23°C rozproszone chmury

Gwda: Poranek Wielkanocny - są takie święta

Imprezy, Poranek Wielkanocny takie święta - zdjęcie, fotografia

12 kwietnia w Zespole Szkół w Gwdzie Wielkiej odbyła się uroczystość z okazji Świąt Wielkanocnych „ Poranek Wielkanocny  - są takie święta” - informują organizatorzy. 

Mali aktorzy ubrani odświętnie, a niektórzy w stroje ludowe, zaprezentowali wiersze i piosenki i taniec związane ze Świętami Wielkanocnymi. 

Poprzez prezentację świątecznych symboli i obyczajów dzieci  przybliżyli również publiczności tradycje i zwyczaje związane z tymi świętami. 

Piękny występ dzieci był wzbogacony odpowiednim podkładem muzycznym. Dzięki tym małym „artystom” wszyscy poczuliśmy już wspaniałą świąteczną atmosferę. Przedstawienie przygotowały dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy pierwszej, drugiej i trzeciej z Zespołu Szkół w Gwdzie Wielkiej pod kierunkiem pani Barbary Popko, Elżbiety Hajdas i  Danuty Hodowaniec.

Obecny na uroczystości Dyrektor Zespołu Szkół w Gwdzie Wielkiej Andrzej Wojnicz podziękował dzieciom za występ i podkreślił, iż kultywowanie tradycji polskiej przez dzieci, a w tym przypadku zwyczajów wielkanocnych, jest bardzo ważne. Wszystkim zebranym na sali uczniom, rodzicom, nauczycielomi pracownikom szkoły pan dyrektor  życzył radości i duchowego przeżywania świąt, które dla chrześcijan są niezwykle ważnym wydarzeniem.

info/foto: organizatorzy

Gwda: Poranek Wielkanocny - są takie święta komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com

Imprezy, - więcej informacji