:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C słabe opady deszczu

Gotowi na parkometry w mieście? Nie? To nie kupujcie sobie samochodu

Opinie i felietony, Gotowi parkometry mieście kupujcie sobie samochodu - zdjęcie, fotografia

Gotowi na parkometry w mieście? Nie? To nie kupujcie sobie samochodu. Na parkometry jesteśmy skazani. Sensacyjną wiadomość o planowanym urządzeniu obok Netto podawaliśmy już w październiku. Hokus pokus, i urządzenie już stoi. Ma sens: ponieważ stoi przy markecie, pierwsze 45 minut jest bezpłatne. Na zakupy starczy, chociaż każdy, kto w Netto był wie, że musi odliczyć jakieś 10 na kolejkę do kasy. W porządku, teren prywatny i zawalony samochodami na sprzedaż. Więc jakieś pół godziny na zakupu i reszta na planowaną ewakuację łącznie z pakowaniem. Załatwione.

Co stanie się z zatkaną resztą miasta? Pomysł na płatne parkingi nie jest nowy i został zapisany w dokumencie o nazwie „Strategią Transportowa Miasta Szczecinek na lata 2010-2020". Jak mawia pewien major, stoi tam, że " proponuje się rozważenie wprowadzenia płatnych stref parkowania, które znacznie ograniczą czas zajmowania miejsca parkingowego przez dany pojazd oraz utworzenie strefy płatnego parkowania w centrum miasta". Zwolennikiem płatnych stref parkowania jest burmistrz. Jeśli podobnego zdania będzie większość w Radzie Powiatu (wiele parkingów jest powiatowych), sprawa jest załatwiona.

Pojawi się porządek, pojawią się pieniądze. Już słyszę płacz, że te 5-10 zł miesięcznie, może więcej, zrujnuje posiadacza samochodu... Argument z tej samej bajki jak ten o stale włączonych światłach, które powodują straszny apetyt na paliwo. Ktoś chce coś powiedzieć o OC może? O kosztach badań technicznych, części, benzyny..? Wozisz się po mieście - płać. A jak nie chcesz aż tyle - na przystanku z aluminium już niedługo wsiądziesz do elektrycznego autobusu.

Do zobaczenia w środku.

 

Maciej Gasiul


Gotowi na parkometry w mieście? Nie? To nie kupujcie sobie samochodu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com