:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C lekkie zachmurzenie

Gmina walczy w sądzie o Wielimie. "Chcemy wrócić do gry"

Gmina walczy w sądzie o Wielimie.

Kto będzie gospodarzem na położonym nieopodal Szczecinka jeziorze Wielimie? Walka o akwen jeszcze się nie zakończyła. Na razie sprawa jest w sądzie i jak zaznacza wójt Gminy Szczecinek, Ryszard Jasionas, wciąż jeszcze jest szansa, by piecza nad jeziorem została powierzona gminnemu samorządowi.


Przypomnijmy. W ubiegłym roku miała miejsce prawdziwa batalia o jeziora. O dzierżawę Wielimia ubiegali się: Gmina Szczecinek oraz prywatny podmiot. Ostatecznie RZGW w Poznaniu, który ogłosił przetarg, dzierżawę wspomnianego akwenu na 30 lat powierzył prywatnemu przedsiębiorcy. Zarówno samorząd, środowisko wędkarzy, jak i zwykli mieszkańcy z takiego obrotu sprawy nie kryli swojego niezadowolenia.
Sprawa trafiła do sądu.

- Postępowanie sądowe trwa – podkreśla w rozmowie z „Tematem” wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas. – Tak jak zapowiadaliśmy, wystąpiliśmy przeciwko RZGW w Poznaniu, który podpisał umowę z prywatnym oferentem. Naszym zdaniem, ta umowa nie powinna być zawarta, bo podczas przetargu zamawiający nie zwrócił uwagi na pewne ważne elementy. 


Wójt zapowiada, że nie zamierza składać w tej sprawie broni. - Chcemy wrócić do gry – zaznacza Ryszard Jasionas. - Chcemy ten akwen przejąć i prowadzić tam gospodarkę rybacką. Wielimie to ważny element dla gminy. Ważny również pod tym kątem, że jest to akwen otwarty i można na nim naprawdę bardzo dużo atrakcyjnych rzeczy zbudować i zorganizować. Po prostu jest to takie miejsce, które jest naszym oknem na świat dla Gminy Szczecinek.

 

foto: archiwum: Alik Buczacki


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


wielimie dzierżawa gmina szczecinek sąd - komentarze opinie

 • gość 2017-11-09 14:35:24

  Czy nasze władze lokalne nie mogą wspólnie pomóc Panu Jasionas walka Pana Ryszarda o przepiękne jezioro Wielim jest dla dobra nas wszystkich , mieszkańców Szczecinka i okolic. Życzę Wytrwałości. Zibi

 • Gość - niezalogowany 2017-11-09 16:43:47

  Brawo. Proponuję zbierać podpisy od mieszkańców i wędkarzy. Wywalić kłusownika z jeziora!

 • Gość - niezalogowany 2017-11-09 16:58:25

  Nowy wspanialy wlasciciel szybko sprząta jezioro sandacza wywrotka wozi wiec miastu moze zaby zostana

 • Gość - niezalogowany 2017-11-09 17:35:58

  I słusznie!trzesiecko zatrute to wielimie jak znalazł

 • Gość - niezalogowany 2017-11-09 19:39:40

  Proponuję przejażdżkę nad jezioro. Co prawda jest juz lisopad ale proszę mi wierzyć, ze wedkarz na tym jeziorze to "rzecz" rzadko spotykana. Świadczy to o tym, ze tam nie ma juz ryby. Przykre ale prawdziwe. Przytocze zdanie ze strony pana K. Jezioro Wielimie to jezioro typowo sandaczowe i chcemy jego populacje utrzymać na wysokim poziomie. Tymczasem pan K. zakpil z Nas wedkarzy. 450zl za sezon w jeziorze typowo sandaczowym bez sandaczy. chyba nikt sie nie spodziewal, ze tak mozna przetrzepac jezioro w kilka miesięcy. Mistrzostwo klusownictwa...

 • Gość - niezalogowany 2017-11-10 07:20:05

  Trzesiecko za to regularnie zarybiane i co?i jajco! Bezrybie totalne,zatruliscie jezioro mądrale z ratusza

 • Gość - niezalogowany 2017-11-10 08:28:08

  Teraz to już może być tylko walka o jezioro na przyszłość. Wędkowanie tam na dzień dzisiejszy mija się z celem. Rybak wystrzebil sandacza w pył, odlowil prawie wszystko. Poprzednie lata to był raj sandacza wy a ten rok to żenada. Tylko dlaczego teraz dopiero ktoś się za to bierze tego nie rozumiem. Wędkarze chodz by lowili sandacza na potęgę nie byli by w stanie go zniszczyć a rybak pokazał to potrafi zrobić w 1 rok..

 • gość 2017-11-10 08:46:02

  jezioro puste jak beben

 • Gość - niezalogowany 2017-11-11 08:41:01

  Szanowna Pani wójt. Niech nie wypowiada się Pani na tematy o ktorych nie ma pani zielonego pojęcia jak w większości. Zajmie się Pani lepiej tym co potrafi pani najlepiej czyli staniem obok i ładnym wyglądem w kadrze.

 • Małgorzata Pogoda 2017-11-16 19:48:19

  pewnie wojt niech wezmie lub pzw aby nie ten pan k jest prawie masakra i to we wszystkich tego pana jeziorach wstyd ze na to pozwalamy my wedkarze trzeba robic zdjecia jak stawia sieci isplywa z rybami i swoim gogusia daje po pare rybek tego pana jeziora maja jedna nazwe MARTWE PANIE k

Dodajesz jako: Zaloguj się