:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  7°C słabe opady deszczu

Grypa? – Spokojnie, wszystko pod kontrolą

temat.net: archiwum, Grypa Spokojnie wszystko kontrolą - zdjęcie, fotografiaNie mamy najmniejszych powodów do jakiegokolwiek zaniepokojenia w związku z epidemią grypy na Ukrainie – uspokaja dyrektor Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Zbigniew Zmaczyński. – Z danych przekazywanych nam przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Sanitarnego wynika, że w Szczecinku nie ma zwiększonej zachorowalności. Nie dzieje się nic niepokojącego. Dmuchamy jednak na zimne. W wypadku pojawienia się jakichkolwiek niepocących sygnałów, jesteśmy przygotowani do działania. Ośrodki zdrowia i szpitale są zabezpieczone we wszelkie środki medyczne na wypadek zwiększonej zachorowalności. Podobnie jak wszelkie służby, które są w pełnej gotowości i przygotowane do podjęcia działań. Niepokojących sygnałów nie otrzymujemy też z regionów graniczących z Ukrainą.
- W związku z epidemią na Ukrainie wróciliśmy do stałego monitoringu szkół i przedszkoli – mówi nam dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej lek. med. Andrzej Grobelny. – Jesteśmy też po spotkaniach z dyrektorami szkół. Najprostszy sposób na uniknięcie zachorowania? Kichać w chusteczkę higieniczną, a nie na ludzi i często myć ręce, co najmniej przez 20 sekund. Pragnę też podkreślić, że wirus grypy A/H1N1 nie wywołuje groźniejszych skutków chorobotwórczych niż zwykła grypa. Jak zapewniło nas ministerstwo zdrowia, szczepionki na tzw. świńską grypę są już zamówione i lada dzień pojawią się w ośrodkach zdrowia. W Szczecinku można natomiast nabyć szczepionkę przeciwko zwyklej grypie. Jej koszt to około 30 zł. Szczepienie wykona każda placówka służby zdrowia, także sanepid.  
    Jak podała dziś (2.11) rano stacja TVN 24 „epidemia grypy na Ukrainie zabiła już ponad 50 osób. Wśród zmarłych są też medycy. Według ukraińskiego resortu zdrowia ogólna liczba chorych wynosi prawie 185 tys., w tym ponad 82,6 tys. to osoby w wieku do 18. roku życia.
Miejscowi lekarze w dalszym ciągu nie wyodrębniają w komunikatach liczby chorych i zmarłych na grypę A/H1N1 oraz ofiar zwykłej grypy i wywołanych przez nią powikłań. Najgorsza sytuacja panuje w sąsiadującym z Polską obwodzie lwowskim. Choruje tam ponad 69 tys. osób, w tym prawie 26 tys. dzieci. 24 osoby zmarły. W związku z epidemią grypy w dziewięciu regionach zachodniej Ukrainy ogłoszono w piątek kwarantannę, a w całym kraju na trzy tygodnie zamknięto placówki oświatowe i odwołano imprezy masowe”. (sw)


foto: temat.net (Alik Buczacki)  / stock.xchng (hisk)


Grypa? – Spokojnie, wszystko pod kontrolą komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com