:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C pochmurno z przejaśnieniami

Hala produkcyjna w środku zakładu karnego

Aktualności, produkcyjna środku zakładu karnego - zdjęcie, fotografia

Na terenie Zakładu Karnego w Szczecinku powstanie hala produkcyjno - montażowa, na której zatrudnienie znajdzie około 20 skazanych. Będą produkować artykuły elektrotechniczne. 9.11 zostało zawarte porozumienie pomiędzy Zakładem Karnym a szczecinecką firmą Timex, znanym producentem takiego osprzętu. 

- Budowa hali produkcyjnej jest w fazie projektu i oczekuje na akceptację przez Centralny Zarząd Służby Więziennej w Warszawie - potwierdza nam mjr Paulina Łamińska z Zakładu Karnego w Szczecinku.

Jak się dowiadujemy, więźniowie zatrudnieni będą na umowę o pracę. Całość projektu odbywa się w ramach ministerialnego Programu Pracy Więźniów. Na terenie całego kraju ma powstać około 40 tego typu hal produkcyjnych. Całość inwestycji sfinansowana będzie z Funduszu Aktywizacji Zawodowej Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy.

 

Źródło: Służba Więzienna / Temat

foto: archiwum Tematu

Hala produkcyjna w środku zakładu karnego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com