:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  20°C bezchmurnie

Gwałtowny wzrost liczby pijaków za kółkiem

Gwałtowny wzrost liczby pijaków za kólkiem

Jacy są kierowcy na ulicach Szczecinka i drogach powiatu szczecineckiego? Za szybcy i zbyt pewni siebie. Taki obraz przeciętnego szczecineckiego kierowcy wyłania się z policyjnych statystyk. Wśród innych niebagatelnych przewinień wymienia się również nietrzeźwość i jazdę po alkoholu. Co istotne, liczba pijanych kierujących samochodami bądź jednośladami wyraźnie rośnie.

Potwierdzają to tygodniowe raporty, w których nie brakuje niechlubnych rekordzistów. Ostatnio informowaliśmy o rowerzystce, która w chwili kontroli miała cztery promile alkoholu w organizmie! Pisaliśmy o tym tutaj: https://szczecinek.com/artykul/snieg-rower-i-alkohol/386490

Ogólnie w ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba wypadków na szczecineckich drogach zmniejszyła się. W 2016 roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku odnotowali 61 wypadków, podczas gdy rok 2017 zamknął się liczbą 43 wypadków. W 2016 roku wskutek różnych zdarzeń na drodze zginęły dwie osoby, a 80 osób zostało rannych. W 2017 zginęło na drogach 6 osób, z kolei obrażenia w wyniku udziału w wypadku odniosło 46 osób. Jeśli chodzi o liczbę kolizji, jest ona na porównywalnym poziomie. W 2016 roku wyniosła 484, a w ciągu ostatnich 12 miesięcy odnotowano 492 kolizje.

Wśród głównych przyczyn wypadków drogowych wymienia się niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Z kolei głównymi powodami kolizji drogowych są nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu.

Niestety, stan trzeźwości szczecineckich kierowców nadal pozostawia wiele do życzenia. W ostatnim roku 3 nietrzeźwych kierujących pojazdami osobowymi spowodowało wypadki drogowe. Zaś 10 pijanych kierowców było sprawcami kolizji. 

W ciągu ostatniego roku na terenie działania KPP w Szczecinku ujawniono aż 300 kierujących będących w stanie nietrzeźwości lub po spożyciu alkoholu. Dla porównania w 2016 r. liczba ujawnionych nietrzeźwych kierujących wynosiła 215. 


pijani kierowcy statystyki szczecinek ulice powiat wypadki nietrzeźwi - komentarze opinie

 • gość 2018-01-26 17:08:21

  Zero tolerancji dla pijanych kierowców.

 • Gość - niezalogowany 2018-01-26 18:24:00

  Legalnie kupili, legalnie wypili płyn odbierający rozum, na którym państwo zarabia miliardy, więc nie rozumiem o co chodzi.

 • gość 2018-01-26 20:40:47

  Dodam tylko że tu chyba nie ma miejsca na trzeźwienie bez Boga jakbyśmy Go nie nazywali: 1. Przyznaliśmy, że jesteśmy bezsilni wobec alkoholu, że przestaliśmy kierować własnym życiem. 2. Uwierzyliśmy, że Siła Większa od nas samych może przywrócić nam zdrowie. 3. Postanowiliśmy powierzyć naszą wolę i nasze życie opiece Boga, jakkolwiek Go pojmujemy. 4. Zrobiliśmy gruntowny i odważny obrachunek moralny. 5. Wyznaliśmy Bogu, sobie i drugiemu człowiekowi istotę naszych błędów. 6. Staliśmy się całkowicie gotowi, aby Bóg uwolnił nas od wszystkich wad charakteru. 7. Zwróciliśmy się do Niego w pokorze, aby usunął nasze braki. 8. Zrobiliśmy listę osób, które skrzywdziliśmy i staliśmy się gotowi zadośćuczynić im wszystkim. 9. Zadośćuczyniliśmy osobiście wszystkim, wobec których było to możliwe, z wyjątkiem tych przypadków, gdy zraniłoby to ich lub innych. 10. Prowadziliśmy nadal obrachunek moralny, z miejsca przyznając się do popełnianych błędów. 11. Dążyliśmy poprzez modlitwę i medytację do coraz doskonalszej więzi z Bogiem, jakkolwiek Go pojmujemy, prosząc jedynie o poznanie Jego woli wobec nas, oraz o siłę do jej spełnienia. 12. Przebudzeni duchowo w rezultacie tych Kroków, staraliśmy się nieść posłanie innym alkoholikom i stosować te zasady we wszystkich naszych poczynaniach.

 • gość 2018-01-26 21:18:14

  Jestem wolnym człowiekiem piję co chcę i jadę kędy chcę.

 • gość 2018-01-27 09:03:04

  Nigdzie w Polsce nie ma takiej skali wymuszeń pierwszeństwa jak w Szczecinku. A już jazda uprzywilejowaną stroną ul. Klasztorną to ryzyko. Kierowcy, mający po swojej stronie parkujące pojazdy, wymuszają pierwszeństwo i ostro jadą na czołówkę. Uprzywilejowany pojazd MUSI cofać, by je przepuścić! Czegoś takiego nie widać ani w Poznaniu, ani Gdańsku, ani Wrocławiu czy Warszawie! Brakuje wiedzy i kultury.

