:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C słabe opady deszczu

Gmina otrzyma dofinansowanie remontu drogi w Marcelinie

Gmina otrzyma dofinansowanie remontu drogi w Marcelinie

Są dodatkowe pieniądze na remonty dróg lokalnych. Jak poinformował premier Mateusz Morawiecki, do samorządów wpłynie niedługo 500 mln zł. Razem z tymi środkami, na rozwój lokalnej infrastruktury drogowej trafiło w tym roku 1,3 mld zł. 


Samorządy mogły składać wnioski do 15 kwietnia br. do urzędów wojewódzkich. Po raz pierwszy w historii samorządy mogły otrzymać aż do 80 proc. dofinansowania do inwestycji. Jego wysokość uzależniona była od zamożności wnioskujących miast i gmin. Maksymalna kwota jaką z budżetu państwa można było otrzymać to 5 mln zł. 
Jeśli chodzi o drogi lokalne w sąsiedztwie Szczecinka, to na dodatkowy zastrzyk finansowy może liczyć Gmina Szczecinek. Wniosek złożony do wojewody przez Urząd Gminy obejmował dofinansowanie remontu drogi w Marcelinie. Dofinansowanie, jakie udało się uzyskać wynosi 312 tys. zł. (80 proc. wartości inwestycji). Gmina na ten cel musi jednak wygospodarować środki w wysokości 78 tys. zł. 
 

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


gmina marcelin droga dofinansowanie - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się