:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Gwałtowny wzrost liczby pijaków za kólkiem
26/01/2018 13:52

Jacy są kierowcy na ulicach Szczecinka i drogach powiatu szczecineckiego? Za szybcy i zbyt pewni siebie. Taki obraz przeciętnego szczecineckiego kierowcy wyłania się z policyjnych statystyk. Wśród innych niebagatelnych przewinień wymienia się również nietrzeźwość i jazdę po alkoholu. Co istotne, liczba pijanych kierujących samochodami bądź jednośladami wyraźnie rośnie.

Potwierdzają to tygodniowe raporty, w których nie brakuje niechlubnych rekordzistów. Ostatnio informowaliśmy o rowerzystce, która w chwili kontroli miała cztery promile alkoholu w organizmie! Pisaliśmy o tym tutaj: https://szczecinek.com/artykul/snieg-rower-i-alkohol/386490

Ogólnie w ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba wypadków na szczecineckich drogach zmniejszyła się. W 2016 roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku odnotowali 61 wypadków, podczas gdy rok 2017 zamknął się liczbą 43 wypadków. W 2016 roku wskutek różnych zdarzeń na drodze zginęły dwie osoby, a 80 osób zostało rannych. W 2017 zginęło na drogach 6 osób, z kolei obrażenia w wyniku udziału w wypadku odniosło 46 osób. Jeśli chodzi o liczbę kolizji, jest ona na porównywalnym poziomie. W 2016 roku wyniosła 484, a w ciągu ostatnich 12 miesięcy odnotowano 492 kolizje.

Wśród głównych przyczyn wypadków drogowych wymienia się niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Z kolei głównymi powodami kolizji drogowych są nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu.

Niestety, stan trzeźwości szczecineckich kierowców nadal pozostawia wiele do życzenia. W ostatnim roku 3 nietrzeźwych kierujących pojazdami osobowymi spowodowało wypadki drogowe. Zaś 10 pijanych kierowców było sprawcami kolizji. 

W ciągu ostatniego roku na terenie działania KPP w Szczecinku ujawniono aż 300 kierujących będących w stanie nietrzeźwości lub po spożyciu alkoholu. Dla porównania w 2016 r. liczba ujawnionych nietrzeźwych kierujących wynosiła 215. 

Reklama

pijani kierowcy statystyki szczecinek ulice powiat wypadki nietrzeźwi - komentarze opinie

 • gość 2018-01-26 17:08:21

  Zero tolerancji dla pijanych kierowców.

 • Gość - niezalogowany 2018-01-26 18:24:00

  Legalnie kupili, legalnie wypili płyn odbierający rozum, na którym państwo zarabia miliardy, więc nie rozumiem o co chodzi.

 • gość 2018-01-26 20:40:47

  Dodam tylko że tu chyba nie ma miejsca na trzeźwienie bez Boga jakbyśmy Go nie nazywali: 1. Przyznaliśmy, że jesteśmy bezsilni wobec alkoholu, że przestaliśmy kierować własnym życiem. 2. Uwierzyliśmy, że Siła Większa od nas samych może przywrócić nam zdrowie. 3. Postanowiliśmy powierzyć naszą wolę i nasze życie opiece Boga, jakkolwiek Go pojmujemy. 4. Zrobiliśmy gruntowny i odważny obrachunek moralny. 5. Wyznaliśmy Bogu, sobie i drugiemu człowiekowi istotę naszych błędów. 6. Staliśmy się całkowicie gotowi, aby Bóg uwolnił nas od wszystkich wad charakteru. 7. Zwróciliśmy się do Niego w pokorze, aby usunął nasze braki. 8. Zrobiliśmy listę osób, które skrzywdziliśmy i staliśmy się gotowi zadośćuczynić im wszystkim. 9. Zadośćuczyniliśmy osobiście wszystkim, wobec których było to możliwe, z wyjątkiem tych przypadków, gdy zraniłoby to ich lub innych. 10. Prowadziliśmy nadal obrachunek moralny, z miejsca przyznając się do popełnianych błędów. 11. Dążyliśmy poprzez modlitwę i medytację do coraz doskonalszej więzi z Bogiem, jakkolwiek Go pojmujemy, prosząc jedynie o poznanie Jego woli wobec nas, oraz o siłę do jej spełnienia. 12. Przebudzeni duchowo w rezultacie tych Kroków, staraliśmy się nieść posłanie innym alkoholikom i stosować te zasady we wszystkich naszych poczynaniach.