 • gość 2018-01-27 09:03:16

  Kiedyś jak były fotoradary, to człowieki zwalniały w każdej wsi. Człowiek czuł się kontrolowany. Teraz hulaj dusza, piekła nie ma. Dziura w budżecie po fotoradarach też została. Nie ma kontroli to chleją. Dla mnie to niewyobrażalne prowadzić po alkoholu. Każda kontroli policyjna powinna obejmować dmuchanko. Miałem w zeszłym roku 3 kontrole drogowe, ani razu nie dmuchałem. A to co się dzieje w wioskach - sierotach po fotoradarach to sami wiecie.

 • gość 2018-01-27 11:31:43

  "Brakuje wiedzy i kultury." i jeszcze to ciągłe marudzenie, że nic się da zrobić. Ludzie ogarnijcie się! W Szczecinku też można żyć, kochać się, mieć dzieci. A nie tylko byle piąteczek i wóda do dna. A potem jak widać za kółko. Weekendowe picie, to też alkoholizm.

 • gość 2018-01-27 12:21:18

  Do Gość - niezalogowany, czyli jak legalnie kupi nóż i legalnie zabije twoje dziecko, to też powiesz o co chodzi? Lubisz wypić, to kup legalnie wódkę, usiądź legalnie w domu i legalnie bez konsekwencji narób pod siebie, ale nie wsiadaj do auta bo możesz komuś zabić dziecko.

 • gość 2018-01-28 03:51:42

  Pokolenie wychowane na "wartosciach" PO dorasta to i efekty juz widac

 • gość 2018-01-28 12:56:43

  Przede wszystkim edukacja, trzeba uświadamiać kierowców o konsekwencjach pewnych zachowań oraz o grożących karach, może wtedy ludzie będą mieli trochę więcej wyobraźni, dobrze, że są takie portale jak legalnajazda które działają w tym kierunku

 • gość 2018-02-01 18:35:48

  Sprawdzcie w necie ile procent kierowców (skontrolowanych!) jeździ pod wpływem alkoholu w Niemczech (na zachodzie Europy),a ile w Polsce.Okaże się wtedy ,że jesteśmy najtrzeźwiejszy naród ;) W Niemczech 0,5 promila dopuszczalne,u nas już od 0,2 promila kara (i statystyka).Tak więc policzcie ile promili muszą mieć kierowcy złapani w Niemczech,Holandii ( do 1,3 promila tylko mandat!) i innych krajach Europy Zachodniej , że są ujęci w statystykach :) ...bravo polska policja!

 • gość 2018-02-02 12:31:15

  Ej pijaki nie tłumaczcie się. Jeżdżę, nie piję. Koniec. Kropka.

 • gość 2018-05-18 13:14:01

  Tak , a co powiecie o kierowcach, którzy rano jadą do pracy i nie są świadomi, że mogą mieć w sobie jeszcze jakieś procenty z dnia wczorajszego, czują się świetnie, jadą na drodze przepisowo nie stwarzają żadnego zagrożenia. A tu zatrzymuje policjant i okazuje się że wydmuchał 0.30mg alkoholu i od razu zabrane prawko na 3 lata plus 5 tys kary , mimo że nie był świadomy i czuł się dobrze. To co od razu tez takiego trzeba wkopać do jednego worka z tymi prawdziwymi pijakami ?! A z jakiej racji? ! Pełno w Polsce jest właśnie przez takie dziwne przepisy niesłusznie ukaranych zawodowych kierowców, którym złamano życie zawodowe i osobiste poprzez tak absurdalne przepisy. Sprawdzanie stanu trzeźwości czy ktoś jest pijany , powinna odbywać się poprzez sprawdzenie zachowania takiego kierowcy jak robią to w USA! Jeśli ewidentnie widać że klient nie kontaktuje, bełkocze i nie potrafi przejść prawidłowo po linii prostej , wtedy powinien stracić prawko! A jeśli widać,że taki człowiek pomimo nie wielkiej ilości promili (np.0.30mg) zachowuje się normalnie, kontaktuje i jedzie przepisowo, powinno się nie zabierać prawka , a jedynie ukarać mandatem , niech to nawet bedzie te 500 czy 1000zł. , ale niech te uprawnienia ma dalej przy sobie ! Co to za durne przepisy, na zachodzie europy mój kolega jadąc dzień po imprezie urodzinowej wydmuchał 0.8 promila i spokojnie mógł jechać dalej , tym bardziej że jadąc z nim widziałem że zachowywal sie zupełnie normalnie . Pamiętajcie ludzie, że nie każdy kierowca dzień po spożyciu to pijany kierowca . Ustawa i kodeks o ruchu drogowym w Polsce to jakaś porażka, mam nadzieję że kiedyś przyjdzie jakiś normalny mądry rząd i te całe nasze prawo zmieni już nie wspominając o innych dziedzinach życia . Przykre :/

Dodajesz jako: Zaloguj się