:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C rozproszone chmury

Gmina: Inwestycji na drogach ciąg dalszy

Inwestycje i remonty, Gmina Inwestycji drogach ciąg dalszy - zdjęcie, fotografia

Rada Gminy Szczecinek podjęła uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Szczecineckiemu na realizację zadania inwestycyjnego pn.: „Przebudowa obiektu inżynierskiego JNI 01007356 w ciągu drogi powiatowej nr 1284Z  wraz z drogą dojazdową II etap”. Szacunkowa wartość zadania to ok. 1.800.000 zł. Gmina w powyższej uchwale zobowiązała się udzielić pomocy finansowej w wysokości 300.000 zł. 

Planowana na 2017 r. inwestycja to II etap, który będzie obejmował przebudowę drogi do miejscowości Mosina z jej poszerzeniem do 5,5 m na odcinku ok. 1,6 km oraz budowę obiektu inżynierskiego – mostu.

Należy przy tym zaznaczyć, że w 2016 r. Gmina również udzieliła pomocy finansowej Powiatowi Szczecineckiemu na realizację I etapu w/w zadania inwestycyjnego. Wówczas dokonano przebudowy drogi na odcinku ok. 2,02 km wraz z jej poszerzeniem oraz budową obiektu inżynieryjnego – mostu na kanale Radackim. Koszt zadania wyniósł ok. 1,5 mln zł, natomiast Gmina Szczecinek wsparła tę inwestycję dotacją celową w wysokości 200.000 zł.

24 stycznia br. Wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas złożył w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego wniosek o przyznanie dotacji na modernizację drogi gminnej w miejscowości Parsęcko. Środki na dotację z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego pochodzą z tytułu wyłączenia gruntów rolnych z produkcji rolniczej. Przewidywany koszt przebudowy drogi na odcinku ok. 920 mb oszacowano na poziomie 256.000 zł, natomiast wysokość wnioskowanego dofinansowania wynosi ok. 60.000 zł.

Gmina: Inwestycji na drogach ciąg dalszy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com