 • gość 2018-01-26 21:18:14

  Jestem wolnym człowiekiem piję co chcę i jadę kędy chcę.

 • gość 2018-01-27 09:03:04

  Nigdzie w Polsce nie ma takiej skali wymuszeń pierwszeństwa jak w Szczecinku. A już jazda uprzywilejowaną stroną ul. Klasztorną to ryzyko. Kierowcy, mający po swojej stronie parkujące pojazdy, wymuszają pierwszeństwo i ostro jadą na czołówkę. Uprzywilejowany pojazd MUSI cofać, by je przepuścić! Czegoś takiego nie widać ani w Poznaniu, ani Gdańsku, ani Wrocławiu czy Warszawie! Brakuje wiedzy i kultury.

 • gość 2018-01-27 09:03:16

  Kiedyś jak były fotoradary, to człowieki zwalniały w każdej wsi. Człowiek czuł się kontrolowany. Teraz hulaj dusza, piekła nie ma. Dziura w budżecie po fotoradarach też została. Nie ma kontroli to chleją. Dla mnie to niewyobrażalne prowadzić po alkoholu. Każda kontroli policyjna powinna obejmować dmuchanko. Miałem w zeszłym roku 3 kontrole drogowe, ani razu nie dmuchałem. A to co się dzieje w wioskach - sierotach po fotoradarach to sami wiecie.

 • gość 2018-01-27 11:31:43

  "Brakuje wiedzy i kultury." i jeszcze to ciągłe marudzenie, że nic się da zrobić. Ludzie ogarnijcie się! W Szczecinku też można żyć, kochać się, mieć dzieci. A nie tylko byle piąteczek i wóda do dna. A potem jak widać za kółko. Weekendowe picie, to też alkoholizm.

 • gość 2018-01-27 12:21:18

  Do Gość - niezalogowany, czyli jak legalnie kupi nóż i legalnie zabije twoje dziecko, to też powiesz o co chodzi? Lubisz wypić, to kup legalnie wódkę, usiądź legalnie w domu i legalnie bez konsekwencji narób pod siebie, ale nie wsiadaj do auta bo możesz komuś zabić dziecko.

 • gość 2018-01-28 03:51:42

  Pokolenie wychowane na "wartosciach" PO dorasta to i efekty juz widac

 • gość 2018-01-28 12:56:43

  Przede wszystkim edukacja, trzeba uświadamiać kierowców o konsekwencjach pewnych zachowań oraz o grożących karach, może wtedy ludzie będą mieli trochę więcej wyobraźni, dobrze, że są takie portale jak legalnajazda które działają w tym kierunku

 • gość 2018-02-01 18:35:48

  Sprawdzcie w necie ile procent kierowców (skontrolowanych!) jeździ pod wpływem alkoholu w Niemczech (na zachodzie Europy),a ile w Polsce.Okaże się wtedy ,że jesteśmy najtrzeźwiejszy naród ;) W Niemczech 0,5 promila dopuszczalne,u nas już od 0,2 promila kara (i statystyka).Tak więc policzcie ile promili muszą mieć kierowcy złapani w Niemczech,Holandii ( do 1,3 promila tylko mandat!) i innych krajach Europy Zachodniej , że są ujęci w statystykach :) ...bravo polska policja!

 • gość 2018-02-02 12:31:15

  Ej pijaki nie tłumaczcie się. Jeżdżę, nie piję. Koniec. Kropka.

