:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C słabe opady deszczu

Gmina z uchwalonym budżetem. Radni jednogłośni.

Aktualności, Gmina uchwalonym budżetem Radni jednogłośni - zdjęcie, fotografia

Radni Gminy Wiejskiej Szczecinek  na sesji 21 grudnia  błyskawicznie i jednogłośnie przyjęli przyszłoroczny budżet. Uchwała stanowiła podstawowy punkt porządku obrad. Nic dziwnego, skoro wcześniej (16 grudnia) wójt Ryszard Jasionas na spotkaniu z radnymi, sołtysami i pracownikami Urzędu Gminy przedstawił projekt tego podstawowego dokumentu.  Informowaliśmy o tym dziś, punktując  szczegółowo proponowane założenia.

Przypomnijmy: po stronie dochodów gmina ma zaplanowane uzyskanie 38 milionów 949 tysięcy złotych, wydatki – ponad 43 miliony. Ponad 4- milionowy deficyt zostanie pokryty kredytami i pożyczkami, co spotkało akceptację Regionalnej Izby Obrachunkowej analizującej projekt budżetu gminy.

- Dziękuję paniom i panom radnym za akceptację budżetu – powiedział na sesji wójt R. Jasionas- dziękuję za dobrą współpracę  owocującą  dla naszych mieszkańców. 

W dalszej części wystąpienia na sesji wójt akcentował specjalnie inwestycje, z których najistotniejszą jest i będzie kontynuacja programu tworzenia - praktycznie od podstaw -  gospodarki wodno-kanalizacyjnej. 

W budżecie znaczne pieniądze przeznacza się  również na ochronę środowiska naturalnego. Stanowi to novum w dotychczasowej praktyce gminnych wydatków. Projekt budżetu powstawał przed  zmianami w oświacie. Dlatego gmina zakłada możliwość zmian  w tej sferze. Jakie placówki gminnej oświaty trzeba będzie likwidować, jak zmiany czekają sieć szkół – pozostaje niewiadomą. Henryk Wyszomirski po uchwale w sprawie przyjęcia budżetu  wyraził satysfakcję ze współpracy rady z wójtem przy opracowaniu projektu budżetu. 

Kolejną sesję rady zaplanowano na 28 grudnia.

Gmina z uchwalonym budżetem. Radni jednogłośni. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com