:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C całkowite zachmurzenie

Grali na pomoc Julii

piłka nożna, Grali pomoc Julii - zdjęcie, fotografia

W sobotę i niedzielę 4 i 5 lutego, pod patronatem Posła na Sejm RP Radosława Lubczyka i Wójta Gminy Szczecinek Ryszarda Jasionasa, odbył się w hali sportowej Zespołu Szkół w Turowie I Turniej Charytatywny w Piłce Nożnej „Pomagamy Julii Pruchniewskiej”. W eliminacjach do głównej części turnieju, które rozegrano w sobotę 4 lutego brało udział 13 zespołów. W dwóch grupach rywalizowano o sześć miejsc po trzy z każdej grupy. W toku eliminacji z pierwszej grupy awansowały takie zespoły jak : JONEX, Kacper Sport oraz Mechanik Bobolice. W pokonanym boju pozostali: Hubertus Biały Bór, Santos Kłębowiec oraz Wiarus Żółtnica. Z drugiej grupy awansowały Zryw Kretomino oldboje, KRONOSPAN oraz POLICJA a za nimi uplasowały się Drutex Bytowia Bytów oldboje, Sokół Spore, Mechanik II/ Iskra Bobolice Kłanino, Sołectwo Omulna. 

 

Na niedzielny finał czekały przybyłe zespoły Legii Warszawa oldboje oraz Lecha Poznań oldboje. Rozegrano w sumie 28 spotkań po 12 minut. Celem turnieju było zebranie jak największej ilości środków  potrzebnych do sfinansowania leczenia i rehabilitacji Julii Pruchniewskiej. Każda z grających drużyn wnosiła wpisowe uprawniające do uczestnictwa w rozgrywkach, w wysokości 400 zł. W czasie turnieju sprzedawano cegiełki, które uprawniały do uczestnictwa w losowaniu atrakcyjnych nagród. Przeprowadzono licytacje koszulek, piłek i wielu innych gadżetów związanych z  Legią oraz Lechem. Stowarzyszenia Gminy Szczecinek min. „Aktywni Wierzchowo”, Turowianki”, „Stowarzyszenie Kobiet Wilcze Laski” i Fundacja „Nasz Drawień” sprzedawały pyszne ciasta i pierogi a zebrane pieniądze wspierały wspólny cel pomocy Julii.  Ogółem ostateczna kwota zebranych pieniędzy wyniosła 13 465,05 zł. i 100 EURO. Przed wręczeniem pucharów zwycięzcą Turnieju rodzice małej Julii podziękowali inicjatorowi i sponsorowi turnieju Leszkowi Zdyblowi, Wójtowi gminy Szczecinek Ryszardowi Jasionasowi, Posłowi na Sejm RP Radosławowi Lubczykowi oraz pracownikom Urzędu Gminy Szczecinek, pracownikom Zespoły Szkół w Turowie, Stowarzyszeniom z terenu gminy Szczecinek i wszystkim ludziom dobrej woli zaangażowanych w całe przedsięwzięcie.  – Córka nasza teraz będzie mogła pojechać na turnus rehabilitacyjny, na którym nigdy nie była- powiedziała wzruszona mama obecnym w hali kibicom i uczestnikom turnieju.

Po rozegraniu 28 meczów zwycięzca turnieju okazał się zespół poznańskiego Lecha, który wyprzedził Zryw Kretomino oraz JONEX.  Zespół Lecha Poznań grał w  składzie: Jacek Przybylski, Tomasz Sangowski, Marcin Drajer, Waldemar Kryger, Sławomir Najtkowski, Tomasz Bekas, Jacek Dembiński, Grzegorz Haniewicz, Tomasz Najewski, Sławomir Mizgalski. Legia do Turowa przyjechała w składzie: Jerzy Podbrożny, Grzegorz Lewandowski, Jacek Cyzio, Maciej Śliwoski, Jacek Kacprzak oraz Mariusz Mikulski. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Jacek Dembiński (Lech Poznań), najlepszym bramkarzem wybrano Dariusza Trakula z Jonex-u a najwięcej bramek strzelił Grzegorz Lewandowski z Legii Warszawa.

 

info/foto: organizatorzy

 


Grali na pomoc Julii komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com