 • gość 2018-05-18 13:14:01

  Tak , a co powiecie o kierowcach, którzy rano jadą do pracy i nie są świadomi, że mogą mieć w sobie jeszcze jakieś procenty z dnia wczorajszego, czują się świetnie, jadą na drodze przepisowo nie stwarzają żadnego zagrożenia. A tu zatrzymuje policjant i okazuje się że wydmuchał 0.30mg alkoholu i od razu zabrane prawko na 3 lata plus 5 tys kary , mimo że nie był świadomy i czuł się dobrze. To co od razu tez takiego trzeba wkopać do jednego worka z tymi prawdziwymi pijakami ?! A z jakiej racji? ! Pełno w Polsce jest właśnie przez takie dziwne przepisy niesłusznie ukaranych zawodowych kierowców, którym złamano życie zawodowe i osobiste poprzez tak absurdalne przepisy. Sprawdzanie stanu trzeźwości czy ktoś jest pijany , powinna odbywać się poprzez sprawdzenie zachowania takiego kierowcy jak robią to w USA! Jeśli ewidentnie widać że klient nie kontaktuje, bełkocze i nie potrafi przejść prawidłowo po linii prostej , wtedy powinien stracić prawko! A jeśli widać,że taki człowiek pomimo nie wielkiej ilości promili (np.0.30mg) zachowuje się normalnie, kontaktuje i jedzie przepisowo, powinno się nie zabierać prawka , a jedynie ukarać mandatem , niech to nawet bedzie te 500 czy 1000zł. , ale niech te uprawnienia ma dalej przy sobie ! Co to za durne przepisy, na zachodzie europy mój kolega jadąc dzień po imprezie urodzinowej wydmuchał 0.8 promila i spokojnie mógł jechać dalej , tym bardziej że jadąc z nim widziałem że zachowywal sie zupełnie normalnie . Pamiętajcie ludzie, że nie każdy kierowca dzień po spożyciu to pijany kierowca . Ustawa i kodeks o ruchu drogowym w Polsce to jakaś porażka, mam nadzieję że kiedyś przyjdzie jakiś normalny mądry rząd i te całe nasze prawo zmieni już nie wspominając o innych dziedzinach życia . Przykre :/

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam działkę budowlana

Sprzedam piękną działkę budowlaną bezpośrednio przy lesie, 400 m od jeziora Trzesiecko. 750 m 2, teren równy na wzgórzu, wraz z udziałem w drodze..


Zobacz ogłoszenie

Sesja prywatna z wróżką w

Witam. Jeśli masz problem w sferze uczuć, finansów, zdrowia - zapraszam na sesję z tarotem. A jeśli prześladuje Cię pech zapraszam na rytuał..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Przyjmę do pracy, atrakcyjne warunki, praca na miejscu.


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę w m. Spore lub

Poszukuję działki w m. Spore, działka minimum 5000 m. lub domu do remontu, stan techniczny obojętny.


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta:tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta OSOBOWE i DOSTAWCZE Zapraszamy do kontaktu Pozdrawiam


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę pracowników

Przyjmę pracowników budowlanych na stanowisko: -murarz -dekarz -pomocnik Zajmujemy się stawianiem domów SSO Oferujemy ciągłość pracy...


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026 978 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Tynki maszynowe - Gipsowe i

Naszą Specjalnością Są Tynki maszynowe do wykonania których wykorzystujemy najnowsze technologie i sprawdzone materiały. Posiadamy doświadczone..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię elektromechanika lub

Zatrudnię elektromechanika lub mechanika pojazdów samochodowych wymagane prawo jazdy KAT.B, min. 2 – lata doświadczenia w zawodzie. Praca przy..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Polerowanie/renowacja

Polerowanie/renowacja reflektorów samochodowych - wszystkie auta, bez demontażu lamp. Czas trwania: ok. 1 godziny za sztukę, cena 40 zł za sztukę...


Zobacz ogłoszenie

Szukam mieszkania do wynajęcia

Szukam mieszkania do wynajęcia z niskimi opłatami do max 1100/1200 zł.


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów i mebli

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

SPRZATANIE POMIESZCZEŃ

SPRZĄTANIE POMIESZCZEŃ BIUROWYCH PRACA PO GODZ. 18:00 TEL. 6042868


Zobacz ogłoszenie

Jodła Kaukaska 160-280cm

Jodła kaukaska dostępna od 5 grudnia ( I gatunek bardzo symetryczne) wysokość od 160-280cm , 100zł sztuka. Raz w tygodniu nowa dostawa. Możliwy..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026 978 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"