:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C słabe opady deszczu

Harcerski Rajd Andrzejkowo - Katarzynkowy

Harcerski Rajd Andrzejkowo - Katarzynkowy  odbył się już po raz dwudziesty. Organizatorem jak co roku była 4 DH „GRYF” im. Warcisława IV. Tegoroczna jubileuszowa edycja rajdu drużyny zaskoczyła nad frekwencją. - Od 25 do 27.11 mieliśmy okazje gościć 191 harcerzy (15 patroli) w ZS nr 2 im. Księcia Warcisława IV w Szczecinku - relacjonuje sam. Emilia Bobrycka Komendant Rajdu. - Goście przybyli do nas z przeróżnych miejscowości: Grzmiąca Białogard, Karlino, Koszalin, Złotów i oczywiście Szczecinek! Temat tegorocznego rajdu to:  „Witajcie w progach Warcisłwa!”. Patronem drużyny jest Warcisław, domniemanym założycielem miasta jest Warcisław, szkoła w której znajdowali się uczestnicy jest pod patronatem Warcisława -wypadło nam triduum. 

W piątkowy dzień odbył się Jarmark średniowieczny, na którym patrole zaprezentowały zadania przed rajdowe - herb oraz prezentacja swojej rodziny królewskiej, ukazanie pięknych strojów, oraz zaprezentowanie swojego błazna w Błazenadzie. Każda z drużyn świetnie się przygotowała. 

Sobota rozpoczęła się wykładami w szczecineckim Muzeum Regionalnym. Wykład zawierał informacje na temat lokacji Szczecinka oraz Warcisławie IV. Drugi dzień zmagań to także dla rajdowiczów marsz liczący około 15km, trasą wiodącą przez Nadleśnictwa Szczecinek oraz Czarnobór. Owa trasa miała pewna fabułę. Ktoś chciał zgładzić naszego księcia! Patrole miały zadanie wskazać zabójcę słuchając oraz obserwując punktowych. Lecz nie mogliśmy bez niczego pozostawić naszych najmłodszych. Dzień zuchów rozpoczął się bardzo pracowicie. Spotkały się ze Szczecinecką Akademią Ratownictwa na warsztatach z pierwszej pomocy. Następnie nie ominął ich wykład w muzem, wraz z trasą, która wiodła ich przez nasze piękne miasto. Zuchy musiały pokazać, że są dzielnymi rycerzami księcia wykonując przeróżne zadania.

Po powrocie z trasy  na wszystkich czekał pyszny i ciepły obiad. W godzinach wieczornych odbyło się świeckowisko, gdzie harcerze wysłuchali gawędy związanej z rycerstwem, świetnie bawili się i śpiewali, lecz to nie była ostatnia atrakcja sobotniego wieczoru. Dla spragnionych wrażeń odbył się Turniej Rycerski na którym odnaleźliśmy naszego wybawcę! Trudna droga była przed śmiałkami, z racji tego że sprawdzona została nie tylko ich sprawność fizyczna, lecz także umysłowa.

W niedziele zakończyliśmy  podsumowaniem rajdu apelem.  Komenda rajdu w której skład wchodziły: komendant – sam. Emilia Bobrycka, za-ca komendanta ds. trast – HO Anna Bolechowska, kwatermistrzowie - dh. Julia Jazienicka oraz dh. Martyna Usik, wręczyła nagrody dla najlepszych. Pierwsze miejsce przypadło HKTP PTTK "Sezam" z Koszalina, drugie zaś dla 47 SDW ze Szczecinka. Wyróżnienie dostały również zuchy: 18 GZ "Dzielne Listki" z Grzmiacej oraz zastęp "Dzielne niedźwiadki" z 22 WDH "Dementia" ze Szczecinka. Dziękujemy wszystkim za pełne zaangażowanie się w uczestnictwo i dobrą zabawe na rajdzie, mamy nadzieję że będzie on równie nie zapomniany jak poprzednie edycje. Do zobaczenia za rok!

 

CZUWAJ!

sam. Emilia Bobrycka Komendant Rajdu.


Harcerski Rajd Andrzejkowo - Katarzynkowy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com