:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C słabe opady deszczu

Gminny Kiermasz Bożonarodzeniowy - po raz pierwszy

Święta pachnące tradycyjnymi piernikami, pierogami i barszczem, a do tego ozdobione własnoręcznie wykonanymi bombkami czy stroikami? To w czasie przedświątecznej bieganiny wciąż jest możliwe. Potwierdzili to mieszkańcy Gminy Szczecinek, którzy aktywnie włączyli się w organizację Gminnego Kiermaszu Bożonarodzeniowego w Turowie. W niedzielę (18.12) od godziny 13.00 w hali sportowej przy Zespole Szkół można było odwiedzić liczne stoiska z ekologiczną żywnością i rękodziełem. Do tego na każdego czekały liczne konkursy i niespodzianki. Sporo frajdy mieli najmłodsi uczestniczy wydarzenia. To dla nich organizatorzy przygotowali najwięcej atrakcji. 

- Wcześniej w gminie nie było tego typu atrakcji – powiedziała nam Edyta Wieleba-Matyśniak, zastępca wójta Gminy Szczecinek. - Biorąc pod uwagę to, jaki potencjał drzemie w naszych mieszkańcach, w młodzieży, w tych wszystkich, którzy działają przy świetlicach wiejskich czy przy szkołach, postanowiliśmy najpierw przed Świętami Wielkiej Nocy przygotować Kiermasz Wielkanocny. Frekwencja wtedy była olbrzymia. A przygotowane ozdoby i wypieki – fantastyczne. Ponieważ czas Bożego Narodzenia jest jeszcze większą okazją do tego, by zaprezentować swoje umiejętności, postanowiliśmy ponownie zaprosić i wytwórców, i mieszkańców, tym razem do Turowa. 

Gminny Jarmark Świąteczny po raz pierwszy from temat.szczecinecki on Vimeo.

 

 

- Cieszymy się, że frekwencja również jest bardzo duża – dodała nasza rozmówczyni. – I że możemy pochwalić się potencjałem mieszkańców naszej gminy. Prace, które są tutaj dzisiaj prezentowane, są po prostu przepiękne. Niektóre z nich to wręcz unikatowe perełki, stanowiące przepiękną, naturalną ozdobę. 

Już wiadomo, że kolejne tego typu świąteczne inicjatywy będą w Gminie Szczecinek kontynuowane. Mówi Edyta Wieleba-Matyśniak: - Te uroczystości już na stałe weszły w kalendarz imprez organizowanych w naszej gminie. Przed Wielkanocą zapraszamy mieszkańców gminy, ale też Szczecinka i całego powiatu do Gwdy Wielkiej. Tam właśnie odbywać się będzie Kiermasz Wielkanocny. Natomiast w Turowie, za rok, odbędzie się Kiermasz Bożonarodzeniowy. 


Gminny Kiermasz Bożonarodzeniowy - po raz pierwszy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com