o czym dyskutować.

 

 

................................................

Sprostowanie / aktualizacja: w poprzedniej wersji tekstu znalazło się sformułowanie: "Żeby przyspieszyć zapełnianie budynku uczniami, proponowane jest jednocześnie... wstrzymanie rekrutacji do szkół numer 6 i nr 1.". Takie sformułowanie w tym akurat piśmie nie pada, co wcale nie oznacza braku działania w takiej intencji.

Maciej Gasiul


Gimnazjum nr 1 chce być podstawówką. Koszt: wstrzymanie naboru do innych szkół komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com